Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 1. decembrī, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Decembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
MŪZIKA

1. decembrī 17.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā jaukto koru Ventava, Kandava un bērnu kora Cantus koncerts.2. decembrī
16.00 koncertzālē Lielais dzintars Liepājā kamerzāles koncertu sērijā Personīgi notiks pianista Reiņa Zariņa solokoncerts, kurā virtuozais mūziķis izpildīs franču komponista Olivjē Mesiāna grandiozo klavierciklu Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu. Cikls ir viena no klaviermūzikas virsotnēm, un tai tuvoties uzdrošinās vien retais pianists. R.Zariņš nebaidās un šo sarežģīto partitūru spēlē no galvas tā, ka laiks šķietami apstājas...


7. decembrī 19.00 Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncerts Tik klusa un svēta. Piedalās komponists Valts Pūce, vijolnieks Raimonds Ozols, dziedātāji Kristīna Zaharova un Mārtiņš Ruskis.

9. decembrī 18.00 Kuldīgas kultūras centrā koncerts Tenoru Jaunais gads. Piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solists Juris Jope, Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Kristians Kareļins, Mārtiņš Brūveris, Madara Botmane, kā arī Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis. Par pavadījumu gādās lieliskā taustiņnieka Anatolija Livčas instrumentālā grupa. Koncertā skanēs klausītāju iemīļotas dziesmas jaunā interpretācijā un īpašā daudzbalsībā.

9. decembrī 15.00 Ventspils Jūras vārtos Guntara Rača un grupas Saldās sejas koncerts Reiz Ziemassvētkos. Tajā skanēs populāras R.Paula, J.Lūsēna, U.Marhileviča, A.Virgas, Z.Muktupāvela un T.Kleina Ziemassvētku dziesmas ar G.Rača vārdiem, kā arī dziesmas no grupu Jauns mēness, Bet bet un Līvi repertuāra.

13. decembrī 19.00 Kuldīgas kultūras centrā Starptautisks projekts-mūzikls Baltican Carmen. Iespaidīga izrāde – dziesmu, deju un mūzikas šovs, kurā oriģināli tiek interpretēts Žorža Bizē populārākais darbs Karmena. Tajā apvienoti skaistākie pasaules populārākās klasikas stilizējumi un citas visiem labi zināmās dziesmas itāļu, angļu, spāņu, krievu un latviešu valodā.

16. decembrī 16.00 Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā Saldus koru apriņķa kolektīvu tradicionālais Ziemassvētku koncerts.17. decembrī
19.00 Ventspils kultūras centrā, apvienojoties jaunā koncertprogrammā Trīs vīri Ziemassvētkos, uzstāsies tādi nopietni vīri kā aktieris Mārtiņš Vilsons, dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels un komponists Jānis Lūsēns. Klusinātā un niansētā sarunā ar skatītāju tiks runāta dzeja, pasakas, dziedātas dziesmas, kas aizved mūs bērnībā, kad dzīve likās kā skaista pasaka, kurā ir māmiņa, tētis, vecvecāki... viņu stāsti, dzejoļi un dziesmas pirms došanās pie miera...


26. decembrī 17.00 Brocēnu kultūras un izglītības centrā Elizabetes Zagorskas, Ata Auzāna un Jāņa Lemeža akustiskais koncerts Ziemas sirds.

28. decembrī 19.00 Saldus Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncerts Sirds ledus trauslumā. Piedalās Kristaps un Ginta Krievkalni, Uģis Roze, ģitārists Ēriks Upenieks, čellists Ēriks Krišfelds.MĀKSLA


14. decembrī 17.00 Liepājas muzejā atklās vizuālās mākslas izstādi Liepājas mākslinieki Latvijas simtgadei. Šajā dienā kopizstādes darbus vērtēs arī profesionāla žūrija, un mākslinieciski augstvērtīgāko un interesantāko darbu autori saņems Liepājas kultūras pārvaldes veicināšanas balvas.

No 14. decembra Kuldīgas novada muzejā Tautas tēlotājmākslas studijas Kuldīgas palete izstāde Ziedputenis – ziedi visos gadalaikos.

Līdz Ziemassvētkiem Kuldīgas Mākslas namā konkursam Kurzemes gada balva fotogrāfijā iesūtīto darbu izstāde un Kurzemes fotodienu plenēra izstāde. Tajā piecu Kurzemes fotoklubu Simtgades plenērā Kuldīgā tapušie darbi par tēmu Ceļojums.TEĀTRIS

8. decembrī 18.00 Liepājas teātrī gaidāma Federiko Garsijas Lorkas lugas Bernardas Albas nams pirmizrāde Viestura Meikšāna režijā. Tas būs stāsts par sievietēm vīriešu pasaulē. Šajā izrādē uz skatuves tiks radīta jauna, teatrāla pasaule, kura būs gan ārdoša un stihiska, gan vienlaikus sievišķīga un mīloša. Lomās: Inese Kučinska, Anda Albuže, Sigita Jevgļevska, Laura Jeruma, Agnese Jēkabsone, Elza Gauja, Samira Agdezalova, Karīna Tatarinova, Viktors Ellers un Pēteris Lapiņš.

12. decembrī 19.00 Jūras vārtos Ventspilī Dailes teātris piedāvā režisora Paula Timrota izrādi – komēdiju Harolds un Moda. Haroldam ir 18 gadi un aiz muguras jau 15 pašnāvību inscenējumi. Viņam patīk apmeklēt bēres. Tur arī viņš satiek Modu. Viņi zog roņus, kokus un automašīnas. Harolds grib Modu precēt, bet viņa māte ir kategoriski pret. Modai ir 80 gadi. Kā tas viss beigsies?

15. decembrī 18.00 Liepājas teātrī sāksies ikgadējie svētku koncerti. Šoreiz koncerta nosaukums ir Ziema, un uz skatuves tiks uzburta īsta pasaka.

17. decembrī 18.30 Brocēnu kultūras un izglītības centrā Valmieras kinostudija piedāvā sirsnīgu un komisku pasaku Grinča Ziemassvētki.MANTOJUMS

1. decembrī 16.00 radošajā telpā Austras istaba Liepājā notiks dziesmu vakars Austrai 90. Mīļi gaidīti Austras draugi, klausītāji un līdzi dziedātāji, lai kopā atzīmētu dziesminieces deviņdesmitgadi.

25. decembrī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā ik gadu notiek Mazbānīša svētki. Bānītis tiek izpušķots ar lampiņu virtenēm, un ikviens svētku apmeklētājs var doties muzikālā braucienā, izliet laimītes, darboties radošajās darbnīcās, doties izjādē ar zirgiem un piedalīties citās nodarbēs.CITAS LIETAS

1. decembrī Kuldīgā ziemas festivāls Notici brīnumam. Dāvanu tirdziņš, radošās darbnīcas, komponista Alvila Altmaņa bērnu dziesmu koncerts Ja brīnumam tic…, kurā piedalās Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis Dzeguzīte, instrumentālā grupa un soliste Vineta Elksne. Liepājas ceļojošā leļļu teātra Maska izrāde Svētki lielajā silā. Kuldīgas galvenās egles iedegšana Rātslaukumā.

2. decembrī 13.00 Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atkalredzēšanās ar mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku. Viņa stāstīs par eglītes rotāšanas tradīcijām un dekoriem dažādos laikos.

7. decembrī 17.00 centrālās egles iedegšana Oskara Kalpaka laukumā Saldū.

8. decembrī Livonijas ordeņa pilī Ventspilī notiks Nikolaja diena, kurā būs gan rūķu darbnīcas, gan dejas, gardumi un, protams, svētku sajūta.No 17. līdz 21. decembrim Talsu novada Strazdes muižā interesenti no malu malām pulcēsies Rūķu namā, lai piedalītos dažādās atrakcijās un izdarībās kopā ar rūķu ģimeni. Atvērto durvju dienā 22. decembrī no 12.00 būs iespējams apskatīt Ziemassvētku vecīša istabu, doties trušu alā, dziedāt, dejot, cept piparkūkas un darīt vēl daudz ko citu. Bet tas lai paliek pārsteigums!


31. decembrī 23.00 pie koncertzāles Lielais dzintars notiks kopīga Jaunā gada sagaidīšana Liepājā. Uz brīvdabas skatuves apmeklētājus priecēs mūziķis Intars Busulis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: