Aizvērt

Māksla, bokss un dzīves vērošana

2018. gada 17. decembrī, 00:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Māksla, bokss un dzīves vērošana
Kuldīdzniece Anna Pabērza praksē Tallinā strādā galerijā „Temnikova&Kasela”. Pašlaik tur var apskatīt mākslinieku Oļega Frolova un Tobiasa Kaspara izstādi „Epicentrs”.
Foto: Kristīne Āboliņa
„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
Staigājot pa pilsētu, Anna novērojumus fiksē fotogrāfijās. Pēc tam tie no realitātes tiek abstrahēti un pārvērsti gleznās, kas kļuvušas universālas, kaut arī attēlo konkrētu vietu, arhitektūru, interjeru un laiku. Tukšas ainavas kļūst par vietu, kurās māksliniece projicē savas emocijas, atmiņas un pieredzi.

Anna: – Tā logos skatīšanās cilvēkus jau vienmēr ir interesējusi. Nezinu, vai arī lielpilsētā tas ir tik izplatīti, bet liekas, ka mazpilsētā gan, jo visi viens otru zina. Cilvēkus laikam interesē, kur tad kaimiņš aizbraucis, ka nav mājās, un tamlīdzīgi. Man staigāšana apkārt un apņēmīga skatīšanās laikam radās no tā, ka nekas jau nenotiek, ja neko nedara. Tā ir mērķtiecīga darbība, kas noved pie jauniem novērojumiem.


Vairāk 17. decembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi