Aizvērt

Māksla, bokss un dzīves vērošana

2018. gada 17. decembrī, 00:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Māksla, bokss un dzīves vērošana
Kuldīdzniece Anna Pabērza praksē Tallinā strādā galerijā „Temnikova&Kasela”. Pašlaik tur var apskatīt mākslinieku Oļega Frolova un Tobiasa Kaspara izstādi „Epicentrs”.
Foto: Kristīne Āboliņa
„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
Staigājot pa pilsētu, Anna novērojumus fiksē fotogrāfijās. Pēc tam tie no realitātes tiek abstrahēti un pārvērsti gleznās, kas kļuvušas universālas, kaut arī attēlo konkrētu vietu, arhitektūru, interjeru un laiku. Tukšas ainavas kļūst par vietu, kurās māksliniece projicē savas emocijas, atmiņas un pieredzi.

Anna: – Tā logos skatīšanās cilvēkus jau vienmēr ir interesējusi. Nezinu, vai arī lielpilsētā tas ir tik izplatīti, bet liekas, ka mazpilsētā gan, jo visi viens otru zina. Cilvēkus laikam interesē, kur tad kaimiņš aizbraucis, ka nav mājās, un tamlīdzīgi. Man staigāšana apkārt un apņēmīga skatīšanās laikam radās no tā, ka nekas jau nenotiek, ja neko nedara. Tā ir mērķtiecīga darbība, kas noved pie jauniem novērojumiem.


Vairāk 17. decembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi