Aizvērt

Muzejā sācies "Ziedputenis"

2018. gada 19. decembrī, 01:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Muzejā sācies "Ziedputenis"
Izstādes "Ziedputenis" atklāšanā sirsnīgus ceļavārdus jaunākajiem kolēģiem saka "Kuldīgas paletes" ilggadējā dalībniece Dzidra Lāce.
Foto: Anna Adriāna Muceneka
Ziedi – no pirmajām māllēpēm un sniegpulksteņiem līdz pat leduspuķēm – uzplaukuši Kuldīgas novada muzejā, kur līdz janvāra vidum skatāmi Tautas tēlotājmākslas studijas "Kuldīgas palete" darbi.
Piedalās 21 mākslinieks, katrs ar savu rokrakstu un pasaules redzējumu. Studijas vadītāja Iveta Brence atklāšanā sacīja, ka šī ir nozīmīga izstāde, un pateicās Daigai Rozevskai, kura šoreiz uzņēmusies to organizēt. Daiga uzsvēra: „Gleznošana ir mūsu vaļasprieks – darām to ar azartu un gūstam milzu gandarījumu, ka radām ko tādu, kas citiem patīk.” Cita studijas dalībniece Inese Levāna teica: „Zieds plaukst klusumā un īstajā brīdī, kad tajā ir visvairāk mīlestības. Tāpat arī gleznas top meditējot. Mākslinieki ir vai nu vislielākie meļi, vai burvji, jo gleznās krāsas bieži ir spilgtākas nekā īstenībā.”

Studijas pārstāvji sveica ilggadējo dalībnieci Dzidru Lāci ar nesen saņemto Atzinības krusta Zelta goda zīmi. Viņa savukārt novēlēja turēties kā pirkstiem saujā, jo kopībā ir vislielākais spēks, bet autoru tuviniekiem – saprast šo mākslas mīlestību un nedusmoties par laiku, kas atņemts ģimenei. Aivars Brencis atgādināja, ka nākamgad studijai būs 50. jubileja, un secināja, ka Kuldīgas paletei kā maratonskrējējam atvērusies otrā elpa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi