Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. janvārī, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
6. janvārī koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājā skanēs koncertprogramma "Gregoriskie dziedājumi".
Janvāra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
MŪZIKA

6. janvārī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā skanēs koncertprogramma Gregoriskie dziedājumi, kas kopā ar improvizācijas sitaminstrumentiem veidos dialogu starp laikmetiem. Viduslaiku dziedājumus, kādus savulaik klosteros dziedāja mūki, izpildīs vokālā grupa Schola Cantorum Riga. Marimbu spēlēs Rihards Zaļupe, sitaminstrumentus – Ivars Kalniņš, bet viduslaiku stīgu instrumentu rata liru – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un profesors Guntars Prānis.

19. janvārī 18.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars koncerts Duende. Flamenko karalis, kurā flamenko ģitārists Karloss Pinjana kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri meklēs atbildes uz jautājumu, kā iespējams apvienot klasisko mūziku ar flamenko temperamentu un lirismu. Koncerts piedāvās ekstraordināru un neparastu skatījumu uz tradicionālo flamenko.

20. janvārī 17.00 Ventspils teātra namā Jūras vārti izskanēs koncerts Sirds prieks, kurā uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš kopā ar Kristapu Vanadziņu, Mārci Auziņu, Tomu Poišu un Rūdolfu Dankfeldu. Koncertā piedalīsies arī Ventspils mūzikas vidusskolas koris Nošu planētas, kultūras centra koris Venda un ansamblis Mundus.

22. decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā koncerts Sirds ledus trauslumā: Uģis Roze, Kristaps un Ginta Krievkalni, Ēriks Upenieks, Ēriks Kiršfelds; 25. decembrī dziesmas Klusa nakts, svēta nakts 200 gadu jubilejai veltīts koncerts: vokālā grupa Putni, Ieva Saliete, Matīss Čudars, Jēkabs Nīmanis.

25. janvārī 19.00 Jūras vārtos Ventspilī – koncerts Mans draugs Mārtiņš Freimanis. Ar jaunieskaņotām Mārtiņa Freimaņa dziesmām uzstāsies Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Maija Kalniņa u.c.

27. janvārī 19.00 koncertzālē Lielais dzintars notiks koncerts Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks. Būdams liels cirka cienītājs, pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku – aizrautīgu priekšnesumu, kurā teatrālas etīdes apvienojas ar mūziku un klauns sadarbojas ar orķestri un pašu Krēmeru.CITAS LIETAS

2. janvārī 18.00 Saldus pilsētas bibliotēkā atklās Saldus fotokluba Es daru izstādi Ainava. Tā iesāks bibliotēkas novadpētniecības pasākumu ciklu Sajūtu mednieki.

7. janvārī 19.00 koncertzālē Lielais dzintars Maskavas teātris Klasiskais balets Latvijas skatītājiem piedāvās leģendāro P.Čaikovska baletu Riekstkodis. Gan bērniem, gan pieaugušajiem šī baleta izrāde ir kļuvusi par aizraujošu un burvīgu gadu mijas stāstu, jo gandrīz neviena Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšana nenotiek bez šīs pasakas brīnišķīgo un dzīvesgudro varoņu klātbūtnes.


25. janvārī Tiņģeres pilī, Talsu novada Īves pagastā, notiks ikgadējais, ļoti gaidītais pasākums – pils balle Ziemas rezidence, kurā netrūks ne pārsteigumu, ne izklaižu, tāpat būs gan eleganta uzvešanās, gan aizrautīga dancošana. Pils balle, kā vienmēr, būs saviesīga kopā būšana elegantos tērpos, laika kavēšana sendienu noskaņās, protams, neiztikt arī bez galda spēlēm un kultūras norisēm.MANTOJUMS

4. janvārī 17.00 Kuldīgas Mākslas namā uz tautas dziesmu kopdziedāšanu aicina folkloras kopa Kūrava.

Līdz 12. janvārim Kapelleru namā Saldū izstādē Kurzemīte stūru stūriem, viņas cimdi – rakstu rakstiem apskatāmi 367 pāri cimdu, tos darinājušas Saldus, Jaunpils, Talsu, Liepājas, Kuldīgas un Aizputes novada rokdarbnieces. 12. janvārī 11.00 izstādes noslēgums un tikšanās ar cimdu autorēm.TEĀTRIS

6. janvārī 18.00 Ventspils Jūras vārtos Rūdolfs Kugrēns aicina uz savu piekto soloizrādi, kuras nosaukums Plezīrs. Izrādē komiķis asprātīgi dalās savos novērojumos par to, kā mēs ikdienā komunicējam ar cilvēkiem un kāpēc mēs tik ļoti cenšamies iederēties starp tiem, kas mums apkārt. Paskatīsimies, kā pensionāri cenšas izlikties, ka ir jauni, bet jaunieši jūtas paši pieaugušākie, pavērtēsim, cik liela māksla ir iekļaušanās sabiedrībā un saprašanās ar citiem.

27. janvārī 13.00 Liepājas teātrī būs Dž.Dž.Džilindžera iestudējuma Polianna pirmizrāde. Režisors veido jau otro bērnu izrādi Liepājā, tās pamatā ir rakstnieces Eleonoras Porteres darbs Polianna. Pie bērnu literatūras klasikas pieskaitāmā darba skatuves versiju radījusi un līdz ar to Liepājas teātrī debitē dramaturģe Justīne Kļava.30. janvārī 19.00 Ventspils Jūras vārtos ar Antona Čehova liriskās komēdijas iestudējumu Platonovs un viņa sievietes viesosies Liepājas teātris. Dž.Dž.Džilindžers lugas darbību no 19. gs. beigām pārcēlis uz 20. gs. 60. gadu Ameriku. Lugas varoņi slīgst garlaicībā, līdz pēc ilgākas prombūtnes mājās atgriežas Platonovs un viņa sieva Nensija, saceļot pamatīgu kaislību vētru. Ikdienas mieru pārtrauc gan skaļās ballītes, gan Platonova spēja savaldzināt ikvienu – viņu ciena vīrieši un mīl sievietes. Pārāk mīl. Bet cik ilgi tā var turpināties?MĀKSLA

12. janvārī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā – Daces Laukmanes meistarklase ar akrilu.

Līdz janvāra vidum Kuldīgas novada muzejā tēlotājmākslas studijas Kuldīgas palete izstāde Ziedputenis. Piedalās 21 studijas dalībnieks ar darbiem, kuros iemūžināti krāšņākie pavasara un vasaras ziedi.Līdz 20. janvārim Talsu novada muzeja izstāžu zāli rotās Ivetas Skrastiņas fotoizstāde Kurzemes eņģeļi. Tajā tuvāk varēs iepazīt Kurzemes baznīcu (Nurme, Jaunpils, Apriķi, Zlēkas, Ugāle, vecā Usmas baznīca, Lestene, Ēdole, Piltene u.c.) dekoratīvo iekārtu izcilību.Galerijā Romas dārzs atklāta pastāvīgā ekspozīcija Liepāja–Laiks–Mākslinieks, kurā vienkopus skatāmi Liepājas mākslinieku darbi, kas tapuši 20. gadsimtā. Tā ir iespēja iepazīties ar plašu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju – gleznām, akvareļiem, grafikām. Ekspozīcija būs Liepājā vienīgais apmeklētājiem pastāvīgi pieejamais mākslas darbu krājums, kur klātienē skatīt ap 150 Liepājas mākslinieku darbu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi