Aizvērt

Sadalītā ligzda

2019. gada 2. janvārī, 00:00
Raksta autors: Liena Rimkus, "Kurzemes Vārds"
Sadalītā ligzda
Dace Grīnberga. "Divas puses. Sadalītā ligzda".
Foto: Egons Zīverts
Viens no darbiem, kas pievērsa apmeklētāju uzmanību Liepājas muzeja ikgadējā Liepājas vizuālās mākslas izstādē, ir keramiķes Daces Grīnbergas iesniegtais darbs ar nosaukumu "Divas puses. Sadalītā ligzda".
"Nosaukums jau visu izskaidro," saka māksliniece, "Latvija ir mūsu tautas lielā, kopējā ligzda. Vai zināt, cik daudz cilvēku no Latvijas ir aizbraukuši? Gandrīz katrā ģimenē ir kāds aizbraucējs, arī manā. Tāpēc šo sašķeltību izjūtu kā Latvijas mērogā, tā arī caurskatot savu personīgo pasaules prizmu. Un šo savu sajūtu pārvērtu mākslas darbā. Lai nebūtu tik bezcerīgi, apkārt ligzdai redzami asniņi un pumpuriņi, kas rāda, ka ligzda vēl nav nokaltusi, tai ir dzīvības pazīmes. Tāpat mazās zelta oliņas tiek dētas gan vienā, gan otrā pusē. Nekas nav beidzies."

Arī pati māksliniece ar savu rosību apliecina, ka nekas nav beidzies – pērn sarīkojot izstādi Jelgavā un šogad rādot darbus mākslas salonā Ludviķis Liepājā, viņa gatavojas personālizstādei Liepājas muzejā nākamajā gadā.

Dace Grīnberga smejas, ka viņas šāgada veikums, sekojot populārai tendencei, ir 100 šķīvji, bet 101. šķīvis ir kā veltījums jau nākamajai Latvijas simtgadei. Zināms novēlējums valsts svētkos ir arī šis mākslinieces darbs – lai tā ligzda tomēr turas kopā.

Liepājas muzeja izsludinātajai vizuālās mākslas izstādei pieteicās 51 Liepājas un tās apkārtnes mākslinieks, pēc darbu atlases skatītāju un žūrijas vērtējumam nodoti 38 mākslinieku 55 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu darbi. Izstāde būs apskatāma līdz Zvaigznes dienai.Materiāls sagatavots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi