Aizvērt

Sadalītā ligzda

2019. gada 2. janvārī, 00:00
Raksta autors: Liena Rimkus, "Kurzemes Vārds"
Sadalītā ligzda
Dace Grīnberga. "Divas puses. Sadalītā ligzda".
Foto: Egons Zīverts
Viens no darbiem, kas pievērsa apmeklētāju uzmanību Liepājas muzeja ikgadējā Liepājas vizuālās mākslas izstādē, ir keramiķes Daces Grīnbergas iesniegtais darbs ar nosaukumu "Divas puses. Sadalītā ligzda".
"Nosaukums jau visu izskaidro," saka māksliniece, "Latvija ir mūsu tautas lielā, kopējā ligzda. Vai zināt, cik daudz cilvēku no Latvijas ir aizbraukuši? Gandrīz katrā ģimenē ir kāds aizbraucējs, arī manā. Tāpēc šo sašķeltību izjūtu kā Latvijas mērogā, tā arī caurskatot savu personīgo pasaules prizmu. Un šo savu sajūtu pārvērtu mākslas darbā. Lai nebūtu tik bezcerīgi, apkārt ligzdai redzami asniņi un pumpuriņi, kas rāda, ka ligzda vēl nav nokaltusi, tai ir dzīvības pazīmes. Tāpat mazās zelta oliņas tiek dētas gan vienā, gan otrā pusē. Nekas nav beidzies."

Arī pati māksliniece ar savu rosību apliecina, ka nekas nav beidzies – pērn sarīkojot izstādi Jelgavā un šogad rādot darbus mākslas salonā Ludviķis Liepājā, viņa gatavojas personālizstādei Liepājas muzejā nākamajā gadā.

Dace Grīnberga smejas, ka viņas šāgada veikums, sekojot populārai tendencei, ir 100 šķīvji, bet 101. šķīvis ir kā veltījums jau nākamajai Latvijas simtgadei. Zināms novēlējums valsts svētkos ir arī šis mākslinieces darbs – lai tā ligzda tomēr turas kopā.

Liepājas muzeja izsludinātajai vizuālās mākslas izstādei pieteicās 51 Liepājas un tās apkārtnes mākslinieks, pēc darbu atlases skatītāju un žūrijas vērtējumam nodoti 38 mākslinieku 55 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu darbi. Izstāde būs apskatāma līdz Zvaigznes dienai.Materiāls sagatavots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi