Aizvērt

"Grāmatu riskā" sacenšas ģimenes

2019. gada 7. janvārī, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
"Grāmatu riskā" sacenšas ģimenes
Skrundas bērnu bibliotēkas spēlē "Grāmatu risks" uzvarējuši "Burtu zagļi": Anna Kate Leona, Baiba Meļķe un Niklāvs Farnasts.
Foto: Anna Bivbāne
Skrundas bērnu bibliotēkā erudīcijas spēlē no piecām komandām ar 53 konfektēm uzvarējusi Farnastu – Leonu ģimene jeb "Burtu zagļi", par diviem punktiem apsteidzot komandu "Ubāžu meitenes".
Spēlē ir astoņas tēmas, tostarp bērnu grāmatu fragmentu un ilustrāciju pazīšana, senvārdu skaidrošana un sakāmvārdu papildināšana. „Ir arī kaķis maisā – jāuzmin, no kurām grāmatām ir trīs lietas,” stāsta bibliotēkas vadītāja Inga Zalgaucka. „Par katru pareizu atbildi komanda saņem piecas konfektes, kuras nedrīkst apēst, jo tie ir punkti, kas beigās tiks saskaitīti. Gatavošanos atstājām ģimeņu ziņā.” Spēles ideja aizgūta no agrākās Pelču bibliotekāres Dainas Girvaites, kura to organizējusi saviem lasītājiem. „Spēle arī rīkota starp bibliotēkām. Tagad jautājumu loku paplašinājām, lai to uzspēlētu starp ģimenēm.”

Komandai Ubāžu meitenes, kurā darbojas rudbāržnieces Aina Daize, Alise Grauduže un Diāna Diedišķe, interesanto nosaukumu devusi Diāna, jo bērnībā tā saukusi vietu, no kuras viņa nāk. Alise stāsta: „Bibliotēka un bērna iniciatīva jāatbalsta, vajag arī mazliet jautrības. Visu atbildību par spēles gaitu lieku uz meitu un vecmāmiņu. Meita trīs gadus apbalvota kā čaklākā lasītāja, tāpēc nepiedalīties nemaz nedrīkst. Savs gods un statuss jānes!” Vecmāmiņai Ainai bijis interesanti gatavoties: „Es atklāju, cik mūslaiku grāmatas ir interesantas!”

Anna Kate Leona, Baiba Meļķe un Niklāvs Farnasts vispirms atraduši maskas un tad tapis komandas nosaukums Burtu zagļi. Stāsta Baiba: „Mēs lasām daudz grāmatu, un ideja ir tāda, ka zogam burtus. Tērpus piemeklējām uzreiz, jo zagļi taču ir strīpaini! Mūs uzaicināja, jo bibliotēku apmeklējam bieži. Nostrādāja tas, ka mums teica, lai nebaidāmies, jo nebūs tikai jauno laiku grāmatas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi