Aizvērt

Izsola dziesmas, drukās grāmatu

2019. gada 9. janvārī, 01:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Izsola dziesmas, drukās grāmatu
Māris Pūpoliņš (no labās), savulaik Kuldīgas diskotēkas Ventas dzirkstis dalībnieks, patiesā priekā atvadās no 50 eiro, ko ballē solījis par Arta Gustovska piedāvāto dziesmu.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Savākta puse naudas grāmatai "Uz visiem 100 pēc diskoskalas". Sponsori uzrunāti vēl, tādēļ elektroniskā versija pavasarī varētu būt lasāma drukātā formā,” tā biedrības "Ventas dzirkstis" pārstāvis Viesturs Liepiņš saka pēc balles Kuldīgas kultūras centrā, kurā grāmata prezentēta un vākti ziedojumi tās izdošanai.
V.Liepiņš stāsta, ka ideja biedrībai radusies pirms gada. Grāmatas autore ir žurnāliste Daina Tāfelberga. Darbā apkopota diskovēsture Kuldīgas, Skrundas un Alsungas pusē, fakti un fotogrāfijas par diskotēku Ventas dzirkstis, ko viņš dibinājis pirms 43 gadiem. Raibi gājis ar grāmatas nosaukumu. Sākotnējais variants bijis Nekas jau nebeidzas, jo tas atbilst tam, ka diskotēkas agrākie dalībnieki joprojām spēlē balles. Uzzinājuši, ka ar tādu nosaukumu jau izdota grāmata par aktieri Hariju Spanovski, Ancei Priedei radusies ideja: vajag pateikt, ka cilvēki darbojās ar pilnu atdevi. „Dažreiz dīdžeji un dejotāji uz skatuves kāpa pat ar 38 grādu temperatūru. Tā nu vēl kāds pielika pa idejai, līdz nonācām pie nosaukuma Uz visiem 100 pēc diskoskalas,” skaidro V.Liepiņš.

„2. martā biedrībai būs kopsapulce jeb kopballe, kā mēs to saucam, un tad vismaz signāleksemplāram vajadzētu būt nodrukātam. Grāmatu producē Uģis Poriņš, kurš Ventas dzirkstīs darbojies 14 gadus. Viņš arī pārbauda faktoloģiskos materiālus, jo to drēbi labi pārzina. Tiek spriests par vāka dizainu, grāmatu vēl papildināsim ar fotogrāfijām, bet lielos vilcienos tā ir pabeigta. Nav vairs jautājuma – būs vai nebūs, bet cik laba tā būs. Kopā ar Ingu Kaltnieci esam uzrunājuši vairākus sponsorus, un daži solījuši atbalstīt.” Iecerēto 500–700 eksemplāru drukāšanai vajag gandrīz 5000 eiro.

Ballē grāmatas fragmenti bija apskatāmi stendos un ekrānā, uzstājās dīdžeji un dejotāji, kuri 43 gados kādu laiku bijuši daļa no Ventas dzirkstīm. Dziesmu izsolēs saziedoti 224 eiro. Ziedojums par vienu bija pat 70 eiro. „Šis pasākums izskatījās tā, kādām manā izpratnē Ventas dzirkstīm jābūt, – īsta balle ar priekšnesumiem, nevis tikai mūzikas atskaņošana,” uzsver V.Liepiņš. „Kā teica no Valmieras uzaicinātais fotogrāfs, pārsteidzoši, cik labi tajā jutušies dažāda vecuma cilvēki. Uz to arī tiecamies.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi