Aizvērt

Ukrainas vakars Pelčos

2019. gada 11. janvārī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Ukrainas vakars Pelčos
Brīvprātīgā darbiniece Tatjana Šiļuka no Ukrainas Pelču bibliotēkā labprāt stāstīja par savu valsti un to, kādi stereotipi par ukraiņiem ir citu valstu cilvēkiem.
Foto: Lāsma Reimane
To, ka Ukrainā uzbūvēta lielākā lidmašīna pasaulē un Kijevā atrodas dziļākā metro stacija pasaulē, kā arī citus interesantus faktus varēja uzzināt Ukrainas vakarā Pelču bibliotēkā. Tā bija tikšanās ar brīvprātīgo Tatjanu Šiļuku.
Kuldīgā viņa pavadījusi piecus mēnešus un kā brīvprātīgā strādājusi pilsētas bibliotēkā un jauniešu mājā: „Ļoti ceru, ka jaunieši, redzot manu un citu brīvprātīgo darbu, arī paši kļūs aktīvāki. Kuldīgā un tās apkārtnē ir ļoti lielas iespējas īstenot projektus izglītībā un pašizglītībā. Te vēl nav konkurences, līdz ar to nav jābaidās kļūdīties. Jebkas var būt jaunums.”

Taņai paticis, ka ziemas vistumšākajā laikā – novembrī un decembrī – Latvijā ir vairāk svētku nekā Ukrainā. Lai arī latvieši ir noslēgti, meitene te saskatījusi gaišus cilvēkus. Bet nav paticis, ka esam pārāk kautrīgi un ļoti lēni iekustināmi.

Tatjana solīja, ka noteikti Latvijā atgriezīsies. Lielu iespaidu atstājusi, piemēram, Dubultu stacijas mākslas telpa Jūrmalā – tādu, viņasprāt, varētu izveidot arī kādā Kijevas metro stacijā.

Ukraina esot ļoti liela valsts ar īpašām ģeogrāfijas, kultūras un vēstures atšķirībām, jo ilgu laiku bijusi sadalīta starp Krieviju un Austroungāriju. Meitenes dzimtā pilsēta atrodas Rumānijas pierobežā, kur dzīvo gucuļu tauta un ir kalnains apvidus: „Mūsu vēsture un arhitektūra cieši saistīta ar Austroungāriju. Pie mums, piemēram, ir vareņiki ar plūmēm, kas nāk no Ungārijas un par kādiem citu Ukrainas rajonu iedzīvotāji pat nav dzirdējuši.”

Noslēgumā Taņa rīkoja spēli, kurā visi atcerējās pagājušo gadu saistībā ar bibliotēku un pasākumiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi