Aizvērt

Māla un pavediena pārvērtības

2019. gada 16. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Māla un pavediena pārvērtības
Mākslas akadēmijas keramikas katedras vadītājs Dainis Lesiņš un vizuālās mākslas nodaļas un tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa izstādes "Māls un pavediens" atklāšanā Kuldīgā atminējās, ka ilgos gados šī ir tikai trešā abu specialitāšu studentu un pasniedzēju kopīgā izstāde, kaut gan pavediens un māls ir plastisks materiāls, kas mākslinieciskās izpausmēs labi sader kopā.
Foto: Lāsma Reimane
Līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā skatāma izstāde "Māls un pavediens" – Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas un tekstila nodaļas pasniedzēju un studentu darbi.
Mākslas nama izstāžu kurators Uldis Pētersons uzsvēra, ka tā plānota jau divus gadus. Iniciatīva nākusi no tekstilmākslas katedras, bet radusies doma klāt likt arī keramiku. Tad nācies piemeklēt vietu Mākslas nama darba grafikā, kas jau piepildīts līdz 2020. gada beigām.

Laikā, kad Kuldīgā tiek veidots radošais kvartāls Adatu fabrika, izstāde ļauj labāk iepazīt akadēmijas iespējas. Ir apskatāmi studentu darbi, kas radīti mācību uzdevumos, uzsverot, ka akadēmija ir jauno profesionāļu pilnveides vieta. Darbi visdažādākajā keramikas un tekstilmākslas tehnikā sniedz ieskatu katra jaunā autora iztēlē. Savukārt pasniedzēji rāda darbus, kas atklāj jau pazīstamajiem māksliniekiem raksturīgo skatījumu un tehnisko izpildījumu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi