Aizvērt

„Vai nav kāda lieka biļetīte?”

2019. gada 6. februārī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
„Vai nav kāda lieka biļetīte?”
Tautas deju ansambļa "Venta" 55. jubilejas koncertā visvairāk tika sumināta vadītāja Zita Serdante, kura kolektīvam veltījusi 20 gadus.
Foto: Lāsma Reimane
Aizvadītās sestdienas vakarā tāds jautājums gluži kā pie slavenām koncertzālēm vairākkārt bija dzirdams Kuldīgas kultūras centrā, kur ar vērienīgu koncertu, skaļiem aplausiem un sirsnīgiem sveicieniem tika svinēta Tautas deju ansambļa "Venta" 55. gadskārta.
Divu stundu koncerts sākās ar kādreizējās dejotājas, tagad horeogrāfes Guntas Liepiņas-Milleres multimediālu uzvedumu Mēs. Tā daļa Visuma, kas veidots ansambļa pamatsastāvam. Tā bija filozofiska deju virkne, kas pauž izjūtas no kosmosa līdz cilvēkam, ietverot seno teiku par Kuldīgu un velniem, kuri nejauši radīja Ventas rumbu. Pēc tam gadu gaitā iemīļotākās un skatēs par labi iestudētām atzītās latviešu dejas izdejoja vidējā un vecākā paaudze. Pamatsastāvs pamīšus uzdeva toni ar gruzīnu dejām. Piedalījās arī vairāki kādreizējie dejotāji, kuri vairs nedzīvo Kuldīgā, bet bija izbrīvējuši laiku, lai brauktu uz mēģinājumiem un uzstātos jubilejas koncertā. Savukārt tie ārvalstīs dzīvojošie, kuri nebija atbraukuši, atsūtīja videosveicienus.

Paldies tika teikts aizsaulē aizgājušajai Ventas dibinātājai Ausmai Dunaiskai, kuras vadībā kolektīvs izcīnīja godpilno Tautas deju ansambļa nosaukumu. Vētrainiem aplausiem skanot, uz skatuves kāpa tā laika dejotāji. „Atdot savu mūžu, savu dienu un minūti, dzīvot vienā elpas vilcienā ar savējiem – cilvēkiem, kuri saprot tavu visdullāko ideju. Tas nozīmē vadīt un kolektīvam dot vienotu virzienu un sirdspukstus,” ar tādiem vārdiem tika sumināti pārējie vadītāji: Andris Māleris, Aivars Ozoliņš, Gunta Zepa, Igors Irbe, koncertmeistares Daiga Šmēdiņa un Vija Seļava, asistenti Aija Palma, Inita Saleniece-Purmale, Arvis Sprude, Ance Bulava un Agate Hartmane.


Vairāk lasiet piektdien pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Dace
2019. gada 6. februārī, 18:33
AINĀRS Ozoliņš, nevis Aivars!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.