Aizvērt

Dejotāji – viena traka tauta

2019. gada 13. februārī, 01:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Dejotāji – viena traka tauta
Snēpeles vidējās paaudzes kolektīvs Kuldīgas apriņķa kopkoncertā Skrundā izdejoja trīs dejas: "Rūnu rakstus", "Lanci" un "Vircavas anglēzi".
Foto: Anna Bivbāne
„Ja vienreiz esi dejojis uz skatuves, bez tā vairs nevar. Pēc tam neatņemama ir balle, kurā var izdejoties vēl vairāk, tāpēc arī uz to obligāti paliksim,” tā Kuldīgas deju apriņķa kolektīvu koncertā Skrundā atzīst Katrīna Bruže no vidējās paaudzes kolektīva "Snēpele".
Šogad 11 kolektīvi sadejojās Skrundas kultūras namā. Stāsta Ventspils un Kuldīgas deju apriņķa virsvadītāja, deju kopas Kuldīdznieks vadītāja Ramona Irbe: „Šī ir reize, kad varam satikties un viens uz otru paskatīties, jo Kuldīgas apriņķī apvienojas trīs novadi: Alsungas, Skrundas, Kuldīgas. Pēc saspringtā divu gadu perioda, kas beidzās ar Dziesmu svētkiem, šī sezona ir vieglāka. Var izdejot dejas, kas pašiem mīļas. Šogad ir tādi kolektīvi, kuriem nav pilna sastāva, bet esam vienojušies, ka koncertos tie piedalīsies ar sešiem vai četriem pāriem – ar cerību, ka kustība nepazudīs. Kā kolektīva vadītājai prieks par to, ko manējie var izdarīt. Kā virsvadītājai te ir iespēja redzēt kolektīvu varēšanu, šībrīža vēsmas, patiku pret deju. Dejotājus varu raksturot kā vienu traku tautu.”

K.Bružei šis ir pirmais koncerts vidējās paaudzes kolektīvā Snēpele: „Trīs gadus dejoju Kuldīgas jauniešu kolektīvā, nonācu Snēpelē un sapratu, ka no dejas aizmukt nevar. Arī mani vecāki dejo, tāpēc es piebiedrojos. Koncertam gatavojāmies nopietni, jo bez uzstāšanās vairs nevaram.”

Senioru kopas Kuldīdznieks dalībnieks Ēriks Vera ir dejotājs jau no skolas laikiem: „Bet šeit esmu otro gadu, un man patīk. Viss atkarīgs no kolektīva, tikai tad dejošana ir kā atslodze no darba. Šis ir veids, kā gūt labu enerģiju. Pēc tam paliksim uz ballīti, kurā viens otru labāk iepazīst.”

Pelču vidējās paaudzes kolektīva vadītāja Zane Kalniņa secina: „Iet ļoti labi. Nākam kopā un strādājam, un šis mums ir pirmais koncerts plašākai publikai, tāpēc esam lepni par to, ko darām. Ticu, ka nelielam uztraukumam jābūt, jo tam, kurš neuztraucas, ir vienalga. Kad redzu savus dejotājus uz skatuves, domās dejoju ar viņiem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: