Aizvērt

Svin teātra simtgadi

2019. gada 13. februārī, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Svin teātra simtgadi
„Snēpeles amatierteātris trīs reizes iestudējis Blaumaņa lugu "Zagļi". Vienā reizē es spēlēju kalpu, otrā – Ābramu, kura dziesmu jums tūlīt nodziedāšu,” saka ilggadējais Snēpeles teātra režisors Kārlis Freimanis un savu solījumu izpilda.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Kas tad te mums sanākuši?” Snēpeles amatierteātra simtgades pasākumā no skatuves jautāja režisore Raimonda Vilmane un atsauca atmiņā kopīgi piedzīvoto ar amatierteātriem no Raņķiem, Vārmes, Kuldīgas, Laidiem un Snēpeles teātra kādreizējiem aktieriem.
Tā tika noskaidrots, ka Vārmes amatierteātra dalībnieki līdz Snēpeles kultūras namam mērojuši draņķīgu ceļu, bet no raņķeniekiem, kuri iejutās pagasta nabaga lomā, viens otrs pa šiem gadiem kļuvis sirmāks. Arī ar laideniekiem un kuldīdzniekiem, kā jau teātra ļaudīm mēdz gadīties, piedzīvojumi bijuši gana jestri.

R.Vilmane Snēpeles amatierteātri vada kopš 2002. gada, šobrīd tajā spēlē 15 aktieri. Teātra spēlēšana pirms simts gadiem aizsākusies muižas šķūnī, mēģinājumi bijuši māju Zvejas pagalmā. Pirmā iestudētā luga bijusi Jāņa Akuratera Ansis Auns, ko arī šībrīža teātra sastāvs rādīja šajā pasākumā. Sižetā vairāki puiši nolūkojuši vienu meitu, un brauciens precībās ir amizantu pārpratumu pilns, lai skatītāju smiekli pārpildītajā zālē nerimtu. Kad top skaidrs, ar kuru puisi meiča dzers kāzas, seko apsveikumi un pateicības vārdi režisoriem, aktieriem un teātra mīļiem.

Īpašs paldies tika teikts režisoram Kārlim Freimanim, kurš Snēpeles teātri vadījis vairākus gadu desmitus un šajā simtgades pasākumā, kad pašam pārkāpts 90 gadu slieksnis, atzina, ka vislielākais prieks ir būt kopā uz skatuves ar savējiem.

Vakara gaitā spēlēja grupa Zelta kniede, un danči mijās ar kopīgu teātra iestudēšanu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: