Aizvērt

„Manā mūžā mūzika bijusi pāri galvai”

2019. gada 25. februārī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Manā mūžā mūzika bijusi pāri galvai”
Foto: Anna Bivbāne
„Laiks visiem skrien vienādi, tikai vieni paspēj kalnus gāzt, bet citi žēlojas, ka laika nepietiek,” saka ģitārists, komponists, aranžētājs, lektors un producents Aivars Hermanis, kurš ar klausītājiem tikās Nīkrāces atpūtas centrā un sarunā dalījās arī savās atziņās.
Pēdējos gados novērots, ka kultūra cilvēkus sāk interesēt vairāk.

A.Hermanis: – Tā ir, bet zemās pirktspējas dēļ viņi bieži to nevar patērēt tādā mērā, kādā vēlētos. Jūs jau zināt, ka 70% iedzīvotāju ienākumi mēnesī nepārsniedz 700 eiro bruto. Arēnā Rīga lētākā biļete uz kādu pasākumu ir 20–25 eiro. Ja trīs cilvēku ģimene vēlas aiziet uz koncertu, tās ir lielas izmaksas. Divreiz gadā varbūt viņi spēj sakrāt lielākiem koncertiem.

Bet šeit, Nīkrācē, koncerta vieta ir tik tuvu, lai piecu minūšu laikā atnāktu no mājām. Atceros: ir bijis tā, ka līdz koncertam palikušas 15 minūtes, bet zāle pustukša. Paliek piecas minūtes, un zāle lēnām sāk piepildīties. Uz arēnu Rīga pirms koncerta jāiet pusotru stundu, lai izstāvētu rindas un ieņemtu vietas. Laicīga ierašanās ir dažādās paaudzēs atšķirīga. Varu minēt piemēru. Uz veco slaveno krievu mūziķu koncertiem nāk krievu pensionāri. Publika ierodas ļoti laikus, tai ir armijas disciplīna – viņi lēni un cienīgi ieņem vietas. Tas ir notikums, kam jāgatavojas!

Bet arī laukos dzīvo cilvēki, kuri vēlas kaut ko redzēt un dzirdēt, satikties savā starpā. Šāds koncerts ir tikšanās un iespēja iziet no mājām. Vecos laikos gāja uz baznīcu, pēc tam uz krogu, lai parunātos. Tagad mākslinieki piebrauc klāt, un tas nozīmē, ka cilvēki laukos arī var baudīt kultūru.


Pilna intervija 25. februāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: