Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. martā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Marta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
MŪZIKA

8. martā Talsu novada muzejā notiks Rūtas Sandijas Misiņas solokoncerts Mīlestības vēstules.

8. martā Kuldīgas novada muzejā uz muzikālu salonvakaru aicina aktrise Karīna Tatarinova. Gluži kā pagājušajā gadsimtā, Bangertu villas viesiem būs iespēja veldzēties mūzikas skaņās, baudot saviesīgas sarunas patīkamā gaisotnē.
No 9. līdz 16. martam koncertzālē Lielais dzintars notiks 27. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti. Festivālu 9. martā atklās Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) un Rīgā dzimušais, pasaulslavenais Izraēlas čellists Miša Maiskis. 10. martā džeza vakarā uzstāsies trīs brāļi, džeza mūziķi no Dānijas 3xHess. 14. martā muzicēs kamerorķestris Sinfonietta Rīga Normunda Šnē vadībā, solists būs klarnetists Guntis Kuzma. 15. martā notiks pianista Vestarda Šimkus solokoncerts. 16. martā festivāla noslēgumā koncertā Elgars. Gerontija sapnis kopā ar LSO dzirdēsim Valsts akadēmisko kori Latvija un solistus Rihardu Mačanovski, Tūri Dedi un Marku Vildi. Pie diriģenta pults – Risto Josts.


10. martā Jūras vārtos Ventspilī izskanēs Ivo Fomina jubilejas koncerts.15. martā
Kuldīgas kultūras centrā ar koncertu Tā viš i uzstāsies latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa Ducele. Koncertā skanēs latviešu tautasdziesmas Duceles vīriem raksturīgā roka interpretācijā. Dziesmas ir par tautu meitu un tautu dēlu viedumu, pieguļu un meitās jāšanu, par līgaviņas lūkošanu un precībām, par karošanu un miera laikiem, par mīlestību un šķiršanos, par mīlēšanos.


17. martā Saldus mūzikas un mākslas skolā Pētera Vaska fonda koncerts Viens otram.

25. martā koncertzālē Lielais dzintars būs koncertprogramma Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad. Tā piedāvā iejusties Aspazijas un Friča Bārdas dzejas pasaulē, tai pretstatot mūsdienu dzejnieces Madaras Gruntmanes skaudro dzeju. Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa skaistās melodijas mūsdienu džeza mūzikas valodā izdziedās Daumants Kalniņš, Beāte Zviedre un viņu skatuves draugi. Repu izpildīs pašmāju hiphopa mākslinieks Pikaso.

29. martā Jūras vārtos Ventspilī hiphoperu Ozola, Anša, Viņas un Edavārdu koncerts Republikas tūre.

31. martā Ventspils Jūras vārtos LNOB operas izrāde Dons Paskvāle. Belkanto meistara Gaetāno Doniceti komiskā opera ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls.MANTOJUMS

2. martā Kuldīgas kultūras centrā deju kolektīvu koncerts Visi ceļi ved uz Kuldīgu.

2. martā 15.00 Liepājas BJC Vaduguns zālē un 19.00 radošajā telpā Austras istaba notiks dziesminieku tradicionālā koncertcikla Austrasdienas koncerti un sadziedāšanās ar klausītājiem. 3. martā 13.00 folkloras centrā Namīns Austrasdienas Liepājā noslēgsies ar tautasdziesmu koncertu.

10. martā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā slāvu tradīcijās tiks svinēta Masļeņica.

24. martā Zvārdē, lauku sētā Puteņi, būs Lielās dienas gavilēšana.MĀKSLA

16. martā Kuldīgas Mākslas namā tiks atklāta ISSP starptautiskās meistarklases noslēguma darbu izstāde, kas būs apskatāma līdz 7. aprīlim.

18. martā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tikšanās ar mākslinieku Ansi Rozentālu.TEĀTRIS

3. martā Saldus novada pašvaldības administratīvajā ēkā notiks Saldus Tautas teātra pirmizrāde Sniega karaliene. Pamācošo pasaku lugu par draudzību un mīlestību režisējusi Inese Legzdiņa, mūzikas autors – saldenieks Andris Akermanis.

5. martā Ventspils Jūras vārtos Latvijas Nacionālā teātra izrāde Cīrulīši (režisors Edmunds Freibergs).

9. martā Jaunlutriņu pagasta tautas namā Kauguru amatierteātra Vīzija izrāde Džentlmenis ar pannu.9. martā
Liepājas teātrī pirmizrāde Ronalda Hārvuda ilūziju drāmai Ģērbējs, ko iestudējis režisors Dmitrijs Petrenko. Normans, kurš savā amatā kalpojis kungam 16 gadus, zina visu, kas notiek teātrī un kunga galvā. Bet ko darīt, ja ilgstoši esi dzīvojis otra cilvēka dzīvi, mākslas vārdā esi bijis gatavs uz visu un pēkšņi saproti, ka viss var izgaist pēkšņi un negaidīti? Lomās: Rolands Beķeris, Edgars Pujāts, Inga Apine, Anda Albuže, Ilze Jura, Armands Kaušelis un Herberts Laukšteins.


23. martā, 24. martā un 27. martā Liepājas teātris aicina skatītājus svinēt kopā Starptautisko teātra dienu. Tai veltītu koncertu veido aktieri Egons Dombrovskis un Mārtiņš Kalita kopā ar mūziķi Normundu Kalniņu. Koncertā piedalās Liepājas teātra aktieri, izrāžu varoņi un ļoti īpaši viesi.

26. martā Ventspils Jūras vārtos viesosies Jaunais Rīgas teātris ar izrādi Apmānītā. Režisora Ulda Tīrona veidotais iestudējums tapis pēc Tomasa Manna stāsta motīviem.KINO


6. martā Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta filmas Nameja gredzens tērpu izstāde. Būs iespēja tikties ar radošās komandas pārstāvjiem un klātienē dzirdēt stāstus par filmas tapšanu. Izstādē redzamos tērpus darinājusi kostīmu māksliniece Sandra Sila. Īpašu gaisotni radīs filmai veidotie priekšmeti un butaforijas.


10. martā Kuldīgas novada muzejā ģimenes ar bērniem aicinātas uz radošu darbnīcu Ģimeņu padarīšana par tēmu Kino.CITAS LIETAS

2. martā Vandzenes tautas namā 16. reizi notiks koncerts Dziesma visām paaudzēm, kurā uzstāsies vietējie pagasta ļaudis. Šis Vandzenē ir ļoti iecienīts un gaidīts pasākums. Šogad koncertā piedalīsies 33 dalībnieki, izpildot 18 dažādus latviešu skaņdarbus. Dalībniekiem nav vecuma ierobežojuma, tāpēc uz skatuves kāpj gan gados jauni, gan vecāki dziedātāji.

2. martā Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks Princešu un pirātu diena.

2. martā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā darbosies meiteņu un sieviešu solidaritātes darbnīca skaistuma un labsajūtas vairošanai.

8. martā Talsu novada Lubes kultūras namā notiks pasākums Dāvana ne tikai vientuļai sievietei, veltīts Sieviešu dienai. Viesus sagaidīs un izklaidēs mīmi, pasākumu vadīs un tajā uzstāsies vairāki puiši, bet galvenā dāvana būs šova X faktors dalībnieka Didža Meldera koncerts.

14. martā Kuldīgas Mākslas namā Kuldīgas novada lasītāju klubu saiets.

14. martā Saldū militārā diena ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra viesošanos.

22. martā Liepājā pulcēsies bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi no dažādiem Latvijas reģioniem, lai piedalītos bērnu tautas deju svētkos Pilna sauja dzintariņu, kas norisināsies Liepājas skolās. Noslēguma lielkoncerts 18.00 būs Latviešu biedrības namā.

23. martā Kolkā un 30. martā Dundagā jau devīto gadu izskanēs Dundagas novada dziedošo talantu koncerti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: