Aizvērt

Ģimenes svin svētkus Skrundā

2019. gada 8. martā, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Ģimenes svin svētkus Skrundā
Skrundeniekiem Dacei un Jānim Buķeļiem kopdzīves noslēpumu neesot, bet janvārī nosvinēta jau 20. kāzu jubileja.
Foto: Aivita Staņeviča
Uz piekto ģimeņu vakaru Skrundas kultūras namā ieradās 135 cilvēki – apmēram 60 ģimenes.
Novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dace Grāvele stāsta: „Bija mīļi gaidīti gan pāri ar cienījamu kopdzīves pieredzi, gan tikko ģimeni dibinājušie. Vakaru krāsaināku padarīja Dailes teātra aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis. Kopā sveikti 17 pāri – laulību jubilāri: trīs svinēja piecu gadu jeb ceriņu kāzas, divi – desmit gadu jubileju, vēl divi – 15 gadus kopā, 20 gadus jeb zvaigžņu kāzas svinēja četras ģimenes, divām bija 30. jubileja, bet 35 gadus nodzīvojuši divi pāri. Bija tāds pāris, kas kopā ir 45 gadus kopš skolas laikiem. Ar skaļiem aplausiem un pieceļoties tika godināti zelta kāzu jubilāri Saulcerīte un Arnolds Ivāni. Viņi bija aicinājuši līdzi draugus, lai vakaru pavadītu omulīgā kompānijā. Atnāca arī trīs pāri, kuri laulību noslēguši pēdējā gadā.”

D.Grāvele atcerējās, ka pirmais šāds pasākums noticis 2011. gadā kā mēģinājums, vai tas cilvēkus interesētu: „Atsaucība tikai augusi. Ir labi ieguldīt darbu, lai cilvēki var atpūsties, priecāties un uzkrāt labas emocijas. Tas dod brīnišķīgu gandarījumu un emocionāli ir daudz vērtīgāk nekā materiālas lietas.”


„NEKĀDU NOSLĒPUMU NAV”

Dace un Jānis Buķeļi janvārī nosvinējuši 20 gadu kopdzīvi. Kopdzīves noslēpums? Jānis atbild, ka tāda nav: „Uz to nevaram atbildēt. Ja klikšķis ir, tad ir.” Dace papildina: „Mēs apprecējāmies Skrundas dzimtsarakstu nodaļā janvārī. Toreiz bija ļoti auksti, un tolaik par kāzām tā nedomājām, jo centāmies apprecēties pirms bērniņa piedzimšanas, bet kāzas izdevās jautras un jaukas. Nav nozīmes, kurā laikā precas. Ja ir pārliecība, ka būs, tad viss arī būs kārtībā.” Jānis uzsver: ja būtu kāda recepte, tad laimīgi kopā dzīvotu visi, tāpēc pie kopdzīves jāpiestrādā. Viņi kā vedēji bijuši sešās kāzās. Dace: „Visi mūsu pāri ir auglīgi, jo pēc laulībām ir bērni, pat dvīņi. Mēs esam ražīgi vedēji!” Abi uz atpūtas vakaru ieradušies otro reizi un ir pārliecināti, ka kopābūšana vajadzīga. „Viss sākas no ģimenes, un šādi pasākumi ir superīgi, jo rodas ciešākas saites. Esam kopā ar vecākiem, aicinām arī tos pārus, kurus esam kopdzīvē ieveduši, – tā šos svētkus svinam,” saka Dace.


KĀZU JUBILEJAS PAVADA SPORTISKI

Zigurds un Inguna Puriņi apprecējās 1999. gada 21. martā, bet iepazīšanās notikusi 1. martā gadu pirms precībām. Inguna saka: „Marts mums ir zīmīgs mēnesis. Uzskatām, ka laulībā jābūt kaut kam kopīgam, lai viens otru saprastu, bet arī kaut kam atšķirīgam, lai viens otru mīlētu. Mums kopīgi ir hobiji, jo patīk sports, aktīvs dzīvesveids. Man patīk apmeklēt kultūras pasākumus, arī vīrs tos pa reizei apmeklē. Vīram darba pasākumos notiek sporta spēles, kurās piedalāmies. Šis mums ir otrais ģimeņu vakars, kurā laiku pavadām ar savējiem.” Zigurds stāsta, ka visas kāzu jubilejas pavadītas sportiskā gaisotnē: „Uz desmit gadiem ar bērniem bijām akvaparkā, uz 15 gadiem braucām ar kartingiem. Domājam, ko varētu darīt šogad.” Inguna papildina: „Esam dulli un sportojam arī kopā ar bērniem. Skrundā šis ir viens no labākajiem vakariem, kad varam pabūt ar savējiem. Manai tantei Selgai Kristoldei ar vīru šogad apritēja 45 gadu kāzu jubileja, mammai pagājušogad bija 50. kāzu jubileja. Mums ģimenē daudziem ir pusapaļas un apaļas jubilejas. Visi esam noturīgi.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: