Aizvērt

Pataustīt kostīmus

2019. gada 8. martā, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pataustīt kostīmus
"Nameja gredzena" tērpu izstādē – Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Anita Balode un filmas producente Aija Ansone, kura atklāj kostīmu, rotu un ieroču tapšanas nianses.
Foto: Lāsma Reimane
Līdz marta beigām Kuldīgas novada muzejā bez maksas var apskatīt filmas "Nameja gredzens" tērpu izstādi.
Muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Anita Balode to vispirms ieraudzījusi Nacionālajā bibliotēkā Rīgā un, zinot, ka pērn Nameja gredzens bijis Kuldīgas kinoteātrī visvairāk skatītais kinodarbs, uzrunājusi filmēšanas grupu.

Filmas producente Aija Ansone izstādes atklāšanā mudināja tērpus ne tikai apskatīt, bet arī pataustīt, lai pārliecinātos, cik liels darbs ieguldīts to tapšanā, un pavērotu uz ekrāna nepamanāmās nianses. Kopā uzšūti 300 komplekti, tie izmaksājuši 70 000 eiro. Katru no tiem māksliniece Sandra Sila radījusi no nulles, daudzi šūti ar rokām, jo pat mūsdienīgas šujmašīnas nespēj tikt galā, piemēram, ar Nameja bruņu vesti no ādas sloksnītēm.

Izstāde, kurā ir desmit tērpu un dažādi kinopilsētiņas Cinevilla atribūti, jau pabijusi sešās pilsētās, rudenī vēl tikšot rādīta, bet tālākais liktenis nav skaidrs. A.Ansone atklāj, ka agri vai vēlu nebūtībā aiziet visu filmu kostīmi – tiek izārdīti un pāršūti vai sapelē kādā šķūnī, jo nav īsti, kur uzglabāt. Līdzīgs liktenis ir arī Rīgas sargu kostīmiem. Kādu laiku tie izīrēti Cinevillas apmeklētājiem, bet tad interese mazinājusies, un nu tērpi vairs nav lietojami. Viņa priecājās, cik labi izstādes eksponāti izvietoti Kuldīgā. Par to jāpateicas muzeja māksliniecei Ilzei Riekstiņai.

10. martā no 11.00 līdz 17.00 muzeja darbinieki gaidīs ciemiņus radošajā darbnīcā Ģimeņu padarīšana – kino. Tad varēs aplūkot kostīmus, ielūkoties filmēšanas aizkulisēs un veidot pašiem savu tērpu skices un rotas.

(Vairāk rakstīsim pielikumā Radošā Kuldīga.)
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kuldīgas novada domes vēlēšanu rezultāti:
mani nepārsteidz
mani iepriecina
ir ciešami
mani sarūgtina
liecina par stagnāciju
liecina par uzticību pārbaudītām vērtībām
ir Ingas Bērziņas nopelns
ir partiju vājuma pazīme
mani neinteresē