Aizvērt

Sadzied ar klarnešu kori

2019. gada 13. martā, 06:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Sadzied ar klarnešu kori
Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes klarnešu koris "Melnie koki" uzstājas kopā ar Skrundas kultūras nama sieviešu kori "Sonante".
Foto: Anna Bivbāne
Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes klarnešu koris "Melnie koki" kopā ar Skrundas kultūras nama sieviešu kori "Sonante" nupat uzstājies Jaunmuižas pamatskolā, bet vēl šis neparastais skanējums būs dzirdams "Sonantes" 60. jubilejā 13. aprīlī Skrundā.
Pasākumu organizētāja un sieviešu kora dziedātāja Sandra Balcere saka: „Klarnešu kora dalībniece Marta Britāla ir skrundeniece – esam pazīstamas. Radās ideja šo kolektīvu uzaicināt uz Jaunmuižu. Pirms uznākšanas uz skatuves salikām kopā dziesmas, ko mēs mācījāmies Skrundā, bet klarnešu koris – Rīgā.”


MŪZIKA VIENO

Alta klarnetiste M.Britāla kolektīvā muzicē divus gadus kopš paša Melno koku sākuma: „Mūzikai mani pievērsa mamma, un klarneti spēlēju no deviņu gadu vecuma. Pirms tam spēlēju orķestrī, kurā iepazinos ar Māru Lemkenu, klarnešu kora diriģenti. Viņa izveidoja kolektīvu un uzaicināja arī mani. Esmu laimīga būt šī kora dalībniece. Ik pa laikam arī dziedu Sonantē. Ilgu laiku domāju, ka Pētera Butāna mīlestības dziesmas vēlos pielāgot klarnešu un sieviešu kora balsīm. Tās skanēja Jaunmuižā un skanēs arī Skrundā.”


PARĀDĪT PLAŠĀK

P.Butāna mīlestības dziesmas nebija vienīgie skaņdarbi koncertā, skanēja arī Emīla Dārziņa Melanholiskais valsis. Klarnetistu diriģente M.Lemkena skaidro: „Programmu regulāri papildinām, jo mums ir ambiciozi spēlētāji, kuri vēlas atrast jaunas, interesantas dziesmas.” Par uzstāšanos Jaunmuižā diriģente stāsta: „Kad radās kopprojekts, viss notika attālināti – sūtījām ierakstus, lai koristes dzird, kā mēs spēlējam. Izaicinājums bija koncertā salikt kopā divas balsis: cilvēka un klarnetes.” Savukārt klarnešu kora ideja dzimusi tad, kad no Nīderlandes uz Latviju pārcēlies puisis, kurš pirms tam šādā kolektīvā spēlējis: „Mums bija daudz draugu, kuri spēlē klarneti, un ideju izstāstījām viņiem. Patiesībā tas ir draugu ansamblis ar lielu pievienoto vērtību.” M.Lemkena priecājas, ka kolektīvam šī ir brīnišķīga iespēja izbraukt ārpus Rīgas: „Labprāt par klarnešu kori stāstām, jo Latvijā tas ir kas neierasts. Pašlaik tādi esam vienīgie, kas koncertē tik regulāri.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi