Aizvērt

Vienā izrādē – seši kolektīvi

2019. gada 3. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Vienā izrādē – seši kolektīvi
Skrundas amatierteātra "SAAN" dalībnieki Signe Grīnberga, Jurģis Mickus, Mārīte Tože izspēlē trīs sivēnu Nuf-nufa, Naf-nafa un Nif-nifa gaitas.
Foto: Ingas Ezerietes arhīvs
Sestajos Skrundas novada Teātra svētkos Nīkrāces atpūtas centrā pieci Skrundas novada kolektīvi un Vaiņodes amatierteātris uz skatuves kopā parādījuši komēdiju "Patiesība par trīs sivēniem un vilku".
Vakaru vadīja Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers. Pasākumu organizēja Vaiņodes Kuratiešu un Nīkrāces Brinidas režisore Inga Ezeriete: „Novadā esam pieci kolektīvi, tāpēc nolēmu, ka jāorganizē pašiem savi svētki. Ir sadziedāšanās un sadejošanās. Kāpēc gan teātriem nesvinēt kopā? Nīkrācē šie svētki notiek trešo reizi. Šogad ir Cūkas gads, tāpēc ienāca prātā pasaka par trīs sivēniem. Amatierteātriem sadalīju pa ainiņām un uzdevu iestudēt. Viss izdevās lieliski, jo aktieri arī dejoja, runāja dzejā, rādīja leļļu teātri.” I.Ezeriete uzsver: „Te valda satikšanās prieks – viens otru sveicam svētkos, kopā svinam. Arī skatītāji tiek iepriecināti ar aktierspēli.”

Skrundas amatierteātra SAAN dalībnieks Jurģis Mickus ainiņā tēloja sivēnu Naf-nafu: „Lomai pieteicos pats. Mēģinājumos domājām, kā pasakas tēlus parādīt interesantāk. Teātri spēlēju otro gadu, bet Teātra dienā piedalos pirmo reizi. Svētkus vajag svinēt kopā.”

Irina Mame no Vaiņodes Kuratiešiem secina: „Pasākums bija izdevies un ļoti apmeklēts. Ideja par pasakas ainu nāca spontāni. Es spēlēju putniņa lomu – vajadzēja skaisti dziedāt.” I.Mame stāsta, ka februārī Vaiņodes teātris nosvinējis piekto gadskārtu: „Es spēlēju no pirmsākumiem. Kolektīvā esam draudzīgi – režisore mūs uzklausa, viens otru atbalstām, braucam uz pasākumiem. Piecu gadu laikā ir arī jaunpienācēji. Lomas režisore izvēlas tā, lai interesanti visiem. Savu dzīvi bez teātra vairs nevaru iedomāties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi