Aizvērt

Ar misijas izjūtu

2019. gada 5. aprīlī, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ar misijas izjūtu
„Mūzikā jāklausās arī tas, kas nav saprotams, kas nepatīk un liekas jocīgs, jo tas ir svarīgi izpratnes spektra paplašināšanai,” uzskata džeza pianists Toms Mikāls.
Foto: Toma Mikāla arhīvs
„Atgriežoties Latvijā man šķiet svarīgas divas lietas: darīt, cik spēju, lai pilnveidotu popmūzikas un izglītības kvalitāti. Iespējams, savas dzīves laikā es nevarēšu cerēto sasniegt, bet jādara tik un tā,” saka kādreizējais padurnieks, džeza pianists, komponists un Cēsu mūzikas skolas pedagogs Toms Mikāls.
Vai joprojām esat skolotājs populārās un džeza mūzikas nodaļā?

Toms:
– Jā. Man svarīgi mūziku padarīt daudzveidīgu. Popmūzikā neesam izsitušies līdz pasaules līmenim. Klasiskajā mūzikā tas noticis. Mums ir daži augstas klases džeza mūziķi, bet vēl ir, kur attīstīties. Tam būs labvēlīga augsne, ja būs aizvien jauni mākslinieki ar labām zināšanām, lielām ambīcijām. Lai tā būtu, gribu savu laiku ieguldīt pedagoģijā. Cilvēki bieži prasa, kāpēc, jo tas nav izdevīgi. Tā ir taisnība – es pelnītu vairāk, ja nestrādātu par skolotāju. Bet es nedaru to, lai pelnītu. Strādāju tāpēc, ka man tas svarīgi – ir misijas apziņa. Ja man ir zināšanas un spējas, tās jādod tālāk. Var jau visu ko darīt priekš sevis, bet ir foršāk, ja esi padevis tālāk. Ja es labi dzirdu harmoniju, diezgan labi to saprotu džeza izpratnē un iemācu vēl kādam, viņš to varēs izmantot, lai savu spēli uzlabotu. Varbūt iemācīs vēl citiem. Tas ir svarīgāk nekā tas, ka man samaksā un varu kaut ko nopirkt. Ir augstākas lietas, kuru dēļ vērts upurēties, svīst, raudāt un asiņot.


Interviju lasiet 5. aprīļa pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi