Aizvērt

Iedot mirkli laimes

2019. gada 8. aprīlī, 18:52
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Iedot mirkli laimes
Foto: Madara Sala
„Līmenis aug. Tas ir tik augsts, ka uz lielkoncertu Rīgā paņemsim vairāk priekšnesumu, nekā bijām domājuši,” tā pēc 23. Integratīvā mākslas festivāla "Nāc līdzās!" Kurzemes koncerta Kuldīgā atzina tā direktore Sarma Freiberga.
Piedalījās 14 kolektīvi un solisti no Kuldīgas, Lažas, Liepājas, Kolkas, Aizputes un Rīgas. Pēc priekšnesumu kvalitātes gandrīz vai nevarēja pateikt, ka šie ir bērni, jaunieši un arī pieaugušie ar īpašām vajadzībām – ar dzirdes un redzes, intelektuālās attīstības un kustību traucējumiem.

„Žūrijā vienojāmies, ka līmenis tik labs ir tāpēc, ka visi tiek vērtēti. Ļoti grūti atlasīt. Lielkoncerts Rīgā nenotiek divas dienas, un tas nav bezizmēra, citādi varētu ņemt kaut visus.

Festivālā piedalās arī bērnunamu bērni un sociālā riska ģimenes. Viena dalībniece no šādas ģimenes dziedāja – lieliska balss, bet vecākiem vienalga. Ģimene ir no tādām, kuru bērni pēc brīvdienām internātā atgriežas tāpēc, lai pirmām kārtām paēstu. Kad meitene uzzināja, ka dziedāt brauks uz Rīgu, viņa no laimes raudāja. Visiem šādiem bērniem jādod iespēja, jāpanāk, lai viņi saprot, ka var. Kuldīgā žūrijā bija vokālā pedagoģe Jana Paipa un režisore, rakstniece Dace Priede. Viņas nespēja valdīt asaras – tik emocionāls bija koncerts,” uzsver S.Freiberga.

Vēl priekšā atlase Latgalē, bet noslēgums būs 7. maijā Rīgā, atjaunotajā VEF kultūras pilī. „Nokļūt uz profesionālas skatuves ar gaismām un labu skaņu šiem bērniem ir vienkārši brīnums. Cik labi, ka varam iedot laimes izjūtu – kaut mirkli,” uzsver S.Freiberga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi