Aizvērt

Zīmēšanas pedagogi un gleznas

2019. gada 15. aprīlī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Zīmēšanas pedagogi un gleznas
Par zīmējuma nozīmi gleznas radīšanā un mākslas izglītībā sarunājas LMA zīmēšanas katedras docents Andrejs Ameļkovičs un metodiķis Ansis Rozentāls.
Foto: Kristīnes Āboliņas arhīvs
Līdz 5. maijam Kuldīgas novada muzejā var skatīt 13 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) zīmēšanas katedras pasniedzēju darbu izstādi.
Izstāde veidota, lai iepazīstinātu kuldīdzniekus un pilsētas viesus ar daudzpusīgo zīmēšanas katedras darbību, tāpēc tai ir divas daļas: muzejā izstādīti pasniedzēju darbi, Mākslas namā – studentu. Muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas pārstāve Anita Balode pastāstīja, ka katedras docents Andrejs Ameļkovičs šo piedāvājumu izteicis, kad jau bijis gatavs izstāžu plāns šim pavasarim. „Uzreiz piekritām, jo sapratām, ka nevar laist garām lielisku iespēju iepazīt akadēmijas darbu un pasniedzēju radīto mākslu,” saka A.Balode. „Pedagogi ne tikai organizē mācības, bet ir arī profesionāli gleznotāji ar vērā ņemamu devumu Latvijas un pasaules kultūrā.”

Savukārt katedras metodiķis Ansis Rozentāls norādīja: skatītājus var samulsināt tas, ka zīmēšanas pasniedzēju darbu izstādē ir gandrīz tikai gleznojumi. „Taču zīmējums ir gleznas pamats – galvenā tā sastāvdaļa,” tā mākslinieks. „Neviens no šiem darbiem nav radīts bez zīmējuma, tas ir sākums visām vizuālās mākslas un dizaina izglītības nodaļām, lai students iegūtu pilnvērtīgas zināšanas un turpinātu radošo darbu pēc akadēmijas absolvēšanas.”

Izstādē redzami A.Ameļkoviča, A.Rozentāla, Dinas Ābeles, Anastasijas Bikovas, Normunda Brasliņa, Oļega Dzjubenko, Rolanda Grosa, Jolantas Jonikānes, Edvīna Kalnenieka, Valda Krēsliņa, Reiņa Liepas, Kristapa Zariņa un Elīnas Zundes darbi. Sadarbība ar dažiem no šiem māksliniekiem vēl turpināsies. 12. aprīlī 17.00 muzejā atkal viesosies R.Liepa, bet 26. aprīlī 17.00 – A.Ameļkovičs. Tā nebūs vienkārša tikšanās, bet gan radoša darbnīca un praktiska saruna.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi