Aizvērt

"Sonante" ar viesiem izdzied svētkus

2019. gada 17. aprīlī, 03:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
"Sonante" ar viesiem izdzied svētkus
Skrundas kultūras nama sieviešu koris "Sonante" ar Ķekavas vīru kori un citiem aicinātajiem viesiem.
Foto: Aivita Staņeviča
„Pašas esam kā ziedošas un cerību pilnas puķes,” tā diriģente Laimdota Mūrniece saka par Skrundas kultūras nama sieviešu kori "Sonante", kas klausītājus nupat aicināja uz 60. jubilejas koncertu "Vienmēr ziedam būt".
AR VIEGLUMU UN KAISLI

Koriste un koncerta režisore Nellija Kleinberga: „Kolektīvs ir ļoti sievišķīgs. Šo īpašību vēlējos parādīt gan ar vieglākām melodijām, gan ar mīlestību, tango un kaisli. Koncertu papildināja Ķekavas vīru koris, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes klarnešu koris Melnie koki, tango dejotāji Gints Helmuts Gredzens un Betija Kaire.” Savukārt katra koriste pastāstīja, ko viņai nozīmē šeit dziedāt. N.Kleinberga uzskata: „Parasti kora dalībnieces tikai dzied, bet šī ir retā reize, kad runā, tāpēc tā ir viena no koncerta odziņām. Arī 50. jubileja bija manis veidota.”

Pati N.Kleinberga dziedot kopš skolas laikiem: „Korī vienmēr atgriežos tad, kad man dzīvē ir radikāli pagriezieni. Tas ir labs atbalsts, un tas vienmēr devis izšķirošu izvēli. Man ir viegli, ja visu izdziedāt, pavadīt laiku ar brīnišķīgajām kora kolēģēm. Tā spēju atrast ceļus, kur jāiet, jo šis ir izaicinājumu laiks. Darbošanās te ir liels prieks un sapņu piepildījums.”


POZITĪVAS UN ENERĢISKAS

Diriģente L.Mūrniece Sonanti vada 20 gadus un uzskata: „Koris pa šiem gadiem ir ļoti audzis.” Dziedātāja Ligita Meždreija: „Te vienmēr valda dziesmu gars, patika dziedāt un mīlestība pret dziesmu. Esam vitālas, mēģinājumos valda humora dzirksts. Protam arī savākties, kā saka Laimdota, un koncertos nodziedāt uz teicami. No diriģentes daudz mācos, lai to ieliktu skolas korī.”

Laura Girvaite šeit darbojas kādu pusgadu: „Priecājos, ka varu jau piedalīties jubilejas koncertā. Kāda kora dalībniece piedāvāja man dziedāt, un tas nāca tieši laikā. Secināju, ka meitenes ir superīgas, atmosfēra – lieliska. Esam ļoti enerģiskas, pozitīvas, spējīgas. Šeit ir disciplīna, jāmācās dziedāt pareizi, ar sevi jāstrādā. Mūzika manā dzīvē vienmēr bijusi. Koris man nozīmē atelpu no ikdienas, lai apstātos un dziedātu par prieku sev un citiem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi