Aizvērt

Līcītis – gadalaiku gleznotājs

2019. gada 17. aprīlī, 05:00
Raksta autors: Inese Slūka
Līcītis – gadalaiku gleznotājs
Gleznotājs Valdis Līcītis ir viens no Kuldīgas mākslas skolas dibinātājiem (1978. gadā), 12 gadus bijis tās direktors. Pie viņa gleznot un iemīļot mākslu mācījušies daudzi.
Foto: Inese Slūka
Līdz 19. maijam Kuldīgas Mākslas namā aplūkojami pasteļgleznotāja Valda Līcīša darbi. Autoram aprit 80 gadu, un tam par godu atklāta izstāde.
Te skatāmi šogad tapušie darbi, kā arī agrāk gleznotie no paša kolekcijas un novada muzeja fondiem. Divos Mākslas nama stāvos ekspozīcija ir plaša. Mākslinieks gleznojis Kuldīgu un tās apkārtni. Pats viņš saka: esot gadalaiku gleznotājs. Norises dabā ir aizkustinošas un tiek fiksētas mākslas darbos. Tāpēc pārsvarā te redzami kuldīdzniekiem pazīstami vecpilsētas pagalmi, ielas un apkārtnes ainas. Bez ainavām viņam tuva arī ziedu gleznošana. Izstādē daudz skaistu darbu: koši zili mirdzošas rudzupuķes brūnā krūzē, kreses, petūnijas un lauku pļavu ziedu pušķi māla vāzēs.

Atnākušie mākslinieku sveica ar ziediem un teica paldies par viņa spēju ieraudzīt skaistumu un pasteļa gleznās to rādīt citiem. Citi izmantoja iespēju lūgt autogrāfu, jo šogad iznācis gleznu albums Valdis Līcītis. Kuldīga. Kurzeme, kurā apkopoti 113 darbi, kas tapuši vairāk nekā 40 gados.

Izstādes apmeklētāji Ināra un Miķelis Rozentali atceras, ka ar Valdi iepazinušies 1972. gadā, kad viņš strādājis kultūras namā, kur pulcējis ap sevi mākslas mīļotājus. Abi ar cieņu un apbrīnu saka paldies par to, ka mākslinieks Kuldīgu un tās apkārtni dokumentējis, par viņa spēju skaisto ieraudzīt tur, kur ne katrs to pamana: pagalmos, malkas šķūnīšos utt. Arī par spēju saskatīt nokrāsas un to, ka tik meistarīgi uzgleznota ziema ar daudzajām baltās krāsas niansēm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi