Aizvērt

Baznīcas iela miniatūrā

2019. gada 17. aprīlī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Baznīcas iela miniatūrā
Baznīcas ielas makets veidots pēc precīziem māju izmēriem, lai samazinātajā formā tomēr atbilstu realitātei.
Foto: Lāsma Reimane
Rīt, 18. aprīlī, Kuldīgas novada muzejs atvērs izstādi "Nianses un silueti", kurā Baznīcas iela – viena no vecpilsētas senākajām ielām – aplūkojama miniatūrā formā.
Izstādes pamatā ir kuldīdznieka Rolfa Vitala veidotais ielas makets. Ekspozīciju papildina fotogrāfijas, video un audio. Varēs iepazīt Kuldīgas ģerboņa vēsturi un Svētās Katrīnas leģendu. Būs apskatāmi arī R.Vitala pārzīmētie ģerboņi no dažādiem gadsimtiem.

Ideja par kādas ielas atveidošanu miniatūrā R.Vitalam radusies pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, jo padomju gados vēsturiskā apbūve gaismā netika celta un tikai pilsētas arhitekti varējuši tikt pie māju izmēriem. Kad mākslinieks izgatavojis maketu ēkai Jelgavas ielā 1, arhitekts Aldis Orniņš toreiz to atzinīgi novērtējis un uzticējis Baznīcas ielas apbūves rasējumus. „Iepriekš domāju, ka uztaisīt maketu ir diezgan vienkārši,” saka R.Vitals. „Tomēr tas ir smalks darbs, lai mājiņas atbilstu oriģinālam, tikai būtu miniatūrā ar precīziem jumta, logu, durvju un vēl smalkāku elementu izmēriem.”

Makets ir mērogā 1:100, aptuveni 5 m garš un rāda Baznīcas ielu no Rātslaukuma līdz Sv. Katrīnas baznīcai. Lai uztaisītu visā garumā, vajadzētu vēl dažus gadus un vismaz divreiz lielāku izstādes telpu. Mājiņas veidotas no kartona, logiem izmantojot smalkas papīra līkstiņas un plastmasas iepakojuma materiālu. Izstāde būs apskatāma līdz rudenim.
Komentāri
Rembo
2019. gada 29. aprīlī, 11:12
Kādi ierosinājumi alternatīvai transformējamai terasei kafejnīcas vajadzībām? Kas iederētos rātslaukumā? Būtu interesanti uzzināt ierosinājumus, lai nav tikai viedoklis "viss slikti":)
Lauki
2019. gada 23. aprīlī, 21:41
Tas ir stukla kalns, kurā jāuzjāj ir Antiņam, kura ir Saulcerīte, drīkst 3reiz minēt :)
to the litch
2019. gada 19. aprīlī, 16:47
Tas ir izsmiekls un kauna traips rātslaukumam. Kur te ir ievēroti vecpilsētas saistošie noteikumi? Pamēģini dabūt atļauju īstas siltumnīcas būvēšanai vecpilsētas teritorijā? Būs Tev trīs pirkstu kombinācija.
the litch
2019. gada 18. aprīlī, 08:23
Jūs neko nesaprotat! Tā nav siltumnīca, bet gan "stikla namiņš".
Skābeklis
2019. gada 17. aprīlī, 12:38
Pilnībā piekrītu Annai - siltumnīca IR neiederīga rātslaukumā.
Anna
2019. gada 17. aprīlī, 10:29
Cik skaisti izskatās rātslaukums bez siltumnīcas.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.