Aizvērt

„Estepatās”: kā jūtas jaunie vecāki?

2019. gada 17. aprīlī, 15:25
Raksta autors: Dina Poriņa
„Estepatās”: kā jūtas jaunie vecāki?
Viena no fotogrāfiju varonēm ir agrākā kuldīdzniece Iveta Parravani. Biedrību „Debesmanna” viņa savulaik dibinājusi, vadoties pēc pašas piedzīvotā jaunās māmiņas statusā.
Foto: Publicitātes foto
Ceturtdien, 18. aprīlī, 17.00 ar pasākumu Skrundas muižā tiks atklāta fotoizstāde „Estepatās”, kas neparastā veidā runā par jauno vecāku emocionālo veselību un tās sarežģījumiem. Izstāde būs apskatāma līdz 18. maijam.
Kādreizējās kuldīdznieces Ivetas Parravani dibinātā biedrība Debesmanna, svinot piekto gadskārtu, aicina satikt Matīsa Markovska fotogrāfijās redzamās jaunās māmiņas un tētus, tostarp sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kuriem ir savs stāsts, ka bērna nākšana pasaulē var sniegt prieku un laimi, bet arī likt piedzīvot emocionālas grūtības, pat pēcdzemdību depresiju. Pie katra lielformāta attēla austiņās šos stāstus var noklausīties. Pasākumu vadīs radio un TV raidījumu vadītājs Valdis Melderis, muzicēs saksofonists Guntis Veilands.

Pirmoreiz izstāde atklāta pērn 10. oktobrī, Vispasaules garīgās veselības dienā, Rīgas galerijā M Art Gallery, tā ceļojusi arī citur.

Biedrība Debesmanna atbalsta sievietes un vīriešus, kuri kā vecāki piedzīvojuši emocionālus traucējumus. Sadarbībā ar psiholoģi Diānu Zandi un citiem speciālistiem sniegtas bezmaksas psiholoģiskas un juridiskas konsultācijas, veidotas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, rīkotas vasaras nometnes ģimenēm, labdarības koncerts Kopā, tapusi dziesma ar šādu nosaukumu, ko izpilda Normunds Pauniņš (grupa Otra puse) un Antra Stafecka.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.