Aizvērt

Pasākums, kas atved ciemiņus

2019. gada 24. aprīlī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Pasākums, kas atved ciemiņus
Cikla "Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās" trešajā pasākumā Snēpeles muižā varēja iepazīties ar barona Hāna medību pili.
Foto: Lāsma Reimane
Cikla "Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās" trešais pasākums notika Snēpelē un līdzīgi iepriekšējiem pulcēja ne tikai vietējos, bet arī viesus no citiem pagastiem un Kuldīgas.
Pagasta pārvaldes vadītājas Aigas Bulavas vadībā pirms koncerta varēja izstaigāt muižu. Tā celta 19. gadsimtā un bijusi barona Hāna dzimtas īpašums. Tas celts kā medību pils, bet pats Hāns nav bijis mednieks. Viņš mīlējis mežus, un mednieki pie viņa viesojušies. Tāpēc vēl līdz 19. aprīlim muižā apskatāma mednieku kolektīva Snēpele medību trofeju izstāde. Vēl saglabājies viens kamīns, kuru kurinājis tikai barons. Ekskursijas laikā varēja arī uzkāpt bēniņos un apskatīt manteļskursteni, oriģinālās Hāna seifa durvis ar trīs atslēgas caurumiem un doties lejup pa kalpu gala riņķa kāpnēm.

Daudzus gadu desmitus ēkā darbojās skola, bet tagad – bērnudārza rotaļu grupiņa, senioru klubs Atvasara, kapela Kā ir, tā ir, Tautas lietišķās mākslas studija Vēveri, iekārtota gleznotāja un grafiķa Indriķa Zeberiņa piemiņas istaba. „Mums ļoti labi izdodas muižu apdzīvot – nav tādas telpas, kas netiktu izmantota,” saka A.Bulava.

Koncertā spēlēja čellisti – dzīvesbiedri Agate un Pēteris Ozoliņi. Pēteris čellu apguvis Kuldīgas mūzikas skolā, tad Ventspilī, Mūzikas akadēmijā, arī maģistrantūrā Nīderlandē. Ir mūzikas pedagogs un pats darbojas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kolektīvā Sinfonietta Rīga un Ventspils kamerorķestrī. Arī Agate pēc Mūzikas akadēmijas studējusi Nīderlandē. Viņa spēlē duetā ar vīru Pēteri, ar klaviertrio Trio Decorum, vokālo grupu Putni, bet arī dažādos orķestros un ir čella pedagoģe. Snēpeles muižā abi uzstājoties pirmoreiz un bija izvēlējušies A.Pjacollas, D.Džonstona, E.Dārziņa, P.Plakida u.c. skaņdarbus.

Apmeklētāji par labi noorganizēto pasākumu bija sajūsmā. No Laidiem ieradušās Valda Benuševica un Aina Baumane, kuras Snēpeles muižā esot pirmo reizi: „Laidu muiža no ārpuses līdzīga, bet iekšpuse ļoti atšķiras. Laidos pasākumu apmeklēt neiznāca, tāpēc atbraucām te. Patika, ka par visu ir padomāts – gan par senlaicīgiem tērpiem, gan atmosfēru.” Snēpeles pamatskolas absolvente Sanita Krastiņa saka: „Par pasākumu uzzināju feisbukā. Skolas laikā informācijas par ēkas pagātni bija maz, tāpēc mani interesēja tieši vēsturiskā puse. Prieks tikt iekšā tādās vietās, kurās ikdienā nevarētu, piemēram, bēniņos. Pagastos šādi kultūras pasākumi ir vajadzīgi – tie atved ciemiņus, un varam lepoties ar to, kas te ir. Skumji gan, ka šeit vairs nav skolas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.