Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 21. novembrī
  • Latvijas 100 gadu svinības novados.
  • Migrēna: kā ar to sadzīvot.
  • Īvandē sumina savējos.
  • Kāpēc restaurācijas centrs tik dārgs?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
"Suitu sievas" Amerikā

"Suitu sievas" Amerikā

2018. gada 16. maijā, 06:00
Desmit dziedātājas no Alsungas etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" divas nedēļas Amerikā viesojušās Čikāgas latviešu deju kopas "Mantinieki" dalībnieku ģimenēs un piedalījušās viņu rīkotajā Latvijas simtgades pasākumā "Daugav’s abas malas".
Pa čella stīgām kā elektrības vadiem

Pa čella stīgām kā elektrības vadiem

2018. gada 14. maijā, 17:15
Grupas "Melo-M" radītā enerģija klausītājus uzlādē jau pirmajā skaņdarbā, un mierā tie nespēj nosēdēt. Čella svētkos Kuldīgā šis koncerts bija spilgts notikums pilnā kultūras centra zālē.
Čella skaņās

Čella skaņās

2018. gada 14. maijā, 08:00
Ar lielisku atmosfēru, sirsnīgām sarunām un daudzveidīgu laureātu koncertu noslēdzās 10. starptautiskais Kārļa Davidova čellistu konkurss.
Grūta, bet brīnišķīga nedēļa

Grūta, bet brīnišķīga nedēļa

2018. gada 14. maijā, 06:00
Kārļa Davidova 10. starptautiskajā čellistu konkursā ar izcilu sniegumu piedalījās 58 jaunie mūziķi no Eiropas un austrumu valstīm, tādējādi žūrijai nebija viegli izvēlēties pašus labākos.
Čella spēle un reizē aizraujošs stāsts par mūziku

Čella spēle un reizē aizraujošs stāsts par mūziku

2018. gada 14. maijā, 01:00
Ar netradicionālu čella spēli pagājušajā ceturtdienā Kuldīgas kultūras centrā uzstājās amerikāņu mūziķis un komponists Maiks Bloks.
19. gadsimta noskaņās

19. gadsimta noskaņās

2018. gada 11. maijā, 06:00
„Šogad mēs atzīmējam 180. dzimšanas dienu Kuldīgā dzimušajam Kārlim Davidovam. Kuldīgā norisinās 10. Starptautiskais čellistu konkurss, kurš nes viņa vārdu. Ja gribam, varam arī šai pilij svinēt 190 gadus,” tā koncertā, kas veltīts čellistam K.Davidovam, Snēpeles pilī teica tā organizatore un vadītāja Stella Pavloviča.
Gaismas pilī dzied simtgadei pāri

Gaismas pilī dzied simtgadei pāri

2018. gada 11. maijā, 00:00
„Esmu stāvā sajūsmā!” tā koriste Nelda Blūma saka par Kuldīgas kamerkora "Rāte" dalību nozīmīgajā koncertā "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei", kas 4. maijā Rīgā notika Nacionālajā bibliotēkā (NB).
„Ilgi uz lauriem gulēt nevar”

„Ilgi uz lauriem gulēt nevar”

2018. gada 9. maijā, 06:00
10. Kārļa Davidova čellistu festivāls Kuldīgā izvērsts par čella svētkiem, tostarp ar izcilu mūziķu viesošanos. Svētdien kultūras centrā varēja dzirdēt "Vīnes filharmoniķu" dalībnieces Martas Sudrabas sniegumu.
"Gribu uztaisīt apvērsumu. Esmu tam radīts!"

"Gribu uztaisīt apvērsumu. Esmu tam radīts!"

2018. gada 9. maijā, 00:00
Aptuveni pirms gada mūzikas žurnālisti vēstīja, ka Rīgā notikusi globāla mūzikas revolūcija, kuru radījis multimākslinieks Rick Feds. Saldenieki viņā atpazīst Saldus Mūzikas skolas sitaminstrumentu nodaļas absolventu Rihardu Fedotovu.
Satuvināt cilvēku un tehnoloģijas

Satuvināt cilvēku un tehnoloģijas

2018. gada 8. maijā, 00:00
Jauno mediju māksla cieši saistīta ar tehnoloģijām, digitālo vidi un virtuālo realitāti. "Tehnoloģijas palīdz ārējo pasauli apskatīt dziļāk," skaidro Liepājas Universitātes (LiepU) Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāja Anna Priedola. Tehnoloģijas kļuvušas par mūsu dzīves sastāvdaļu, un caur tām mēs pastarpināti veidojam attiecības ar pasauli. Un jauno mediju mākslinieks zināmā mērā ir mentors, kurš satuvina tehnoloģijas ar cilvēku.
Dziedošajiem autobusiem pasažieru netrūkst

Dziedošajiem autobusiem pasažieru netrūkst

2018. gada 6. maijā, 12:00
Ja pirms astoņiem gadiem 4. maijā četros "dziedošajos autobusos" Talsu novadu sāka apbraukāt zēnu kori, tad pirms trim gadiem tajos no Talsiem sāka vizināties paši novada iedzīvotāji, lai piestātu vietās, kur viņu dzīve ikdienā nenorit, un, jā, ceļā vienotos arī latviešiem labi zināmās dziesmās. Šis gads nebija izņēmums.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 4. maijā, 00:00
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".