Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
"Saldās sejas", "Bums" un Buks

"Saldās sejas", "Bums" un Buks

2018. gada 27. aprīlī, 06:00
Mūziķis un dzejnieks Guntars Račs ar grupu "Saldās sejas" koncertturnejas otro cēlienu sāka Skrundā, kā īpašos viesus piesakot vietējos: bērnu popgrupu "Bums" un dziedošo ugunsdzēsēju Jāni Buķeli jeb Buku.
Kas paslēpies zem vēstures pēdām

Kas paslēpies zem vēstures pēdām

2018. gada 11. aprīlī, 07:00
„Uzsnidzis sniegs, tajā – tikko ieraugāmas pēdiņas, bet kas zem tām? Tāpat ir ar kultūrvēsturisko romānu rakstīšanu – ir konkrēti fakti, vietas, bet laiks pagājis, un reizēm tikai sīciņas druskas norāda, kādi likteņu līkloči ir zem redzamajām pēdām,” tā Kuldīgā sacīja rakstniece Inguna Bauere.
Vārmē izdejo svētku repertuāru

Vārmē izdejo svētku repertuāru

2018. gada 11. aprīlī, 04:00
Kopā ar pavasari sestdien Vārmē koncertā "Solis līdz svētkiem" ieradās tautas deju dejotāji no dažādām Latvijas vietām.
Prēmija – piemiņai un motivācijai

Prēmija – piemiņai un motivācijai

2018. gada 8. aprīlī, 00:00
Pavasaris Talsu un Rojas novadā tradicionāli ir laiks, kad ne vien uzplaukst pirmās puķes, bet tiek pasniegtas arī prēmijas kultūras jomā. Aleksandra Pelēča literārā prēmija Talsos, kā allaž, kādam kļūs par dāvanu rakstnieka dzimšanas dienā, 10. aprīlī, bet 15. aprīlī kļūs zināms Talsu mākslinieka Žaņa Sūniņa vārdā nosauktās prēmijas saņēmējs vizuālajā mākslā, tomēr šoreiz gribas godā celt Rojas novadu, kur Pastariņa prēmijas mūžs mērāms jau vairākos gadu desmitos.
Patīk izaicinājumi, kas dod izaugsmi

Patīk izaicinājumi, kas dod izaugsmi

2018. gada 7. aprīlī, 00:00
Kā Rafa izrādē "Zēns", Edžiņš "Indrānos", Malkas cirtējs "Asins kāzās", Rūdis "Skroderdienās Silmačos", Karls ģimenes pasakā "Sudraba slidas", Kapteinis "Plikpaurainajā dziedonē" un daudzās citās lomās uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves redzams kuldīdznieks Jurģis Spulenieks.
Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus

Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus

2018. gada 6. aprīlī, 07:00
Muzikālo laboratoriju „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”, kas 4. maijā izskanēs Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, trīs gadus lolojis mākslinieciskais vadītājs, Valsts akadēmiskā kora „Latvija” diriģents Māris Sirmais.
Dzīve un darbs starp Skrundu un Kuldīgu

Dzīve un darbs starp Skrundu un Kuldīgu4

2018. gada 6. aprīlī, 05:00
Jau 40 gadu gan Kuldīgas rajona, gan novada kultūras dzīve nav iedomājama bez Daces Reinkopas, tagad – domes kultūras nodaļas vadītājas. Vienmēr saposusies, smaidīga un atsaucīga. Un vienmēr gluži kā uz skatuves.
10 dienās – piecu gadu darbs desmit nozarēs

10 dienās – piecu gadu darbs desmit nozarēs

2018. gada 6. aprīlī, 04:00
Šajos Dziesmu un deju svētkos notiks 46 pasākumi 32 vietās Rīgā, demonstrējot šobrīd labāko un spilgtāko 10 kultūras nozarēs. Aptuveni 43 200 cilvēku piedalīsies nācijas identitātes svinībās, kurās aicināti arī Latvijas mazākumtautību, latviešu diasporas un ārvalstu kolektīvi.
Jauni tērpi un nakšņošana Rīgas centrā

Jauni tērpi un nakšņošana Rīgas centrā

2018. gada 6. aprīlī, 00:00
Lai arī pašvaldību pārstāvji vienmēr lepojas ar savu kolektīvu pārstāvniecību svētkos, tas, protams, ir arī finansiāls slogs, lai savējos godam sagatavotu un nodrošinātu ar visu nepieciešamo.
"Svētkus pa īstam var izbaudīt, tajos piedaloties"

"Svētkus pa īstam var izbaudīt, tajos piedaloties"

2018. gada 5. aprīlī, 00:00
Sandra Tālberga Talsu tautas nama sieviešu korī "Vaiva", kurš aizvadītajā gadā nosvinēja 70. jubileju, iestājās 2012. gada rudenī. Līdz šim viņa ir piedalījusies trīs Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un uzskata, ka tie katram koristam un dejotājam ir kaut kas īpašs.
Spēka un dailes rituāls

Spēka un dailes rituāls

2018. gada 4. aprīlī, 00:00
Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki kā visaptverošs nacionāla mēroga pasākums un kultūras tradīcija ikreiz nonāk viedokļu krustugunīs. Tautas svētkos gan dalībnieki, gan skatītāji vēlas baudīt skaisto, sev tuvo un saprotamo. Savukārt svētku radošie un mākslinieciskie uzdevumi uzliek samērā augstu latiņu. Kā atrast kompromisu starp sarežģītu repertuāru, mākslinieciski augstvērtīgu izpildījumu un iespēju vienkārši svinēt svētkus?
Improvizācija. Eksperiments. Brīvība

Improvizācija. Eksperiments. Brīvība

2018. gada 3. aprīlī, 00:00
Par džeza mūziku Liepājā, šķiet, vienmēr bijusi interese. Pēc Liepājas bigbenda darbības pārtraukšanas un interesantā festivāla "Aile Jazz" īsā mūža pašlaik džeza mūzika Liepājā atgūst, iegūst jaunu elpu. Gan ar džeza un populārās mūzikas nodaļas atvēršanu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, gan ar Melngaiļskolas bigbenda izveidi, gan jau gadu arī ar džeza improvizācijas vakariem jeb džemsesijām.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi