Aizvērt
Oranžie sper gaisā!

Oranžie sper gaisā!

Grupa "Oranžās brīvdienas", svinot 20 gadu jubileju, laidusi klajā dziesmu "Es tevi uzsperšu gaisā", kurai tapis arī videoklips, un tas tiek prezentēts grupas Facebook kontā.
2020. gada 5. jūnijā, 12:21
Nākamajā numurā otrdien, 9. jūnijā
  • Maras muiža pandēmijas laikā.
  • Ko māca suņu skolā.
  • Jaunieši īstenos savus projektus.
  • Kabilē pieturai grib nojumi.
  • Konkursi brīvbrīdim.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 45
Drukātās avīzes e-versija Nr. 45 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
"Visa pamatā ir vēlme un arī veiksme"

"Visa pamatā ir vēlme un arī veiksme"

2019. gada 2. septembrī, 00:00
Pārliecināta māksliniece, Tautas tēlotājas mākslas studijas "Kuldīgas palete" vadītāja Iveta Brence. Septembrī studija svin savu 50. gadskārtu. Šajā laikā tai bijuši divi vadītāji – mākslinieks Vilnis Rasa un nu jau devīto gadu Iveta. Viņa saka, ka jubilejai gatavojas jau labu laiku. Ceļā uz svētkiem pirmā izstāde bijusi, kad paletieši svinējuši 47,5 gadus, tai sekojušas vēl vairākas – dažādos izteiksmes veidos un žanros.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. septembrī, 00:00
Septembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Jaunības sapņu piepildījums

Jaunības sapņu piepildījums

2019. gada 30. augustā, 05:00
„Zīmēšana un gleznošana ir viena no tām lietām, ko man patīk darīt visvairāk. Ja ilgi neesmu pieķērusies, ļoti pietrūkst,” saka kuldīdzniece Ligita Traščenko. Viņa ir šuvēja, bet jau piecus gadus piepildījusi jaunības sapni – pasauli atainot krāsās un zīmējumos.
Izstāde muižā – starptautiska un eksistenciāla

Izstāde muižā – starptautiska un eksistenciāla

2019. gada 28. augustā, 00:00
Padures muižā līdz 25. septembrim skatāma starptautiskas mākslinieku grupas "Pazarh" darbu izstāde "Padures taciņa rudenī".
Tiem, kurus interesē māksla

Tiem, kurus interesē māksla

2019. gada 22. augustā, 15:00
No septembra līdz decembrim Kuldīgā bezmaksas kursos "Mākslas un dizaina ABC" zināšanās dalīsies studijas M22 dibinātāja, gleznotāja un pasniedzēja Ieva Vītola-Lindkvista un literāte, māksliniece Ieva Rupenheite no Ventspils.
Piektdiena plūstoši pāriet sestdienā

Piektdiena plūstoši pāriet sestdienā

2019. gada 21. augustā, 00:00
Uz pirmo kopīgo pikniku Kuldīgā pie Māras dīķa 16. augusta vakarā tika aicināti gan pilsētnieki, gan viesi, un to rīkoja kultūras centrs.
Kurzemniekiem sava “Latvija”

Kurzemniekiem sava “Latvija”

2019. gada 11. augustā, 00:00
Ar Ventspils koncertzāles “Latvija” atklāšanu pabeigts reģionālo koncertzāļu tīkls. Novadu kultūras infrastruktūrā vismaz tuvākajā nākotnē nebūs tik vērienīgu valsts un Eiropas Savienības investīciju. Ventspilnieki lepojas, ka Lielais laukums izraudzīts jaunai koncertzālei ar miljons eiro vērtām ērģelēm, vertikālām klavierēm un perfektu akustiku. Tai līdzās vieta rasta Latvijā pirmajai publiskajai mūzikas bibliotēkai, Ventspils Mūzikas vidusskolai un Bērnu mūzikas skolai. Pirms zāles oficiālas atklāšanas žurnālisti varēja iepazīties ar Kurzemes spilgtāko kultūrvides jaunumu.
Laimīgu cilvēku mūzika

Laimīgu cilvēku mūzika

2019. gada 10. augustā, 00:00
Grupa “Willow Farm” šogad atzīmē savas pastāvēšanas 25. gadadienu un svinēs to festivālā “Liepājas vasara” ar koncertprogrammu, kurā skanēs gan agrāku laiku, gan pavisam jaunas dziesmas. Rudenī nāks klajā grupas ceturtais albums “Pasaule ir viss, kas gadās”. “Vienīgais iemesls, kāpēc mēs visi esam kopā, – lai mēs justos labi, spēlējot to, ko spēlējam,” muzicēšanu un grupas pašreizējo sastāvu raksturo tās līderis Emīls Dreiblats.
"Maģie suiti" svinēs 60

"Maģie suiti" svinēs 60

2019. gada 9. augustā, 00:00
„Daudzos kopā būšanas gados esam saradušas kā vienas rokas pirksti, un dūrē ir spēks!” saka etnogrāfiskā ansambļa Maģie suiti piecas ilggadējās tā dalībnieces. Rīt Jūrkalnē "Maģie suiti" svinēs sešdesmito pastāvēšanas gadskārtu.
Pilsētas un cilvēku fotogrāfs

Pilsētas un cilvēku fotogrāfs

2019. gada 9. augustā, 00:00
Šomēnes Kuldīgas novada muzejā bija skatāma kuldīdznieku, tēva un dēla Aivara un Indara Vētrāju, fotoizstāde, kurā viņi rādīja savu dzimto pilsētu. Aivars, ilggadējs “Kurzemnieka” fotogrāfs, sagaidīja izstādes atklāšanu, bet dažas dienas pēc tam aizgāja mūžībā pēc smagas slimības. Indars saka, ka izstāde bijusi tā, kas pēdējā laikā tēti turējusi pie dzīvības.
Mākslinieki un pētnieki satiekas Kuldīgā

Mākslinieki un pētnieki satiekas Kuldīgā

2019. gada 7. augustā, 00:31
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā no 2. līdz 7. augustam rīko starptautisko vasaras skolu "Izzināt sarežģīto pagātni". Tās uzmanības centrā ir jautājumi, kas saistīti ar sarežģīto un bieži vien traumatisko 20. gs. otrās puses mantojumu. 1. augustā Mākslas namā notika četras publiskās lekcijas latviešu valodā jebkuram interesentam.
Ventas krastu sasaukšanās mūzikā

Ventas krastu sasaukšanās mūzikā1

2019. gada 7. augustā, 00:27
Nakts noskaņu koncerts Sapņu atspulgs Ventas ūdens lāsē aizvadītās nedēļas nogalē Skrundas novada Raņķu pagastā radīja brīnišķīgas sajūtas gan pašiem māksliniekiem, gan daudzajiem klausītājiem.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi