Aizvērt
Māksla, bokss un dzīves vērošana

Māksla, bokss un dzīves vērošana

„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
2018. gada 17. decembrī, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 19. decembrī
  • Iedvesmas stāsti.
  • Apspriež teritoriālo plānojumu.
  • Jaunieši Rumānijā.
  • Atkal par Stafenhāgena namu.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Patīk izaicinājumi, kas dod izaugsmi

Patīk izaicinājumi, kas dod izaugsmi

2018. gada 7. aprīlī, 00:00
Kā Rafa izrādē "Zēns", Edžiņš "Indrānos", Malkas cirtējs "Asins kāzās", Rūdis "Skroderdienās Silmačos", Karls ģimenes pasakā "Sudraba slidas", Kapteinis "Plikpaurainajā dziedonē" un daudzās citās lomās uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves redzams kuldīdznieks Jurģis Spulenieks.
Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus

Latvijas koriem – domājošus, izglītotus, spējīgus vadītājus

2018. gada 6. aprīlī, 07:00
Muzikālo laboratoriju „Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”, kas 4. maijā izskanēs Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, trīs gadus lolojis mākslinieciskais vadītājs, Valsts akadēmiskā kora „Latvija” diriģents Māris Sirmais.
Dzīve un darbs starp Skrundu un Kuldīgu

Dzīve un darbs starp Skrundu un Kuldīgu4

2018. gada 6. aprīlī, 05:00
Jau 40 gadu gan Kuldīgas rajona, gan novada kultūras dzīve nav iedomājama bez Daces Reinkopas, tagad – domes kultūras nodaļas vadītājas. Vienmēr saposusies, smaidīga un atsaucīga. Un vienmēr gluži kā uz skatuves.
10 dienās – piecu gadu darbs desmit nozarēs

10 dienās – piecu gadu darbs desmit nozarēs

2018. gada 6. aprīlī, 04:00
Šajos Dziesmu un deju svētkos notiks 46 pasākumi 32 vietās Rīgā, demonstrējot šobrīd labāko un spilgtāko 10 kultūras nozarēs. Aptuveni 43 200 cilvēku piedalīsies nācijas identitātes svinībās, kurās aicināti arī Latvijas mazākumtautību, latviešu diasporas un ārvalstu kolektīvi.
Jauni tērpi un nakšņošana Rīgas centrā

Jauni tērpi un nakšņošana Rīgas centrā

2018. gada 6. aprīlī, 00:00
Lai arī pašvaldību pārstāvji vienmēr lepojas ar savu kolektīvu pārstāvniecību svētkos, tas, protams, ir arī finansiāls slogs, lai savējos godam sagatavotu un nodrošinātu ar visu nepieciešamo.
"Svētkus pa īstam var izbaudīt, tajos piedaloties"

"Svētkus pa īstam var izbaudīt, tajos piedaloties"

2018. gada 5. aprīlī, 00:00
Sandra Tālberga Talsu tautas nama sieviešu korī "Vaiva", kurš aizvadītajā gadā nosvinēja 70. jubileju, iestājās 2012. gada rudenī. Līdz šim viņa ir piedalījusies trīs Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un uzskata, ka tie katram koristam un dejotājam ir kaut kas īpašs.
Spēka un dailes rituāls

Spēka un dailes rituāls

2018. gada 4. aprīlī, 00:00
Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki kā visaptverošs nacionāla mēroga pasākums un kultūras tradīcija ikreiz nonāk viedokļu krustugunīs. Tautas svētkos gan dalībnieki, gan skatītāji vēlas baudīt skaisto, sev tuvo un saprotamo. Savukārt svētku radošie un mākslinieciskie uzdevumi uzliek samērā augstu latiņu. Kā atrast kompromisu starp sarežģītu repertuāru, mākslinieciski augstvērtīgu izpildījumu un iespēju vienkārši svinēt svētkus?
Improvizācija. Eksperiments. Brīvība

Improvizācija. Eksperiments. Brīvība

2018. gada 3. aprīlī, 00:00
Par džeza mūziku Liepājā, šķiet, vienmēr bijusi interese. Pēc Liepājas bigbenda darbības pārtraukšanas un interesantā festivāla "Aile Jazz" īsā mūža pašlaik džeza mūzika Liepājā atgūst, iegūst jaunu elpu. Gan ar džeza un populārās mūzikas nodaļas atvēršanu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, gan ar Melngaiļskolas bigbenda izveidi, gan jau gadu arī ar džeza improvizācijas vakariem jeb džemsesijām.
Iestiklo vecmeistara temperamentu

Iestiklo vecmeistara temperamentu

2018. gada 2. aprīlī, 00:00
Latvijas glezniecības vecmeistara, Saldus novadnieka Jaņa Rozentāla lielākā skiču un studiju kolekcija pieder viņa vārdā nosauktajam Saldus vēstures un mākslas muzejam. Pirmo reizi zīmējumi apskatāmi ilgi.
Skice izrādei "Mizantrops"

Skice izrādei "Mizantrops"

2018. gada 1. aprīlī, 00:00
Kostīmu mākslinieces Baibas Litiņas pieraksts Liepājas teātrī topošās izrādes "Mizantrops" skicei: "Gatis Maliks / Alsests, 3. kostīms, filmēšanas aina uz zaļā fona. Alsests saplūst ar fona krāsu, raksta scenāriju filmēšanas ainām, rokas nogrimētas zaļā ekrāna krāsā, plecos mugursoma, identiska kā filmas varonim."
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 31. martā, 00:00
Aprīļa pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē?", kas tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
"Vecie zēni" dzied un dziedās

"Vecie zēni" dzied un dziedās

2018. gada 28. martā, 01:00
Kuplā dziesmu draugu pulkā leģendārais Skrundas vīru ansamblis "Vecie zēni" nosvinējis 28. gadskārtu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi