Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 23. novembrī
  • Sumināti pagastu ļaudis.
  • Vietne Šoreizesbalsošu.eu.
  • Peripetijas ap katlu.
  • Lai bērniem būtu ģimene.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 132
Drukātās avīzes e-versija Nr. 132 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kad balsis seko rokas mājienam

Kad balsis seko rokas mājienam

2018. gada 9. februārī, 07:00
„Man laimējies – vaļasprieks iet roku rokā ar darbu, tāpēc mūzika 25 gados nav apnikusi,” saka mūzikas skolotāja, daudzu pašdarbības kolektīvu dibinātāja un vadītāja Jana Paipa.
Latviešu identitāte un jaunā folklora

Latviešu identitāte un jaunā folklora

2018. gada 9. februārī, 05:00
Mākslas zinātņu doktore Inese Sirica par latviešu identitāti un jauno folkloru Dziesmu un deju svētku iedvesmotajā izstādē „Latviskās dvēseles raksti” Kuldīgas Mākslas namā. Vairāk 9. februāra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Dziesmas, kas mudina kļūt labākiem

Dziesmas, kas mudina kļūt labākiem

2018. gada 9. februārī, 01:00
Komponists Didzis Rijnieks: „Ikreiz pēc sava koncerta izglītības iestādēs priecājos, ka manas sarakstītās un dziedātās audzinošās dziesmas klausītājus mudina kļūt labākiem vienam pret otru un pret dzimto zemi.” Vairāk 9. februāra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Suitu mantojums vecajā skolā

Suitu mantojums vecajā skolā

2018. gada 8. februārī, 00:00
Pārsimt metru no Jūrkalnes tautas nama pagasta pārvaldes ēkā, kur atrodas arī bibliotēka, ir apskatāma ekspozīcija par Jūrkalnes vēsturi un suitu tradīcijām.
Vētras darbu liecinieki

Vētras darbu liecinieki

2018. gada 7. februārī, 00:00
Sajūtas divējādas – baisi un bijīgi. Paldies par aizraujošo zemūdens pasauli! Paldies par ieskatu jūras dzelmē! Vārdiem neaprakstāmi! Atraktīvs, moderns un ar senatnes noslēpumu iekārtots! – tie ir daži no Ventspils novada Jūrkalnes pagasta tautas namā iekārtotās ekspozīcijas “Vētru muzejs” viesu grāmatā atstātajiem ierakstiem.
Uzdāvināt sev mazu prieciņu

Uzdāvināt sev mazu prieciņu

2018. gada 6. februārī, 00:00
Liepājā dzimusī pianiste Agnese Egliņa šo gadu sākusi ar solo koncertiem Kurzemes mūzikas skolās un kultūras namos. Viņa uzskata, ka mūziķi pārāk reti dodas uz šādām vietām, kur nav koncertzāļu. Agnesei mūzika nozīmē ceļojumu. Pa visu pasauli, tai skaitā Āfriku, kur viņa regulāri sniedz meistarklases jaunajiem mūziķiem. Un cauri gadsimtiem, iztēlojoties, kā cilvēki izklaidē sevi, spēlējot, dziedot un dejojot sveču gaismā. Solo muzicēšana pašlaik ir pianistes prioritāte.
Ja tikai būtu 20 000 eiro!

Ja tikai būtu 20 000 eiro!

2018. gada 3. februārī, 00:00
2015. gadā Saldus Rotari klubs nolēma rīkoties, lai Saldū beidzot tiktu iemūžināta viena no slavenākajiem novadniekiem, dzejnieka un publicista Māra Čaklā piemiņa.
Kas kultūrā Kurzemē?

Kas kultūrā Kurzemē?

2018. gada 2. februārī, 00:00
Februāra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - Kas kultūrā Kurzemē?", kas tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Zviedru Namejs un 12 gredzeni

Zviedru Namejs un 12 gredzeni

2018. gada 2. februārī, 00:00
Janvāra vidū pirmizrādi Latvijā sagaidīja režisora Aigara Graubas un producenta Andreja Ēķa veidotā filma "Nameja gredzens" – leģenda par baltu pagānu zemi 13. gadsimtā, par zemgaļu tautas spēku un varonību. Leģenda, kurai, kā norādījuši autori, ar vēsturi un Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romānu saistības maz. Filma "Nameja gredzens" ir līdz šim dārgākais un vērienīgākais kinodarbs Latvijā.
Izdejo Latvijas vēsturi

Izdejo Latvijas vēsturi

2018. gada 31. janvārī, 00:00
„Pasākums izdevās. Tā bija vienreizēja iespēja gan dejotājiem, gan skatītājiem redzēt lieluzveduma "Māras zeme" deju virknējumu un to, kāda ir kolektīvu gatavība lielajiem Deju svētkiem,” tā par 41 kolektīva koncertu Kuldīgas vieglatlētikas manēžā sestdien teica Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa virsvadītāja Ramona Irbe. Skatītāju tovakar bija pilna manēža, un tuvākajā apkārtnē bija grūti atrast vietu, kur nolikt automašīnas.
Armēnijas kalni un latvieša dvēsele

Armēnijas kalni un latvieša dvēsele

2018. gada 29. janvārī, 02:00
Alsungas muzejā līdz februāra beigām apskatāma Sv. Miķeļa katoļu draudzes prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde "Armēnijas un Latvijas ainavas".
Latviskās dvēseles koncentrāts

Latviskās dvēseles koncentrāts

2018. gada 8. janvārī, 08:00
„Uz Kuldīgu atceļojusi izstāde "Latviskās dvēseles raksti", kas bijusi eksponēta Minhenē, Luksemburgā un citur. Tās pamatdoma – mēģināt izskaidrot, kas ir latvieši, no kurienes viņi nāk, kāds ir viņu pasaules redzējums,” saka Linda Rubena, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte.