Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Ar senču tradīcijām izaugusi

Ar senču tradīcijām izaugusi

2017. gada 15. decembrī, 07:00
„Kad sāku vadīt biedrību, pat īsti neizpratu, kas ir nemateriālās kultūras mantojums, bet tagad savu dzīvi vairs nevaru iedomāties bez man tik nozīmīgās sadaļas, kas saistās ar suitu kultūru,” saka etniskās kultūras centra „Suiti” vadītāja Dace Martinova.
Stalts un lepns

Stalts un lepns

2017. gada 15. decembrī, 05:00
Alsungas „Rijas” vadītāja Inga Šēna-Laizāne iepazīstina ar etnogrāfisko suitu tautas tērpu, ar kādu vīri gāja godos un kādu nēsāja līdz 19. gadsimta vidum. Vairāk 15. decembra pielikumā „Radošā Alsunga” vai avīzes e-versijā (nr. 143) mūsu portālā.
Par pucēšanos sendienās

Par pucēšanos sendienās

2017. gada 13. decembrī, 02:00
Kleitas, aksesuāri, apavi un citi priekšmeti ir apskatāmi Alsungas muzejā izstādē "Ciemos pie bagātās kundzes".
Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus

Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus

2017. gada 13. decembrī, 01:00
„Tagad jūtu, ka Ziemassvētki nāk,” tā pēc Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) mūziķu, koru "Rāte" (Kuldīga) un "Sonore" (Rīga) koncerta Sv. Katrīnas baznīcā sacīja vairāki klausītāji.
"Rumbas kvartets" ar Rozenštrauhu

"Rumbas kvartets" ar Rozenštrauhu

2017. gada 8. decembrī, 04:00
Plašā apritē nonācis LTV raidījuma "Latvijas sirdsdziesma" finālista – Kuldīgas grupas "Rumbas kvartets" – trešais albums "Vecmeistara dziedātās dziesmas".
Tautiski motīvi roka ritmos

Tautiski motīvi roka ritmos

2017. gada 8. decembrī, 02:00
Folkroka grupa "Symbolic", kurā darbojas arī kuldīdznieki Ģirts Blūms (bass) un Lauris Aišpurs (ģitāra), nupat laidusi klajā pirmo albumu "Mūžam saule debesīs".
Sava ceļa gājējs Laimis

Sava ceļa gājējs Laimis

2017. gada 8. decembrī, 01:00
„Es nedaru to, ko citi. Negribu dziedāt ar citiem vienā balsī. Tā nav augstprātība – man patīk atrast un parādīt ko interesantu,” saka kādreizējais kuldīdznieks, džeza dziedātājs Laimis Rācenājs.
Baha festivālā – virtuozitāte un degsme

Baha festivālā – virtuozitāte un degsme

2017. gada 6. decembrī, 08:00
Ar sirsnīgiem aplausiem un bravo saucieniem kuldīdznieki sveica klavesīnisti Ainu Kalnciemu un čellistu Ramonu Jafē pēc 17. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncerta mūzikas skolā.
Amatierteātri liek noticēt

Amatierteātri liek noticēt

2017. gada 1. decembrī, 00:00
Skrundas novada amatierteātru skatē divi no četriem kolektīviem ieguvuši augstāko vērtējumu, arī pārējās izrādes novērtētas atzinīgi.
Kuldīgu var gleznot un gleznot

Kuldīgu var gleznot un gleznot

2017. gada 29. novembrī, 01:00
Latvijas dzimšanas dienas mēnesī Kuldīgas novada muzejs vēlējies parādīt izstādi, kas ciešāk saistīta ar pilsētu. Ilgi neesot bijis jādomā: tiem jābūt vietējiem – tēlotājmākslas studijai "Kuldīgas palete".
 "Mums ir visskaistākās debesis"

"Mums ir visskaistākās debesis"

2017. gada 19. novembrī, 13:00
"Izstāde veltīta Latvijas simtgadei un jau rīt sākas Latvijas simtgades pirmā diena," tā fotoizstādes "Mūžam Latvijas debesīs" autors Eduards Skabis 18. novembrī Kabiles saieta namā "Sencis" atklāja savu darbu izstādi. Turpmāk tā būs apskatāma Kabiles bibliotēkā.
Filma par Andri Freibergu

Filma par Andri Freibergu

2017. gada 17. novembrī, 03:00
Kopš novembra sākuma Latvijas kinoteātros tiek rādīta Kristas Burānes pilnmetrāžas dokumentālā filma „Pasaka par tukšo telpu”, kas stāsta par Skrundas novadnieku, izcilo scenogrāfu un pedagogu Andri Freibergu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi