Aizvērt
Māksla, bokss un dzīves vērošana

Māksla, bokss un dzīves vērošana

„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
2018. gada 17. decembrī, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 19. decembrī
  • Iedvesmas stāsti.
  • Apspriež teritoriālo plānojumu.
  • Jaunieši Rumānijā.
  • Atkal par Stafenhāgena namu.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Uzdāvināt sev mazu prieciņu

Uzdāvināt sev mazu prieciņu

2018. gada 6. februārī, 00:00
Liepājā dzimusī pianiste Agnese Egliņa šo gadu sākusi ar solo koncertiem Kurzemes mūzikas skolās un kultūras namos. Viņa uzskata, ka mūziķi pārāk reti dodas uz šādām vietām, kur nav koncertzāļu. Agnesei mūzika nozīmē ceļojumu. Pa visu pasauli, tai skaitā Āfriku, kur viņa regulāri sniedz meistarklases jaunajiem mūziķiem. Un cauri gadsimtiem, iztēlojoties, kā cilvēki izklaidē sevi, spēlējot, dziedot un dejojot sveču gaismā. Solo muzicēšana pašlaik ir pianistes prioritāte.
Ja tikai būtu 20 000 eiro!

Ja tikai būtu 20 000 eiro!

2018. gada 3. februārī, 00:00
2015. gadā Saldus Rotari klubs nolēma rīkoties, lai Saldū beidzot tiktu iemūžināta viena no slavenākajiem novadniekiem, dzejnieka un publicista Māra Čaklā piemiņa.
Kas kultūrā Kurzemē?

Kas kultūrā Kurzemē?

2018. gada 2. februārī, 00:00
Februāra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - Kas kultūrā Kurzemē?", kas tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Zviedru Namejs un 12 gredzeni

Zviedru Namejs un 12 gredzeni

2018. gada 2. februārī, 00:00
Janvāra vidū pirmizrādi Latvijā sagaidīja režisora Aigara Graubas un producenta Andreja Ēķa veidotā filma "Nameja gredzens" – leģenda par baltu pagānu zemi 13. gadsimtā, par zemgaļu tautas spēku un varonību. Leģenda, kurai, kā norādījuši autori, ar vēsturi un Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romānu saistības maz. Filma "Nameja gredzens" ir līdz šim dārgākais un vērienīgākais kinodarbs Latvijā.
Izdejo Latvijas vēsturi

Izdejo Latvijas vēsturi

2018. gada 31. janvārī, 00:00
„Pasākums izdevās. Tā bija vienreizēja iespēja gan dejotājiem, gan skatītājiem redzēt lieluzveduma "Māras zeme" deju virknējumu un to, kāda ir kolektīvu gatavība lielajiem Deju svētkiem,” tā par 41 kolektīva koncertu Kuldīgas vieglatlētikas manēžā sestdien teica Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa virsvadītāja Ramona Irbe. Skatītāju tovakar bija pilna manēža, un tuvākajā apkārtnē bija grūti atrast vietu, kur nolikt automašīnas.
Armēnijas kalni un latvieša dvēsele

Armēnijas kalni un latvieša dvēsele

2018. gada 29. janvārī, 02:00
Alsungas muzejā līdz februāra beigām apskatāma Sv. Miķeļa katoļu draudzes prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde "Armēnijas un Latvijas ainavas".
Latviskās dvēseles koncentrāts

Latviskās dvēseles koncentrāts

2018. gada 8. janvārī, 08:00
„Uz Kuldīgu atceļojusi izstāde "Latviskās dvēseles raksti", kas bijusi eksponēta Minhenē, Luksemburgā un citur. Tās pamatdoma – mēģināt izskaidrot, kas ir latvieši, no kurienes viņi nāk, kāds ir viņu pasaules redzējums,” saka Linda Rubena, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte.
"The Best of Me*" jeb fotoizlase

"The Best of Me*" jeb fotoizlase

2017. gada 18. decembrī, 01:00
Ventspils teātra namā "Jūras vārti" līdz 7. janvārim skatāma kuldīdznieka Indara Vētrāja pirmā fotoizstāde.
Ar senču tradīcijām izaugusi

Ar senču tradīcijām izaugusi

2017. gada 15. decembrī, 07:00
„Kad sāku vadīt biedrību, pat īsti neizpratu, kas ir nemateriālās kultūras mantojums, bet tagad savu dzīvi vairs nevaru iedomāties bez man tik nozīmīgās sadaļas, kas saistās ar suitu kultūru,” saka etniskās kultūras centra „Suiti” vadītāja Dace Martinova.
Stalts un lepns

Stalts un lepns

2017. gada 15. decembrī, 05:00
Alsungas „Rijas” vadītāja Inga Šēna-Laizāne iepazīstina ar etnogrāfisko suitu tautas tērpu, ar kādu vīri gāja godos un kādu nēsāja līdz 19. gadsimta vidum. Vairāk 15. decembra pielikumā „Radošā Alsunga” vai avīzes e-versijā (nr. 143) mūsu portālā.
Par pucēšanos sendienās

Par pucēšanos sendienās

2017. gada 13. decembrī, 02:00
Kleitas, aksesuāri, apavi un citi priekšmeti ir apskatāmi Alsungas muzejā izstādē "Ciemos pie bagātās kundzes".
Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus

Oratorija pietuvināja Ziemassvētkus

2017. gada 13. decembrī, 01:00
„Tagad jūtu, ka Ziemassvētki nāk,” tā pēc Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) mūziķu, koru "Rāte" (Kuldīga) un "Sonore" (Rīga) koncerta Sv. Katrīnas baznīcā sacīja vairāki klausītāji.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi