Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 21. novembrī
  • Latvijas 100 gadu svinības novados.
  • Migrēna: kā ar to sadzīvot.
  • Īvandē sumina savējos.
  • Kāpēc restaurācijas centrs tik dārgs?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131
Drukātās avīzes e-versija Nr. 131 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Lielās dzīves mazās glezniņas

Lielās dzīves mazās glezniņas

2017. gada 23. oktobrī, 08:00
„Tādu lielo atziņu un lielā gandarījuma nemaz nav. To veido sīki mirkļi – daudz bijis laba, daudz skumja…” tā saka Tautas tēlotājmākslas studijas "Kuldīgas palete" dalībnieks Aivars Brencis, kurš 70. jubilejā savu veikumu rāda Līvijas Rezevskas izstāžu zālē.
Grāmata kā glāsts

Grāmata kā glāsts

2017. gada 16. oktobrī, 02:00
„Kuldīga jau sen pelnījusi tik siltu pieskārienu un glāstu kā šī grāmata,” tā par jauno izdevumu "Kuldīga. Laiki, cilvēki, ainava" saka UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.
Kamēr kuldīdznieki gribēs, festivāls būs

Kamēr kuldīdznieki gribēs, festivāls būs1

2017. gada 13. oktobrī, 06:00
„Ar biļešu iegādi jāpasteidzas – jau tagad izpārdota bērnu izrāde "Karnevāls un kartupeļu salāti", bet uz "Kņazi Marju", piemēram, jelgavnieki nopirkuši 98 biļetes,” tā festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" direktore Dana Bjorka informēja preses konferencē.
Rudens krāsās un izjūtās

Rudens krāsās un izjūtās

2017. gada 11. oktobrī, 06:00
Kuldīgas vecajā rātsnamā ienācis rudens – līdz 6. novembrim meža noskaņas tur uzbur sēņu, ogu un zvēru atainojums gleznās, kas aplūkojamas, putnu balsīm skanot.
Lai svētki nepazustu

Lai svētki nepazustu

2017. gada 11. oktobrī, 04:00
Kupls interesentu pulks, tostarp no Laidiem un Sermītes, Kazdangas pilī apmeklēja konferenci "Svētki Kurzemē. Telpu un galdu dekorēšana piļu un kungu māju interjeros", kurā ar lekciju "Svētki Kurzemē agrāk un tagad" piedalījās arī valodniece, folkloras pētniece, Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte-Pakule.
„Dziesmai vajag stāstu, bet dzejolis ir pašpietiekams”

„Dziesmai vajag stāstu, bet dzejolis ir pašpietiekams”

2017. gada 6. oktobrī, 07:00
„Ja jūs jautātu, ko es patiešām gribētu darīt visvairāk, es teiktu – rakstīt dzejoļus,” tā par savu aicinājumu saka Guntars Račs: dzejnieks, dramaturgs, mūziķis, mūzikas izdevējs, daudzu jauno talantu konkursu žūrijas dalībnieks.
No dziedātprieka līdz operas skatuvei

No dziedātprieka līdz operas skatuvei

2017. gada 6. oktobrī, 01:30
„Pedagoģes darbā gūstu ļoti lielu gandarījumu,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste un vokālā pedagoģe Aira Rūrāne, dzimusi kuldīdzniece.
Suiteni pamana pa gabalu

Suiteni pamana pa gabalu

2017. gada 29. septembrī, 07:00
Ap pleciem aplikta trakā drāna, brunči visādās magoņu krāsās, sarkanu, zilu, zaļu un dzeltenu rakstu kombinācija raksturo Alsungas novada grezno tautastērpu.
Spēt saskatīt Purvīti

Spēt saskatīt Purvīti

2017. gada 20. septembrī, 02:00
Veci spaiņi, izkārtoti taisnstūra laukumā, kas no visām pusēm apjozts ar baltu palagu sienām – tā varētu īsumā raksturot Oļega Tillberga mākslas darbu "Pali", kas līdz 22. oktobrim aplūkojams Kuldīgas Mākslas namā.
Pusnakts saules zemē

Pusnakts saules zemē

2017. gada 18. septembrī, 01:00
Līdz septembra beigām tēlnieces Līvijas Rezevskas muzeja izstāžu zālē Kuldīgā skatāma dabas fotogrāfes Sandras Eglītes izstāde "Svalbard. Pusnakts saules zeme".
Vieta, kur godināt dižo novadnieku

Vieta, kur godināt dižo novadnieku

2017. gada 11. septembrī, 06:00
„Tā ir ļoti liela bagātība, ka jums ir tāds novadnieks kā Indriķis Zeberiņš. Tādu personību Latvijā nav daudz – ar pilsonisko drosmi, ar talantu un humora izjūtu un spēju izdzīvot cauri visām grūtībām un laikiem, saglabājot gaišu skatu uz dzīvi,” tā piemiņas istabas atklāšanā teica mākslas zinātniece Alise Volanska.
Spīts un lepnums – cauri gadsimtiem

Spīts un lepnums – cauri gadsimtiem

2017. gada 11. septembrī, 04:00
9. septembrī viesu pilns pagalms bija Ķoniņciema "Vidusmauļās", ko saimnieki Rita un Kristaps Tontegodes 2014. gadā nodeva Kuldīgas novada pašvaldībai, bet tā – biedrībai "Dižavots".