Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Suiti ciemojas pie setiem

Suiti ciemojas pie setiem

2017. gada 9. augustā, 07:00
Ar braucienu uz Igauniju, setu karaļa vietnieka zemes virsū vēlēšanām, garmoškas spēlēšanu, burdona un "leelo" daudzbalsīgo dziedāšanu un citām senču tradīcijās balstītām izdarībām pagājušajā nedēļā noritēja Suitu tradīciju skoliņa.
Citā formātā

Citā formātā

2017. gada 9. augustā, 02:00
Atklājot somu mākslinieka Henrika Dunkera Latvijā veidoto izstādi "Dāvanas pēc protokola" Kuldīgas Mākslas namā, tā kurators Uldis Pētersons uzsvēra izstādes atšķirīgo formātu.
Alsundznieki portretos

Alsundznieki portretos

2017. gada 7. augustā, 06:00
„Portretā tiek meklēta vizuālā līdzība, bet patiesi mākslinieciskā darbā modelim jābūt attēlotam nevis ārēji, bet iekšēji līdzīgam. Tad atklājas stāsts par cilvēku,” izstādes "Portrets" Alsungas novada muzejā atklāšanā sacīja viens no darbu autoriem Aleksandrs Ņekrasovs.
Skotu dienas Padurē

Skotu dienas Padurē

2017. gada 2. augustā, 06:00
Sestdien Padures muižā skanēja mūzika, dzeja, smaržoja viskijs un vīns, viesus priecēja salūts.
Aizraujoša nakts bibliotēkā

Aizraujoša nakts bibliotēkā

2017. gada 31. jūlijā, 00:00
Ar pastaigu pa aizmirsto vārdu taku, pasakām par Pelču pūces piedzīvojumiem, grāmatu lasīšanu, spēlēm un nakšņošanu Pagrabiņā aizvadīta nakts lasīšana Pelču bibliotēkas jaunajiem lasītājiem.
Mūsējie atkal Zaļā stara gaismā

Mūsējie atkal Zaļā stara gaismā

2017. gada 28. jūlijā, 00:00
Pāvilostas mūzikas festivāla Zaļais stars namatēvs Uldis Marhilevičs arī šogad bija aicinājis dažus mūspuses kolektīvus: Sakaslejas baznīcas nakts koncertā dziedāja Kuldīgas ansamblis "Impresija", bet pludmales rokkoncertā – grupa "Montana". Pērn tur viesojās kamerkoris "Rāte" un "Montana".
Eiropas zelta meitenes un sudraba jaunieši

Eiropas zelta meitenes un sudraba jaunieši

2017. gada 26. jūlijā, 00:00
No 3. Eiropas koru olimpiādes Rīgā ar zelta medaļu konkursā Nāciju „Grand Prix” bērnu koru grupā atgriezies Kuldīgas mūzikas skolas kolektīvs Cantus, savukārt kultūras centra jauniešu kolektīvs Lai top! atklātajā konkursā ieguvis sudrabu.
Himna Kuldīgai un tās sievietēm

Himna Kuldīgai un tās sievietēm1

2017. gada 21. jūlijā, 00:00
„Neesmu šī albuma autors, tikai redaktors. Autori esam mēs visi, kuri pētīja dzimtas vēsturi, meklēja fotogrāfijas noputējušos albumos un palīdzēja tās atlasīt,” tā izdevuma Kuldīga baltā kleitā atvēršanā teica Rīgas fotogrāfs un viens no ieceres autoriem Vladimirs Svetlovs.
Dzīres Kuldīgā - koši, skaļi, iespaidīgi

Dzīres Kuldīgā - koši, skaļi, iespaidīgi15

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Festivāls "Dzīres Kuldīgā" aizvadīts ar daudziem jaunumiem un nebijušu ļaužu interesi no malu malām. Lūk, ieskats pasākumos, koncertos, atrakcijās.
Skrundā sadzied vīri, sievas skanīgi piebalso

Skrundā sadzied vīri, sievas skanīgi piebalso

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
„Pie Ventas nekur nav brīnišķākas estrādes par to, kāda ir Skrundā,” atzina diriģents un komponists Edgars Račevskis, tradicionālajā Kurzemes vīru koru dižkoncertā pulcējot desmit stipro balsu kolektīvus.
Viss, kas atrasts, – izstādē muzejā

Viss, kas atrasts, – izstādē muzejā

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Arheoloģijas izstādē Atrasts Kuldīgas novada muzejā nozīmīgākais eksponāts ir necila ogļu kaudzīte, kas izlikta atsevišķā vitrīnā.
Franču stilā

Franču stilā2

2017. gada 14. jūlijā, 12:55
Tradicionālais festivāls Dzīres Kuldīgā ceturtdienas vakarā tika atklāts liriski un franču stilā.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi