Aizvērt
Fotoklubam "Divas upes" – vairākas atzinības

Fotoklubam "Divas upes" – vairākas atzinības2

Tradicionālajās Kurzemes fotodienās šogad Ventspilī, Pārventas bibliotēkā, Kurzemes fotobalvas konkursa tēma bija ainava. Pēc ventspilnieku ierosinājuma žūrija vērtēja arī sniegumu plenērā, kur astoņu klubu vērtējumā Kuldīgas "Divām upēm" piešķirta 2. vieta.
2019. gada 8. novembrī, 02:00
Nākamajā numurā trešdien, 13. novembrī
  • Vecāki ārzemēs, bērni pie radiem.
  • Sarunā trenere Ilze Stukule.
  • Ārstei Svetlanai Serpānei jauns amats.
  • Lipaiķu baznīcā skan mūzika.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kad puzles gabaliņi savienojas

Kad puzles gabaliņi savienojas

2019. gada 11. oktobrī, 03:00
Alsungā notikuši divu suitiem svarīgu grāmatu atvēršanas svētki. Rakstnieces Daces Priedes 13. romāns „Kur sarkanas ogas auga” stāsta par četriem gadiem 17. gadsimtā, kas suitu dzīvi pārvērta, dodot viņiem gan košos tērpus, gan pašapziņu un katoļticību. Bet fotogrāfa Dzintara Lejas albums „Suitu zemes ļaudis” dokumentē pēdējos piecarpus gadus suitu kultūrtelpā, rādot tos notikumos un cilvēka dzīves gājumā – no bērnības līdz nāvei. Vairāk meklējiet 11. oktobra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Jokdaris grāmatniecībā

Jokdaris grāmatniecībā

2019. gada 5. oktobrī, 00:00
Dzejas dienās atradu neparastu sarunu biedru. Saldenieks Valters Dakša izdevis astoņas dzejas grāmatas jeb, viņa vārdiem, literārus jokus.
Par to, kas sāp

Par to, kas sāp

2019. gada 4. oktobrī, 02:00
Projektā "Rakstnieks. Literatūra. Lasītājs" Kuldīgas bibliotēka šonedēļ rīkoja tikšanos ar kinorežisori, rakstnieci, dzejnieci, publicisti un žurnālisti Viju Beinerti.
Neizsīkstošais latviskais radošums

Neizsīkstošais latviskais radošums

2019. gada 4. oktobrī, 00:00
Raimonda Kārkliņa ir ne tikai leģendārā latviešu flamenko ģitārista Andra Kārkliņa atraitne, bet arī radoša un darbīga rokdarbniece. Jau ieejot viņas izveidotajā memoriālajā muzejā "Andres el Leton" Kaltenē, acu priekšā paveras skaista, balta, viņas pašas dizainēta linu auduma kleita ar attēlu, kas tapis uz zīda un ir ar roku uzšūts linam.
Kuldīdznieces grāmata Kuldīgai

Kuldīdznieces grāmata Kuldīgai

2019. gada 3. oktobrī, 16:01
„Tas, ko rakstu, nav safantazēts. Tas gandrīz ir. Tikai piekrāsots pēc manas gaumes. Gluži kā krāsojamā grāmata, ko katrs izkrāso, kā grib,” tiekoties ar lieliem un maziem kuldīdzniekiem, "Ceriņslotas zīmējumu" atklāšanas svētkos atzina rakstniece Andra Manfelde.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 2. oktobrī, 15:26
Oktobra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Ar tautasdziesmu un dievvārdu

Ar tautasdziesmu un dievvārdu

2019. gada 2. oktobrī, 08:00
Pēc šīgada Svētā Miķeļa svētkiem Alsungā palikušas arī taustāmas vērtības: pie ordeņa pils atklātā plāksne grāfam Johanam Ulriham fon Šverinam, katoļticības atjaunotājam Alšvangā 17. gadsimtā, un romāns "Kur sarkanas ogas auga" par četriem viņa valdīšanas gadiem un veikumu, ko cilvēki atminas vēl pēc četriem gadu simtiem.
Ko Daudziņi stāstīja Jaunmuižā

Ko Daudziņi stāstīja Jaunmuižā

2019. gada 30. septembrī, 03:00
Aktieri Zane un Vilis Daudziņi atceras: „Jaunajiem aktieriem par izrādi maksāja piecus latus. Viens ar tiem kaut kā varēja izvilkt, bet ne ģimeni uzturēt. Gājām ar Vili lielveikalos piestrādāt reklāmā, saģērbušies kā pasaku tēli: tēlojām konfektes, „Bonduelle” zirnīšus, burkānus. Par to maksāja 20 latus! Tā, smieklīgi saģērbušies, stāvējām pie tirdzniecības centra, līksmā balsī visiem stāstot, ka „Bonduelle” ir labākais, kas var pasaulē būt. Garām gāja teātra kritiķe Silvija Radzobe un kolēģi. Viņiem jautri. Bet mums tādā brīdī gribējās no kauna zemē ielīst, jo bijām taču profesionāli aktieri, bet tā ķēmojāmies. Tagad gan varam teikt, ka aktiera profesijā var nopelnīt ne tikai maizi, bet arī sviesta kārtiņu.” Vairāk 30. septembra „Kurzemniekā”.
Kopā ar padomdevēju

Kopā ar padomdevēju

2019. gada 20. septembrī, 02:00
Dzejas lasījumā Kuldīgas bibliotēkas bērnu literatūras centrā mentors un mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics īpašu uzmanību veltīja Māra Čaklā daiļradei.
Sirds siltuma un dzejas svētki

Sirds siltuma un dzejas svētki

2019. gada 20. septembrī, 00:00
„Es neesmu nekāds dzejnieks, tikai tāds dzejas nieciņš,” tā par sevi saka Andris Vērdiņš – Kuldīgas mūzikas skolas kora "Cantus" šoferītis tālajos ārzemju koncertbraucienos un "amatu apvienošanas" kārtībā arī dzejas autors. Viņam bija veltīts pirmais Dzejas dienu pasākums mūzikas skolā.
Dievkalpojums – dzejas dienu perfomance

Dievkalpojums – dzejas dienu perfomance

2019. gada 18. septembrī, 16:00
22. septembrī 21.00 Apriķu luteriskajā baznīcā Aizputes novadā notiks gaismas, dziedājumu un dzejas lasījumu Vertikāle V noslēgums.
„Kas padarīts, tas nolikts malā”

„Kas padarīts, tas nolikts malā”

2019. gada 18. septembrī, 00:31
Tā pēc Latvijas ainavu arhitektūras balvas saņemšanas teic ģeogrāfijas profesore Aija Melluma, grāmatas "Kuldīga. Laiki, cilvēki, ainava" autore. Viņa saņēmusi divus apbalvojumus.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi