Aizvērt
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu2

Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
2019. gada 20. maijā, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 22. maijā
  • Par hokeju – Arvīds Reķis.
  • Turlavas skolai – 90.
  • Muzeju nakts iespaidi.
  • Pažarnieku svētki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Līcītis – gadalaiku gleznotājs

Līcītis – gadalaiku gleznotājs

2019. gada 17. aprīlī, 05:00
Līdz 19. maijam Kuldīgas Mākslas namā aplūkojami pasteļgleznotāja Valda Līcīša darbi. Autoram aprit 80 gadu, un tam par godu atklāta izstāde.
"Sonante" ar viesiem izdzied svētkus

"Sonante" ar viesiem izdzied svētkus

2019. gada 17. aprīlī, 03:00
„Pašas esam kā ziedošas un cerību pilnas puķes,” tā diriģente Laimdota Mūrniece saka par Skrundas kultūras nama sieviešu kori "Sonante", kas klausītājus nupat aicināja uz 60. jubilejas koncertu "Vienmēr ziedam būt".
Zīmēšanas pedagogi un gleznas

Zīmēšanas pedagogi un gleznas

2019. gada 15. aprīlī, 06:00
Līdz 5. maijam Kuldīgas novada muzejā var skatīt 13 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) zīmēšanas katedras pasniedzēju darbu izstādi.
Kaķi ar stāstu

Kaķi ar stāstu1

2019. gada 15. aprīlī, 00:00
„Esmu īsta kaķu vecene,” tā smejas māksliniece Inta Abramenko, kuras gleznoto kaķu izstāde līdz 10. maijam skatāma Kuldīgas galvenās bibliotēkas otrajā stāvā.
Šie brīži tagad

Šie brīži tagad

2019. gada 11. aprīlī, 20:00
Vai esi laimīgs? Vai bija vērts? Šādus jautājumus aktieris uzdod sev izrādē “Ģērbējs”. Redz, ar to laimi ir tā jocīgi. Tā nav pastāvīgs elements, bet sastāv no uzdzirkstījumiem. Laimīgas sastapšanās ar bērniem, kad viņi atbrauc. Vai vienkārši stāvi kaut kur dabā, un pienāk tā sajūta. Esi atbrīvojies no visa un pēkšņi kļūsti laimīgs.
Lāzerstaru krustpunkti un neiespējamais

Lāzerstaru krustpunkti un neiespējamais

2019. gada 11. aprīlī, 19:00
Liepājas Universitātes (LiepU) rīkotajā 25. starptautiskajā zinātniskajā konferencē seminārā “Kultūrpolitika un kultūrprocess Liepājā: iespējas un problēmas” arī praktiķiem tika dots vārds teorētiķu pasākumā. “Ir cerība, ka abu simbioze varētu aizvest Liepāju līdz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam,” teica kultūras nozaru pārstāvju diskusijas vadītāja, LiepU Humanitārā institūta pētniece Vēsma Lēvalde. Diskusijā piedalījās Liepājas kultūras iestāžu vadītāji, klāt bija un sarunā iesaistījās arī pašvaldības un augstskolas pārstāvji.
Koka dakteri

Koka dakteri

2019. gada 11. aprīlī, 18:00
Kopš pērnā gada novembra, kad Kuldīgas restaurācijas centrs pārcēlās uz plašākām telpām, sabiedrībā vairāk tiek runāts par pusmiljonu vērto ēku, nevis par to, ko centrā reāli dara visi trīs darbinieki – restaurācijas nodaļas vadītāja Ilze Zariņa, restaurators konsultants Jānis Mertens un restaurators Agris Zingbergs. Viņš smejas, ka īsos vārdos to, ko ar koka detaļām dara centrā, varētu nosaukt par koka ārstēšanu. Ilze savukārt vairāk strādā ar projektiem.
Māksla bez piespiešanas mehānisma

Māksla bez piespiešanas mehānisma

2019. gada 11. aprīlī, 17:00
2. martā Talsu fotoklubs ar divu izstāžu atklāšanu atzīmēja 20 pastāvēšanas gadu jubileju. Izstāde “Retrospekcija 1999–2018” ļāva atskatīties pagātnē, bet izstāde “Atvērt pēc 100 gadiem” tapusi, domājot par nākotni. Uldis Balga, kurš visus gadus bijis Talsu fotokluba vadītājs, neslēpj, ka pašlaik ir jauna radošā impulsa gaidās.
Kurzemes piena zupa ar žāvētu aitas gaļu

Kurzemes piena zupa ar žāvētu aitas gaļu

2019. gada 11. aprīlī, 16:00
Pirms “April! April!” dienas aizdomājos par kurzemnieku humora izjūtu. No pašas pieredzētā esmu izskaitļojusi vidējo svērto apgalvojumu – kurzemnieku joki ir dzēlīgi. Patiešām? Daži īgņas man teikuši, ka kurzemniekiem nav talanta jokot, tikpat reti esmu dzirdējusi sajūsmu, ka esam smīdināšanas meistari. Patiesība ir kaut kur starp abiem pretpoliem. Katrs norāda uz citu punktu, bet diezgan skaidri iezīmējas apgabals.
Soli prom no folka

Soli prom no folka

2019. gada 11. aprīlī, 15:00
Muzikālā apvienība “Zari” ļaujas jauniem eksperimentiem, paplašina redzesloku un drosmīgi kāpj ārā no pašu iepriekš izvēlētā žanra – folks. Jaunos skaņdarbus viņi plāno apkopot EP albumā. Turklāt, grupai par lielu pārsteigumu, par Liepājas “Zariem” parādījusies interese Eiropā.
Atskaites punkts – pieci pirksti

Atskaites punkts – pieci pirksti

2019. gada 11. aprīlī, 14:00
Pianists Vestards Šimkus Liepājas 27. Starptautiskajā zvaigžņu festivālā ar klausītājiem tikās “Lielā dzintara” kamerzālē. Ciešā publikas tuvumā, intimitātes atmosfērā skanēja arī viņa paša komponētās “Sapņu ainas”. Aiz skaņas apburošā viegluma nebija manāms, ka pirms koncerta pianists šeit ilgi vingrinājies, brīžiem nebūdams mierā ar savu sniegumu.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 11. aprīlī, 12:51
Aprīļa pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.