Aizvērt
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Nākamajā numurā otrdien, 7. aprīlī
  • Ar bērniem mājās visu dienu. Pieredze.
  • Ko krīze mainīs tūrismā?
  • Pauze arī sportistiem.
  • Konkursi laika īsināšanai.
  • Kā dzīvo cilvēki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Sveces pašu rokām

Sveces pašu rokām

2020. gada 11. februārī, 04:00
Sveču dienas pēcpusdienā Kuldīgas bibliotēkas bērnu literatūras centrā zemnieku saimniecības "Baļļas" īpašniece Ieva Bergholde ļāva ievingrināt roku sveču tīšanā.
Notamborēt matemātisku brīnumu

Notamborēt matemātisku brīnumu

2020. gada 11. februārī, 02:00
Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) aicina rokdarbniekus kopā ar matemātiķi Dainu Taimiņu radīt lielāko mākslas darbu Latvijā, kas veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm*.
Kultūras darbinieces 11 arodi

Kultūras darbinieces 11 arodi

2020. gada 10. februārī, 11:55
Saldus novada Zaņas pagasta pārvalde pirms gada darbā pieņēma jaunu kultūras darba organizētāju SANITU BUŠMU. Daudzi, arī es, brīnījās: kā gan mazs nomales pagasts ar diezgan vienmuļu kultūras dzīvi ieinteresējis pieredzējušu profesionāli?
Augsta kvalitāte ir katram domāta

Augsta kvalitāte ir katram domāta

2020. gada 7. februārī, 10:00
Starp Latvijas pilsētām, kurās beidzamo gadu laikā darbu sākušas jaunas koncertzāles, Liepāja atšķiras ar vēsturiski veidojušos bagātu mūzikas dzīvi. Koncertzālei “Lielais dzintars” rudenī apritēs pieci gadi, un šajā periodā tā ieņēmusi svarīgu lomu ne tikai pilsētas, bet visa reģiona dzīvē. Par devumu visai Kurzemei un vēl tālāk sarunājāmies ar koncertzāles valdes priekšsēdētāju Timuru Tomsonu un māksliniecisko vadītāju Baibu Bartkeviču.
Kalendārs

Kalendārs

2020. gada 1. februārī, 00:32
Kultūras notikumi Kurzemē
Svētki kultūras darbiniekiem

Svētki kultūras darbiniekiem

2020. gada 29. janvārī, 18:00
Speciālā balva "Zelta citrons" par īpašiem sasniegumiem Kuldīgas novada kultūras dzīvē 2019. gadā piešķirta pasākumā "Kultūras vitamīni" jauniešu mājā. Tika godināti arī ilggadējie darbinieki.
"Stūrī zēvele": joprojām kuldīdznieki

"Stūrī zēvele": joprojām kuldīdznieki

2020. gada 28. janvārī, 10:00
"Stūrī zēvele" joprojām sauc sevi par Kuldīgas grupu, kaut gan dalībnieku mājvieta ir Rīga. Pagājušajā rudenī tā laida klajā dziesmu "Rudens" ar Kārļa Vērdiņa dzeju un pēc albumiem "Labrīt" un "Labdien" februārī izdos trešo – "Labvakar". Sarunu par pagātni, šodienu, nākotni un, protams, Kuldīgu ar grupas līderi KLĀVU LAULU un basģitāristi MAIJU UŠČU lasiet 28. janvāra "Kurzemniekā".
Adījumi ar pērlēm un seni raksti

Adījumi ar pērlēm un seni raksti

2020. gada 21. janvārī, 00:00
Ar pērlēm izadīti mauči, jostas, villaines, baznīcas tērpi un citi alsundznieces Daces Nastevičas rokdarbi izstādē "Ceļš tālāk" līdz februāra beigām apskatāmi Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā.
Top izstāde drukātajam vārdam

Top izstāde drukātajam vārdam

2020. gada 17. janvārī, 16:17
No 26. janvāra Kuldīgas novada muzejā būs skatāma izstāde „Drukātais vārds. Kuldīgas preses vēsture”. Šogad „Kurzemniekam” un latviskajai presei Kuldīgā aprit 110 gadu. Gatavojoties svinībām, redakcijas kolektīvs nosprieda, ka ir īstais brīdis stāstīt par avīžniecību mūspusē. Muzeja speciālisti idejai atsaucās. Vairāk 17. janvāra „Kurzemniekā”.
Ar radošu pieeju

Ar radošu pieeju

2020. gada 14. janvārī, 06:00
Krāšņi, skanīgi un jautri aizritējis tradicionālais Skrundas novada pašdarbnieku vakars. Jau gadiem ar sezonā apgūtā repertuāra atrādīšanu skatītāju pilnajai zālei nepietiek – visiem uzdots mājasdarbs sagatavot dziesmu, izrādes epizodi vai citu improvizāciju, un šoreiz moto bija "Dzīve kā kino".
Nāk un dzied jau desmit gadu

Nāk un dzied jau desmit gadu

2020. gada 14. janvārī, 04:00
Ar kliņģeri, svecēm un, protams, skanīgām dziesmām nedēļas nogalē notika 10. konkurss Nāc un dziedi Turlavā. Pirmajā gadā uz skatuves kāpuši 14 dalībnieki ar desmit dziesmām, šogad – desmit konkursanti ar desmit dziesmām, vēl uzstājās iepriekšējo gadu uzvarētāji, kā arī viesi. Vairāk lasiet 14. janvāra "Kurzemniekā"!
Pateicības vārdi pagastu jauniešiem

Pateicības vārdi pagastu jauniešiem

2020. gada 14. janvārī, 00:00
Kuldīgas novada jauniešu Jaungada balle sarīkota Snēpeles muižā, un tajā arī teikts paldies brīvprātīgajiem jauniešu koordinatoriem.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi