Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 24. jūlijā
  • Vai celt minimālo algu?
  • "Pazīsti! Atbalsti! Sargā!" – pielikums par zivīm.
  • Vispusīgā Baiba Svjatska.
  • Pētera ielas stāsti.
  • Teikvondo cīkstone Džesika Logina.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. jūlijā, 00:00
Jūlija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Artis Šimpermanis: „Sirds gavilē!”

Artis Šimpermanis: „Sirds gavilē!”

2019. gada 19. jūnijā, 00:40
Aptaujā "Latvijas sirdsdziesma" kuldīdznieki ieguvuši divas godalgotas vietas – pirmā tika Artim Šimpermanim par solodziesmu "Strēlnieka vēstule meitenei" un trešajā vietā "Rumbas kvartets" ar "Dziesmiņu par mīlu".
Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā

Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā

2019. gada 19. jūnijā, 00:05
Desmito reizi gada garākajā dienā un īsākajā naktī Jūrkalnē svin košākos latviešu gadskārtu svētkus – vasaras saulgriežus.
Kuldīga tēva un dēla acīm

Kuldīga tēva un dēla acīm

2019. gada 17. jūnijā, 00:00
Līdz 14. jūlijam Kuldīgas novada muzejā apskatāma fotokluba "Divas upes" dalībnieku, tēva un dēla – Aivara un Indara Vētrāju – fotoizstāde "Mana Kuldīga". Tajā redzamas abu uzņemtās fotogrāfijas, kas ataino pilsētas ikdienu un vēsturiskā saplūšanu ar mūsdienām gan ierastā, gan mazliet citādā rakursā.
Mundra diena Turlavā

Mundra diena Turlavā

2019. gada 9. jūnijā, 21:15
Kuldīgas novada Turlavā, Dižgaiļu estrādē un parkā notika tradicionālās kultūras svētki “Mundra diena Turlavā”, kuros Kuldīgas novada amatiermākslas kolektīvi dziedāja, dejoja, rādīja amatnieku darinājumus.
Kuldīgas novada kolektīvu tautastērpu parāde

Kuldīgas novada kolektīvu tautastērpu parāde2

2019. gada 9. jūnijā, 15:52
Sestdien, 8. jūnijā, Turlavā tradicionālās kultūras svētkos “Mundra diena Turlavā” notika Kuldīgas novada kolektīvu skaistāko tautastērpu parāde. Tērpu demonstrācija ar komentāriem par kopīgo un atšķirīgo, detaļām un “odziņām”.
Grāmatas "Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm" prezentācija

Grāmatas "Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm" prezentācija

2019. gada 9. jūnijā, 11:44
Sestdien, 8. jūnijā, Turlavā tradicionālās kultūras svētkos “Mundra diena Turlavā” notika grāmatas"Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm" prezentācija. Grāmatas zinātniskā redaktore Janīna Kursīte, autori Agris Dzenis, Liene Peniķe, Inita Peniķe.
Parunāt ar Ziedoni un kartupeļu ziediem

Parunāt ar Ziedoni un kartupeļu ziediem

2019. gada 9. jūnijā, 00:00
Kad dzejnieks Imants Ziedonis uzsāka savu ceļojumu, kas vēlāk pārtapa grāmatā "Kurzemīte", viss aizsācies Kuldīgas novada Rendas pagastā, kur kādā lauku sētā viņš piedalījies kartupeļu talkā. Maija brīvdienās Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” un tā draugi iestādīja kulturālos kartupeļus Kuldīgā, Pārventas parkā.
Solis ārpus ikdienas

Solis ārpus ikdienas

2019. gada 8. jūnijā, 00:00
Ģimenes nodibinājumam "Kultūrprieks" īsā laikā izdevies mani pārsteigt jau trīs reizes. Bieži tā nenotiek. Neesmu cimperlīga, vien darbs tāds, ka nemitīgi jābūt uz kultūras devītā viļņa. Uz tā ir viss, arī amatieru talantu spilgti uzplaiksnījumi un profesionāļu izgāšanās. Līdz garlaicībai paredzami pasākumi mijas ar fantastiskiem risinājumiem, oriģināliem skatpunktiem un radošu attapību.
“Es gribu aust, gribu pat iekārtot stelles!”

“Es gribu aust, gribu pat iekārtot stelles!”

2019. gada 7. jūnijā, 00:00
Jau 60 gadus Talsu tautas namā darbojas audēju kopa "Talse". Šopavasar vairāk nekā 400 cilvēku audēju vadībā piedalījās 6,6 metrus gara baltā galdauta tapšanā, bet visu maiju tautas namu citās, mūžam aktuālās krāsās iekrāso "Talses" jubilejas izstāde. "Aušana ir ļoti mūsdienīga, tā nav omīšu nodarbošanās," pārliecinājusies audēju kopas jaunākā dalībniece Una Rozentāle.
Skrundas Ventmalā skanīgas balsis

Skrundas Ventmalā skanīgas balsis

2019. gada 5. jūnijā, 06:00
Sestdien Skrundas estrādē izskanēja sestais Kurzemes vīru koru dižkoncerts, un šoreiz tajā pievienojās arī vairāki jauktie kolektīvi.
Mazajiem dejotājiem izdevies gads

Mazajiem dejotājiem izdevies gads

2019. gada 3. jūnijā, 02:00
Ceturtdienas vakarā Kuldīgas Mārtiņzālē skanēja valsis, fokstrots un ča-ča-ča. Tur Ineses Olštreinas vadītie sporta deju dalībnieki vecākiem rādīja šogad apgūtos standarta un Latīņamerikas deju soļus.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi