Aizvērt
Vecākas ziņas
Kurzemniekiem sava “Latvija”

Kurzemniekiem sava “Latvija”

2019. gada 11. augustā, 00:00
Ar Ventspils koncertzāles “Latvija” atklāšanu pabeigts reģionālo koncertzāļu tīkls. Novadu kultūras infrastruktūrā vismaz tuvākajā nākotnē nebūs tik vērienīgu valsts un Eiropas Savienības investīciju. Ventspilnieki lepojas, ka Lielais laukums izraudzīts jaunai koncertzālei ar miljons eiro vērtām ērģelēm, vertikālām klavierēm un perfektu akustiku. Tai līdzās vieta rasta Latvijā pirmajai publiskajai mūzikas bibliotēkai, Ventspils Mūzikas vidusskolai un Bērnu mūzikas skolai. Pirms zāles oficiālas atklāšanas žurnālisti varēja iepazīties ar Kurzemes spilgtāko kultūrvides jaunumu.
Laimīgu cilvēku mūzika

Laimīgu cilvēku mūzika

2019. gada 10. augustā, 00:00
Grupa “Willow Farm” šogad atzīmē savas pastāvēšanas 25. gadadienu un svinēs to festivālā “Liepājas vasara” ar koncertprogrammu, kurā skanēs gan agrāku laiku, gan pavisam jaunas dziesmas. Rudenī nāks klajā grupas ceturtais albums “Pasaule ir viss, kas gadās”. “Vienīgais iemesls, kāpēc mēs visi esam kopā, – lai mēs justos labi, spēlējot to, ko spēlējam,” muzicēšanu un grupas pašreizējo sastāvu raksturo tās līderis Emīls Dreiblats.
"Maģie suiti" svinēs 60

"Maģie suiti" svinēs 60

2019. gada 9. augustā, 00:00
„Daudzos kopā būšanas gados esam saradušas kā vienas rokas pirksti, un dūrē ir spēks!” saka etnogrāfiskā ansambļa Maģie suiti piecas ilggadējās tā dalībnieces. Rīt Jūrkalnē "Maģie suiti" svinēs sešdesmito pastāvēšanas gadskārtu.
Pilsētas un cilvēku fotogrāfs

Pilsētas un cilvēku fotogrāfs

2019. gada 9. augustā, 00:00
Šomēnes Kuldīgas novada muzejā bija skatāma kuldīdznieku, tēva un dēla Aivara un Indara Vētrāju, fotoizstāde, kurā viņi rādīja savu dzimto pilsētu. Aivars, ilggadējs “Kurzemnieka” fotogrāfs, sagaidīja izstādes atklāšanu, bet dažas dienas pēc tam aizgāja mūžībā pēc smagas slimības. Indars saka, ka izstāde bijusi tā, kas pēdējā laikā tēti turējusi pie dzīvības.
Mākslinieki un pētnieki satiekas Kuldīgā

Mākslinieki un pētnieki satiekas Kuldīgā

2019. gada 7. augustā, 00:31
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā no 2. līdz 7. augustam rīko starptautisko vasaras skolu "Izzināt sarežģīto pagātni". Tās uzmanības centrā ir jautājumi, kas saistīti ar sarežģīto un bieži vien traumatisko 20. gs. otrās puses mantojumu. 1. augustā Mākslas namā notika četras publiskās lekcijas latviešu valodā jebkuram interesentam.
Ventas krastu sasaukšanās mūzikā

Ventas krastu sasaukšanās mūzikā1

2019. gada 7. augustā, 00:27
Nakts noskaņu koncerts Sapņu atspulgs Ventas ūdens lāsē aizvadītās nedēļas nogalē Skrundas novada Raņķu pagastā radīja brīnišķīgas sajūtas gan pašiem māksliniekiem, gan daudzajiem klausītājiem.
"Via Baltica" – Gruzijas zīmē

"Via Baltica" – Gruzijas zīmē

2019. gada 7. augustā, 00:00
Laikā, kad tiek pieminēta akcija "Baltijas ceļš", festivāls "Via Baltica" arī Kuldīgā un Liepājā pulcēs šo valstu labākos mūziķus, būs arī Gruzijas Nacionālās vienotības dienas 30 gadu atcere, kad tās iedzīvotāji līdzīgi apvienojās cīņai par brīvību.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 2. augustā, 16:57
Augusta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Nākamgad dziedās "Saldus saulē"

Nākamgad dziedās "Saldus saulē"3

2019. gada 2. augustā, 02:00
Ar labiem panākumiem no konkursa "Saldus saulīte" atgriezušies Kuldīgas mūzikas pedagoģes Agneses Čīčes audzēkņi.
Muižas parkā kā Brīnumzemē

Muižas parkā kā Brīnumzemē3

2019. gada 31. jūlijā, 04:00
Padures muižas parkā pasākumā "Cecīlijas Alises tējas dzeršana" apmeklētāji ļāvās meditācijai gongu skaņās, spēlēja kroketu, tikās ar romāna "Alises piedzīvojumi Brīnumzemē" tēliem un 19. gadsimta muižas iemītniekiem.
Būt kopā – tas ir prieks

Būt kopā – tas ir prieks

2019. gada 31. jūlijā, 01:00
Rumbas pagasta Mežvaldē kā sēnes pēc lietus pļaviņā bija saradušies ballētāji – galanti kungi un dāmas košās kleitās un cepurēs. Tur notika 19. novadu senioru saiets "Ballīte ar putniem", kurā 259 dalībnieki ieradušies no 20 vietām un pirmie – jau deviņos no rīta.
Kuldīgā top kadri  ar Coja faniem

Kuldīgā top kadri ar Coja faniem

2019. gada 26. jūlijā, 00:52
Laukumā pie Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcas nedēļas nogalē uzņemti kadri Krievijas, Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilmai 47. Tā vēsta par notikumiem teju pirms 30 gadiem, kad ceļu satiksmes negadījumā Latvijā bojā gāja krievu rokdziedātājs Viktors Cojs
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Pazudusi kaķenīte

Pazudusi kaķenīte
Padures pagastā no mājām 3.–4. septembra naktī noklīdusi KAĶENE vārdā Pūce. Tumšas krāsas (brūna, melna, tumši pelēka), strīpaina, ar baltām kājām, baltu vēderu un baltu pakrūti. Zina savu vārdu un ir droša. Sterilizēta. Tiek ļoti, ļoti gaidīta mājās. Atradējam, lietderīgas informācijas sniedzējam ir garantēta finansiāla atlīdzība. Ja redzat/atrodat, lūgums pieturēt un zvanīt Ievai, tālr. 29698821.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi