Aizvērt
Atklāj pasteļa radošo būtību

Atklāj pasteļa radošo būtību

Tēlotājmākslas studija "Kuldīgas palete" plenērā apguvusi pasteļtehniku, darbus gatavojot izstādei nākamās nedēļas lielajā pasākumā "Kuldīgas vasaras vitrāžas"
2020. gada 13. jūlijā, 07:26
Nākamajā numurā otrdien, 14. jūlijā
  • Personība: Vilnis Kalns.
  • Kāpēc Patrisha iemīlējusi Kuldīgu.
  • Kas notiek ar dīķi Snēpeles centrā.
  • Padurē auž un popularizē pagasta ļaudis.
  • “Novadu garša” vienkopus.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 54
Drukātās avīzes e-versija Nr. 54 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
TICĪBA. Garīgai dzīvei nav dīkstāves

TICĪBA. Garīgai dzīvei nav dīkstāves

2020. gada 8. maijā, 09:53
Kad Covid-19 vīrusa izplatības izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ dievnamu durvis lielākoties slēgtas, baznīcās dzīve nav apstājusies. Garīdznieki turpina lūgt un noturēt dievkalpojumus, meklējot iespēju, kā attālināti tajos piedalīties draudzei. Tomēr mācītāji atzīst, ka šis laiks nav vienkāršs nedz viņiem pašiem, nedz draudzes locekļiem.
"Jāmeklē īstā grāmata"

"Jāmeklē īstā grāmata"

2020. gada 6. maijā, 18:13
19. gadsimtā amerikāņu rakstnieks un filozofs Ralfs Vodo Emersons sacīja, ka bez laba lasītāja nav labas grāmatas, abiem pa vidu – lasītprieks.
Diskusija. No personīgi svarīgā uz sabiedrībai aktuālo

Diskusija. No personīgi svarīgā uz sabiedrībai aktuālo

2020. gada 4. maijā, 22:04
Latvijas teātra dzīve šobrīd iepauzē uz skatuvēm, taču kolektīvos radošā doma nav dīkstāvē, tā pievēršas jau nākamajai sezonai. Teātris nevar pastāvēt bez publikas, bet – vai mūsdienu skatītājam tas ir sabiedrības spogulis, kā latviešu profesionālā teātra rītausmā izteicās Ādolfs Alunāns? Uz diskusiju aicinājām teātra pētnieces Ievu Rodiņu, Ditu Jonīti, Ilzi Folkmani un Dārtu Ceriņu.
"Bez mākslas būtu ļoti garlaicīgi"

"Bez mākslas būtu ļoti garlaicīgi"

2020. gada 30. aprīlī, 09:15
Ar jaunās mākslinieces Karīnas Liepājnieces veikumu plašāka sabiedrība iepazinās Talsu pilsētas svētkos, kad interesentiem tika dota iespēja ielūkoties meitenes ikdienā. Trīs gadu laikā vieta, kur dienasgaismu ierauga vēl neizstāstītie stāsti un neizsapņotie sapņi, piedzīvojusi daudz. Uz audekla uzliktie emocionālie pārdzīvojumi un otas triepieni pārtapuši par neatņemamu radošās darbnīcas sastāvdaļu.
Grāmatu dizainā – kvalitāte un eksperimenti

Grāmatu dizainā – kvalitāte un eksperimenti

2020. gada 28. aprīlī, 13:06
Trīs Baltijas valstīs procesi grāmatu dizainā ir līdzīgi – tā ir virzība uz kvalitāti un jauninājumu meklējumi. Savukārt Somija un Zviedrija atšķiras, jo tur jau tradicionāli bijusi iespēja strādāt ar daudz labākiem materiāliem un poligrāfiskajām iespējām.
Kuldīgā – koncerti tiešraidē

Kuldīgā – koncerti tiešraidē

2020. gada 28. aprīlī, 04:20
Piektdien, 24. aprīlī, Kuldīgā sešu tiešsaistes koncertu sēriju atklāja jautrās mūzikas grupa "Montana". Pašmāju mūziķi sadarbībā ar pašvaldību aicina internetā klausīties mūziku no tā sauktās vecpilsētas koncertzāles – no romantiskām mūsu senās pilsētas vietām.
Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

2020. gada 17. aprīlī, 19:42
Izstādi "Iedvesmojošā Kuldīga" 19.–21. gadsimta gleznās un grafikā novada muzejā pirms ārkārtējās situācijas diemžēl varēja aplūkot vien īsu brīdi.
Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

2020. gada 17. aprīlī, 16:43
Vairāk nekā 30 gadu grāmatu ilustratores darbā un ap 200 izdevumu – tāds ir mākslinieces AGIJAS STAKAS veikums. Katra grāmata ir autora radīta pasaule, bet mākslinieks ilustrators tai piešķir veidolu, lasītājam padara to reālu.
Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

2020. gada 17. aprīlī, 15:23
Ārkārtējais stāvoklis, kas pagarināts līdz maija vidum, ar kājām gaisā sagriezis arī mūziķu ikdienu.
Pa dzīvi – polkas solī

Pa dzīvi – polkas solī

2020. gada 14. aprīlī, 10:29
Mīlestību uz tautas deju, vēlmi būt aktīvai un kustēties pašai – to savā profesijā piepilda Kuldīgas tautas deju kolektīvu "Venta" un "Stariņš" ilggadējā vadītāja ZITA SERDANTE.
"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

2020. gada 10. aprīlī, 13:04
"Vizuālās mākslas darbam jārāda reāla, nevis abstrakta pasaule, taču ne visiem pietiek pacietības realitātē ieraudzīt kaut ko jaunu. Es meklēju un atradu, un daudzus gadus man bija interesanti," priecājas grafiķis Valdis Gūtmanis no Saldus. Mākslas amatieris savu radošo mūžu piepildījis paša izdomātā un profesionāļu apbrīnotā tehnikā. Viņš zīmējumu rada no sīksīkām neregulārām formām un drebelīgām līnijām. Pa gabalu darbs izskatās gandrīz kā fotogrāfija. No maza attāluma šķiet, ka zīmējums punktots, tāpēc V. Gūtmaņa darbus klasificē par puantilisma paraugiem.
Pašam sava sapņu fabrika

Pašam sava sapņu fabrika

2020. gada 9. aprīlī, 12:53
"Kamēr esmu jauns un man ir enerģija, gribu izmantot visas iespējas un būt sevis labākā versija," viesojoties dzimtajā pilsētā Talsos, skaidroja multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Plašāku atpazīstamību viņš ir ieguvis, piedaloties LNT talantu šovā, kur skatītājus pārsteidza ar drosmīgo stilu un paša darinātajiem tērpiem. Šobrīd mākslinieks vada "Kašera sapņu fabriku", rīko pasākumus un piedalās dažādos televīzijas projektos.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi