Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 27. martā
  • Skrundā un Kuldīgā piemin politiski represētos.
  • Turlavas lielā problēma: ceļi.
  • Vai Kuldīgā būt biljarda klubam?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Māla un pavediena pārvērtības

Māla un pavediena pārvērtības

2019. gada 16. janvārī, 02:00
Līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā skatāma izstāde "Māls un pavediens" – Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas un tekstila nodaļas pasniedzēju un studentu darbi.
Gada nozīmīgākais koncerts

Gada nozīmīgākais koncerts

2019. gada 16. janvārī, 00:00
Skrundas novada pašdarbnieku koncertu "Laimīgu jauno gadu!" šoreiz kultūras namā vadīja atraktīvā Baiba Sipeniece-Gavare, kolektīvu vadītājiem jautājot, kādas ir jaunā gada apņemšanās. Kolektīviem tās bija dažādas, piemēram, ne tikai cītīgi strādāt, bet arī kopā atpūsties; sasniegt mērķus, kas izvirzīti gada sākumā; paļauties uz augstāku spēku klātbūtni.
Ukrainas vakars Pelčos

Ukrainas vakars Pelčos

2019. gada 11. janvārī, 06:00
To, ka Ukrainā uzbūvēta lielākā lidmašīna pasaulē un Kijevā atrodas dziļākā metro stacija pasaulē, kā arī citus interesantus faktus varēja uzzināt Ukrainas vakarā Pelču bibliotēkā. Tā bija tikšanās ar brīvprātīgo Tatjanu Šiļuku.
Duelējas ar melodijām

Duelējas ar melodijām

2019. gada 11. janvārī, 00:00
Ar dziedāšanu un jokiem Jaunmuižā aizvadīts "Dziesmu duelis", kurā sacentās Skrundas un Pampāļu komanda.
Māksla augošā intensitātē

Māksla augošā intensitātē

2019. gada 9. janvārī, 04:00
„Iepriekšējais gads bija labs un interesants, lai gan smags. Viss notiek pieaugošā intensitātē. Pasākumu bijis daudz, visi pilnasinīgi, bet komandā esam tikai daži cilvēki,” tā par Kuldīgas Mākslas nama un Mākslinieku rezidences izstādēm saka kurators Uldis Pētersons, piebilstot, ka par spīti ierobežotajam finansējumam viss izdevies.
Izsola dziesmas, drukās grāmatu

Izsola dziesmas, drukās grāmatu

2019. gada 9. janvārī, 01:00
„Savākta puse naudas grāmatai "Uz visiem 100 pēc diskoskalas". Sponsori uzrunāti vēl, tādēļ elektroniskā versija pavasarī varētu būt lasāma drukātā formā,” tā biedrības "Ventas dzirkstis" pārstāvis Viesturs Liepiņš saka pēc balles Kuldīgas kultūras centrā, kurā grāmata prezentēta un vākti ziedojumi tās izdošanai.
Fotogrāfu daudz, bet profesionāļu trūkst

Fotogrāfu daudz, bet profesionāļu trūkst

2019. gada 9. janvārī, 00:00
Tiekoties ar fotogrāfiem pirmo reizi sarīkoto Kurzemes fotodienu noslēguma pasākumā Kuldīgā, arodā ieinteresētos uzrunāja profesionāls fotogrāfs un fotomākslas pasniedzējs Raimo Lielbriedis. Viņš rosināja padomāt par to, kas notiek fotogrāfijā, skatot dažādus kontekstus, arī par fotogrāfu attieksmi pret profesijas standartiem un profesionālas arodorganizācijas nepieciešamību. Savu skatījumu uz fotodzīves norisēm un problēmām viņš atklāj arī "3K" lasītājiem.
"Rūtiņās un ornamentos jūtos kā mājās"

"Rūtiņās un ornamentos jūtos kā mājās"

2019. gada 8. janvārī, 00:00
"Grāmatas ir neliela plašākai publikai redzamā daļa no maniem ilgus gadus vāktajiem un apkopotajiem materiāliem – ornamentiem, suitu tautas dziesmām, dejām un citām kultūras liecībām," saka alsundzniece, grāmatu "Stāstniece Veronika Porziņģe", "Danči", "Adīti mauči" un brošūras "Gudenieku Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca 1948 – 2018" autore Dace Nasteviča.
"Grāmatu riskā" sacenšas ģimenes

"Grāmatu riskā" sacenšas ģimenes

2019. gada 7. janvārī, 02:00
Skrundas bērnu bibliotēkā erudīcijas spēlē no piecām komandām ar 53 konfektēm uzvarējusi Farnastu – Leonu ģimene jeb "Burtu zagļi", par diviem punktiem apsteidzot komandu "Ubāžu meitenes".
Triju "i" princips: izglītot, informēt, izklaidēt

Triju "i" princips: izglītot, informēt, izklaidēt

2019. gada 7. janvārī, 00:00
Jau astoņus gadus nedēļu pirms Ziemassvētkiem Strazdes muižā lieli un mazi bērni ir varējuši sastapt vietējos rūķus. "Strazdē rūķus mīl, Talsu novadā mīl un citur arī," viņi apliecina. Strazdes rūķi pat nedrīkst reklamēties, lai nebūtu jādāļā pārlieku daudz atteikumu, jo jau oktobrī bijis skaidrs, ka rūķošanās aktivitātēm atvēlētais laiks ir "pilns līdz augšai".
Izpētīt cilvēku

Izpētīt cilvēku

2019. gada 6. janvārī, 00:00
Operators Aleksandrs Grebņevs 15 gados piedalījies gandrīz 40 kino darbu tapšanā. Viņa filmogrāfijā ar starptautisku spožumu izceļas divi stāsti – mākslas filma "Izlaiduma gads" (2015) un dokumentālā filma "Ģimenes lietas" (2010).
Austras mēnesis aizvadīts

Austras mēnesis aizvadīts

2019. gada 5. janvārī, 00:00
Novembrī tautā iemīļotajai dziesminiecei Austrai Pumpurei būtu apritējuši apaļi 90 gadi. Austrasbērni, tostarp Inese Muižniece un Simona Rača, kas kopā vada un organizē darbus radošajā telpā "Austras istaba", šo notikumu neatstāja nepamanītu. Liepājnieki turpina vākt kultūrvēsturisko materiālu un māksliniecei par godu rīko dažādus pasākumus.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Spēļu zāles Kuldīgā
ir pietiekamā daudzumā
vajadzīgas vēl
nodara ļaunumu
ir nekaitīgas
Kurzemnieks Horoskopi