Aizvērt
Adījumi ar pērlēm un seni raksti

Adījumi ar pērlēm un seni raksti

Ar pērlēm izadīti mauči, jostas, villaines, baznīcas tērpi un citi alsundznieces Daces Nastevičas rokdarbi izstādē "Ceļš tālāk" līdz februāra beigām apskatāmi Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā.
2020. gada 21. janvārī, 00:00
Nākamajā numurā piektdien, 24. janvārī
  • Jūrkalnieki spriež, kam pievienoties.
  • Top Kuldīgas vecpilsētas lokālplānojums.
  • Skrundas uzņēmēja Ilze Fricsone un „TRIK’ design”.
  • Sākas Žurkas gads.
  • Starp televīziju un virtuālo vidi.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
„Gribējās dziesmas iemūžināt”

„Gribējās dziesmas iemūžināt”

2019. gada 25. novembrī, 06:00
Klajā nācis Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte skolotājas Lailas Ābolas pirmais bērnu dziesmu disks "Krāsainā pasaule".
Iepazīstina ar kulināro, koka arhitektūras un folkloras mantojumu

Iepazīstina ar kulināro, koka arhitektūras un folkloras mantojumu

2019. gada 25. novembrī, 03:00
Ceturtdienas vakarā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma (KTTT) ēdnīcā "Eža kažociņš" skanēja dziesmas, tika izdejoti latvju danči, iets rotaļās, nogaršoti latviski ēdieni. Tur norisinājās sadarbības projekta Nordplus Junior noslēguma pasākums.
Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki

Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki

2019. gada 25. novembrī, 01:00
Latvijas 101. gadskārtā pirmoreiz sveikti titula "Gada cilvēks Laidu pagastā" saņēmēji, kurus vietējie ieteikuši visvairāk. Tie ir ārstes palīdze Ija Urbāne, Sermītes bibliotekāre Inese Štorha un lauksaimnieks Ilmārs Gulbis, plašāk zināms kā zemeņu audzētājs.
„Vienmēr tiecos pēc skaidrības un vienkāršības”

„Vienmēr tiecos pēc skaidrības un vienkāršības”

2019. gada 25. novembrī, 01:00
„Agrāk abstrakciju pats līdz galam nesapratu – man šķita, ka katrs muļķis tā var. Un, iespējams, arī var,” atzīst gleznotājs Kaspars Zariņš, kura izstāde „No realitātes līdz abstrakcionismam” skatāma Kuldīgas Mākslas namā. Ieskats izstādē un autora komentāri par gleznām 25. novembra „Kurzemniekā”.
Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā

Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā11

2019. gada 20. novembrī, 12:00
Kuldīgas Mākslas namā nosvinēta Dainas Tāfelbergas, Viestura Liepiņa un Uģa Poriņa kopā radītās grāmatas "Uz visiem 100 pēc diskoskalas" atvēršana.
Kuldīgas novada Goda balva

Kuldīgas novada Goda balva4

2019. gada 18. novembrī, 16:42
Sagaidot Latvijas Republikas 101. gadadienu, 18. novembrī Kuldīgas kultūras centrā svinīgā pasākumā 12 cilvēkiem pasniegta Kuldīgas novada Goda balva .
Šokējoši, skarbi, patiesi

Šokējoši, skarbi, patiesi

2019. gada 15. novembrī, 08:00
Visu novembri un vēl decembrī filmas "Dvēseļu putenis" galvenā varoņa Artūra Vanaga lomas atveidotājs, turlavnieks Oto Brantevics brauks pa Latviju, tiekoties ar skatītājiem. Kuldīgas kultūras centrā viņš un filmas militārais konsultants Ziedonis Ločmelis sākumā uzrunāja skolēnus, bet pēc tam tikās ar citiem skatītājiem.
Alsungas mīlasstāsts – operā

Alsungas mīlasstāsts – operā

2019. gada 13. novembrī, 05:00
„Prieks! Pēc pirmajām atsauksmēm var spriest, ka stāsts sasniedzis ne tikai visu operā iesaistīto, bet arī skatītāju sirdis,” tā pēc operas "Suitu sāga" pirmizrādes Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" saka libreta autors, kādreizējais Alsungas katoļu prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga.
Disko uz visiem 100!

Disko uz visiem 100!

2019. gada 13. novembrī, 02:00
15. novembrī 17.00 Kuldīgas Mākslas namā biedrība "Ventas dzirkstis" aicina uz grāmatas "Uz visiem 100 pēc diskoskalas" atvēršanas svētkiem.
Fotoklubam "Divas upes" – vairākas atzinības

Fotoklubam "Divas upes" – vairākas atzinības5

2019. gada 8. novembrī, 02:00
Tradicionālajās Kurzemes fotodienās šogad Ventspilī, Pārventas bibliotēkā, Kurzemes fotobalvas konkursa tēma bija ainava. Pēc ventspilnieku ierosinājuma žūrija vērtēja arī sniegumu plenērā, kur astoņu klubu vērtējumā Kuldīgas "Divām upēm" piešķirta 2. vieta.
Slavena, kaut pēc tā nav tīkojusi

Slavena, kaut pēc tā nav tīkojusi

2019. gada 8. novembrī, 00:00
Rendas bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projektā "Rakstnieks. Literatūra. Lasītājs" Kuldīgas galvenā bibliotēka bija sarūpējusi tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu. Viņas romāns "Mātes piens" pašlaik lasītāju vidū kļuvis par vispopulārāko grāmatu.
Cik dziļi rakt?

Cik dziļi rakt?1

2019. gada 8. novembrī, 00:00
Septembrī Saldū, izbūvējot auto stāvlaukumu vecās pienotavas teritorijā, zem zemes atrada senas būves pamatus. dažas dienas Saldus dzīvoja šķitumā, ka pilsētā nu būs par vienu kultūrvēsturisku vietu vairāk.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat degvielas cenu pieaugumu?
Braukšu kā braucu
Braukšu mazāk
Iegādāšos Lietuvā
Vairāk staigāšu kājām
Izmantošu velosipēdu
Mani tas neietekmēs
Atbalstu, jo mazināsies vides piesārņojums
Neatbalstu, jo tāpat jau viss ir dārgs
Kurzemnieks Horoskopi