Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 24. jūlijā
  • Vai celt minimālo algu?
  • "Pazīsti! Atbalsti! Sargā!" – pielikums par zivīm.
  • Vispusīgā Baiba Svjatska.
  • Pētera ielas stāsti.
  • Teikvondo cīkstone Džesika Logina.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82
Drukātās avīzes e-versija Nr. 82 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Mežābeles mūžam un godam

Mežābeles mūžam un godam1

2019. gada 3. jūnijā, 00:00
„Tas bija neaizmirstams brīdis – pērkonam ducinot un melnajiem mākoņiem garām slīdot, Harijs Krūze Ciemgaļu mežābelei lasīja tikko radušos dzejoli,” tā pēc piektās dižkoka godināšanas saka šīs performances aizsācēja, turlavniece Sandra Brantevica.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. jūnijā, 00:00
Jūnija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Ar raušiem, dziesmām un dančiem

Ar raušiem, dziesmām un dančiem

2019. gada 29. maijā, 06:00
"Suitu lebedikā" jeb pavasara gaidītākajos svētkos Alsungā pilnā sparā ritēja dažādi pasākumi: otrais Latvijas dūdenieku saiets, gardākā suitu rauša izraudzīšana, lielkoncerts Ziedulejas estrādē, orientēšanās, tirgošanās, darbnīcas un citi.
Jau zināmas un vēl nebijušas nodarbes jauniešiem

Jau zināmas un vēl nebijušas nodarbes jauniešiem

2019. gada 29. maijā, 00:00
1. jūnijā 12.00 Kuldīgas Jauniešu dienā Pilsētas estrādē un parkā pirmo reizi notiks arī Mūsdienu deju un kustību festivāls.
"Karameles" atkal uzvar

"Karameles" atkal uzvar

2019. gada 24. maijā, 00:00
Kuldīgas kultūras centra vokālais ansamblis "Karameles" no II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa fināla atgriezās ar pirmo vietu mazo vokālo ansambļu grupā.
„Suitu lebediks” – pavasara gaidītākie svētki Alsungā

„Suitu lebediks” – pavasara gaidītākie svētki Alsungā

2019. gada 22. maijā, 11:45
25. maijā „Suitu lebedikā” varēs nogaršot raušus, dzirdēt dūdu mūziku, būs radošas darbnīcas, māksla un orientēšanās pa Alsungas skaistākajām vietām. Raušu cepējas 12.00 aicinātas piedalīties ikgadējos Suitu rauša svētkos pils pagalmā. No 11.00 līdz 18.00 „Suitu rijā” varēs uzzināt visu par pienenēm.
Izbaudīja garšas un skaņas

Izbaudīja garšas un skaņas

2019. gada 22. maijā, 06:00
Muzeju naktī Alsungā varēja nogaršot rabarberu ēdienus, noklausīties koncertu pils tornī un pie tējnīcas "Sapņotava", konsultēties pie zāļu sievas, apskatīt izstādes un samaisīt savu sāls un garšaugu maisījumu.
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu2

2019. gada 20. maijā, 00:00
Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
Leļļu teātris pabērna lomā

Leļļu teātris pabērna lomā

2019. gada 18. maijā, 12:17
Nepietiekama aktieru skaita dēļ Liepājas Leļļu teātris ne vienu reizi vien saskāries ar grūtībām, iestudējot jaunas izrādes. Nākamajā sezonā Liepājas Leļļu teātra direktore Lelde Vīksna cer piesaistīt Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātra kursa absolventus.
Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

2019. gada 18. maijā, 12:07
Pēc dažiem mēnešiem apritēs septiņi gadi, kopš Spāres tautas nama saime apdzīvo Spāres muižu. Tie bijuši septiņi bagāti gadi, kuru augļus vērts baudīt klātienē, atvēlot muižas apskatei vismaz divas stundas, lai iepazītu to no pagrabstāva līdz pat bēniņiem. Saldā smarža no muižas ķēķa var iedvesmot palikt šai vietā vēl ilgāk un galu galā izmantot iespēju vismaz vienu nakti iemigt "muižnieka" statusā.
Starp fizisko un virtuālo dimensiju

Starp fizisko un virtuālo dimensiju

2019. gada 18. maijā, 11:51
Liepājas Universitātes (LiepU) Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) projektu vadītāja un doktorante Maija Demitere kopā ar doktoranti Paulu Vītolu ir nodibinājušas biedrību "ASTE. Art, Science, Technology, Education". MPLab ir darbu veidotāja, bet biedrības uzdevums ir padarīt tos pieejamus sabiedrībai, uzskata Maija. Viņa stāsta: “Tuvākais lielais mērķis ir atrisināt jautājumu par galeriju. Liepājā ir tukšas telpas, bet tās visas prasa lielus ieguldījumus. Ceram tuvākajā laikā tikt līdz tam, ka mēs varētu piedāvāt pilsētai atbalstīt mūs tādā līmenī, ka mēs varētu dabūt Liepājai laikmetīgās mākslas galeriju.”
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 18. maijā, 11:35
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi