Aizvērt
Nākamajā numurā trešdien, 27. martā
  • Skrundā un Kuldīgā piemin politiski represētos.
  • Turlavas lielā problēma: ceļi.
  • Vai Kuldīgā būt biljarda klubam?
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36
Drukātās avīzes e-versija Nr. 36 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Izsēti visā pasaulē

Izsēti visā pasaulē

2019. gada 4. janvārī, 00:00
Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir pabeidzis astoņu gadu darba posmu, laižot klajā otro dubultalbumu ar Liepājas koncertu ierakstiem. "Mūsu nozarē ar diskiem biznesu uztaisīt nevar," zina orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis. Taču šie ieraksti esot laikmeta liecība. Visus divpadsmit koncertus pie diriģenta pults bijis Atvars Lakstīgala, kurš gribējis radīt paliekošas vērtības, kas asociējas ar Liepāju. "Līdzīgi, kā baroka laikmetā J.S.Baham bija Brandenburgas koncerti, arī klasiķiem, piemēram, Haidnam, bija Parīzes un Londonas simfonijas," saka diriģents.
Sadalītā ligzda

Sadalītā ligzda

2019. gada 2. janvārī, 00:00
Viens no darbiem, kas pievērsa apmeklētāju uzmanību Liepājas muzeja ikgadējā Liepājas vizuālās mākslas izstādē, ir keramiķes Daces Grīnbergas iesniegtais darbs ar nosaukumu "Divas puses. Sadalītā ligzda".
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. janvārī, 00:00
Janvāra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Aicina ballēties un atbalstīt grāmatas izdošanu

Aicina ballēties un atbalstīt grāmatas izdošanu3

2018. gada 22. decembrī, 12:45
Biedrība "Ventas dzirkstis" grāmatas "Uz visiem 100 pēc diskoskalas" elektronisko versiju par diskotēku vēsturi Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadā 29. decembrī Kuldīgas kultūras namā prezentēs gada noslēguma ballē.
Labi jūtas, kad glezno

Labi jūtas, kad glezno

2018. gada 21. decembrī, 01:00
„Izstādei vajadzēja būt tad, kad man bija 25. Ir aizsteidzies laiks… Ikdienas darbi nekad nav padarāmi, bet to dēļ pietrūkst laika sirdspriekam,” saka padurniece Dagnija Dīriņa, kuras gleznu izstāde „Latvija” Kuldīgas bibliotēkā apskatāma līdz gada beigām.
Muzejā sācies "Ziedputenis"

Muzejā sācies "Ziedputenis"

2018. gada 19. decembrī, 01:00
Ziedi – no pirmajām māllēpēm un sniegpulksteņiem līdz pat leduspuķēm – uzplaukuši Kuldīgas novada muzejā, kur līdz janvāra vidum skatāmi Tautas tēlotājmākslas studijas "Kuldīgas palete" darbi.
Māksla, bokss un dzīves vērošana

Māksla, bokss un dzīves vērošana

2018. gada 17. decembrī, 00:00
„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
Viss izjūtu spektrs

Viss izjūtu spektrs2

2018. gada 14. decembrī, 07:00
Saruna ar kādreizējo kuldīdznieci, tagad Rīgā dzīvojošo mūziķi Eviju Vēberi par nesen izdoto soloalbumu „Sirdsbūt”, par dzīvi mūzikā un iecerēm. Arī par Imanta Kalniņa dziesmas „Svētku diena” izpildījumu koncertā „Mīlestības vārdā 18+”, kas teju vai polarizēja kā klausītāju, tā mūziķu viedokļus. Vairāk 14. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Mārtiņš Brauns ciemojas Snēpelē

Mārtiņš Brauns ciemojas Snēpelē

2018. gada 14. decembrī, 05:00
„Man ļoti patīk spēlēt mazā publikā. Neciešu, pat ienīstu uzstāties arēnā „Rīga”. Tie nav cilvēki – tā ir gaļa, kas tur sanākusi. Atnākuši čupoties, „aliņu” dzert, varbūt atrast mīļākos, starp citu, arī mūziku paklausīties. Ja spēlēju 50 cilvēkiem, varu būt kontaktā ar katru, turklāt enerģiju saņemt atpakaļ,” atzīst komponists Mārtiņš Brauns, kurš kopā ar dziedātāju Ievu Sutugovu uzstājās arī Snepelē. Intervija ar abiem 14. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Fotogrāfa gads

Fotogrāfa gads

2018. gada 14. decembrī, 03:00
„Esmu darba zirgs – fotogrāfijas druvā aru savu lauciņu, un neatliek laika skatīties ne pa labi, ne pa kreisi,” uzrunājot amata brāļus Kurzemes fotodienās Kuldīgā, atzinās laikraksta „Diena” fotogrāfs Ilmārs Znotiņš. 14. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga” fotostāstos viņš atklāj, kā pagājis šis gads.
Izšuvumi krāšņā fotoalbumā

Izšuvumi krāšņā fotoalbumā

2018. gada 14. decembrī, 02:00
Par Lūciju Zahari, Latvijā pazīstamo Kuldīgas rokdarbnieci un daudzu izšuvēju skolotāju, klajā nākusi grāmata – mazmeitas Signes Štromanes diplomdarbs, beidzot grafikas dizaina studijas Latvijas Universitātē. Vairāk 14. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
„„X faktors” ir tikai sākums”

„„X faktors” ir tikai sākums”

2018. gada 14. decembrī, 01:00
Par dalību jauno dziedātāju šovā „X faktors”, mūziku un mākslu 14. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga” stāsta kuldīdzniece, viena no grupas „Radio trio” solistēm Madara Dzintara-Pluša.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Spēļu zāles Kuldīgā
ir pietiekamā daudzumā
vajadzīgas vēl
nodara ļaunumu
ir nekaitīgas
Kurzemnieks Horoskopi