Aizvērt
Adījumi ar pērlēm un seni raksti

Adījumi ar pērlēm un seni raksti

Ar pērlēm izadīti mauči, jostas, villaines, baznīcas tērpi un citi alsundznieces Daces Nastevičas rokdarbi izstādē "Ceļš tālāk" līdz februāra beigām apskatāmi Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā.
2020. gada 21. janvārī, 00:00
Nākamajā numurā piektdien, 24. janvārī
  • Jūrkalnieki spriež, kam pievienoties.
  • Top Kuldīgas vecpilsētas lokālplānojums.
  • Skrundas uzņēmēja Ilze Fricsone un „TRIK’ design”.
  • Sākas Žurkas gads.
  • Starp televīziju un virtuālo vidi.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6
Drukātās avīzes e-versija Nr. 6 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Simfonija sev dāvanā

Simfonija sev dāvanā

2019. gada 7. novembrī, 00:00
Es sevi nevērtēšu, lai to citi sver,” komponists Kārlis Lācis ir visai mazrunīgs un sevi neslavē. Šis viņam bijis īsts Liepājas rudens. Septembrī Liepājas teātris sāka sezonu ar mūziklu "Purva bridējs ugunī", bet oktobrī Liepājas Simfoniskais orķestris pirmatskaņoja Latvju simfoniju. Viņa dziesmām Intara Busuļa un "Abonementa orķestra" izpildījumā kopā ar Liepājas simfoniķiem allaž jāplāno papildkoncerti, jo publika šo salikumu ļoti mīl.
Rakstīts un zīmēts ar ceriņslotu

Rakstīts un zīmēts ar ceriņslotu

2019. gada 6. novembrī, 00:00
Rakstniece Andra Manfelde savu Kuldīgai veltīto pasaku bērniem un vecākiem "Ceriņslotas zīmējumi" pati arī ilustrējusi. Šī ir otrā viņas grāmata pasaku sērijā vecākiem un bērniem. Pirmā – "Vēja vīrs un mēs" – veltīta Ventspilij, bet trešā būs dubultu grāmatiņa "Lidojošais kaķis". Savu grāmatu saņems arī Jelgava. Tajā būšot stāsts par klibo Atslēgu vīru, kurš nekādi nevar paspēt laikā atnākt un atslēgt vajadzīgās durvis. Toties viņam esot arī atslēga no dvēseļu durvīm.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 5. novembrī, 14:06
Novembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Operā "Suitu sāga" dziedās īsts suits

Operā "Suitu sāga" dziedās īsts suits

2019. gada 4. novembrī, 06:00
Komponista Riharda Dubras operā "Suitu sāga", ko pirmo reizi varēs redzēt Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 8. un 9. novembrī, galveno vīriešu lomu dziedās Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, kurš pats nāk no Alsungas, bet kostīmus veido modes dizainere Dace Dēliņa-Lipska, kura pēdējos gados plašu atpazīstamību guvusi ar suitu sievu gleznu sēriju "Sauceeejas".
Par godu mūzikas skolotājai

Par godu mūzikas skolotājai

2019. gada 30. oktobrī, 00:00
2. novembrī 18.00 Kuldīgas kultūras centrā visi aicināti uz pasākumu "Dzīve mūzikā" – tas būs koncerts, kurā atkal satiksies pedagoģes Vitas Čakles dziedātāji. Šis ir desmitais gads, kopš Vita ir aizsaulē. 23. oktobrī viņai būtu apritējuši 65.
Meklēt saknes, kamēr vēl var

Meklēt saknes, kamēr vēl var

2019. gada 28. oktobrī, 08:00
Kuldīgas bibliotēkā šomēnes bija iespēja tikties ar dzimtas vēsturnieku, rakstnieku Zigurdu Beinertu un uzzināt par viņa grāmatu Ikvienam no mums ir vai ir bijis savs sapnis, kas stāsta par Beinertu un citu dzimtu likteņiem un sakariem. Varēja gūt ieskatu dzimtas sakņu pētīšanā, uzzināt par rīkiem, ar kuriem ikviens var gan dzimtas koku veidot, gan meklēt ziņas par tās pazudušajiem vai aizmirstajiem pārstāvjiem.
Neons Pelču muižā

Neons Pelču muižā

2019. gada 24. oktobrī, 08:00
Sestdien, 26. oktobrī, no 20.00 interesenti gaidīti Neona misijā Pelču muižā, kas piedalās Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī.
Ceļ gaismā tautas mantojuma bagātības

Ceļ gaismā tautas mantojuma bagātības

2019. gada 23. oktobrī, 00:48
Muzikālais vakars "Ēdoles – Īvandes pūra lāde", kas pulcēja pilnu Ēdoles kultūras namu, bija veltīts tautasdziesmu vācējam Ansim Bergmanim un seno danču apkopotājam un pierakstītājam Janim Burkovskim.
Rāte dzied Gruzijā

Rāte dzied Gruzijā

2019. gada 21. oktobrī, 13:04
Milzumu iespaidu, saikni ar jauniem draugiem un daudz pozitīvu emociju no Gruzijas mājās atvedis Kuldīgas kultūras centra kamerkoris "Rāte".
Ceļ ārā dziesmu pūra bagātības

Ceļ ārā dziesmu pūra bagātības

2019. gada 21. oktobrī, 12:17
Pasākums "Ēdoles – Īvandes pūra lāde", kas pulcēja pilnu Ēdoles kultūras nama zāli klausītāju, bija veltīts Ēdoles tautas dziesmu vācējam Ansim Bergmanim un seno danču apkopotājam un pierakstītājam Janim Burkovskim.
“Teātris ir visur Kuldīgā”

“Teātris ir visur Kuldīgā”

2019. gada 19. oktobrī, 18:01
Ceturto gadu pēc kārtas Kuldīgas pilsētvidē notiek starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”.
Veido animāciju par Paduri!

Veido animāciju par Paduri!

2019. gada 16. oktobrī, 00:00
Skolēnu brīvlaikā no 21. līdz 24. oktobrim bērni un jaunieši aicināti doties animācijas piedzīvojumā un veidot filmu par Paduri.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat degvielas cenu pieaugumu?
Braukšu kā braucu
Braukšu mazāk
Iegādāšos Lietuvā
Vairāk staigāšu kājām
Izmantošu velosipēdu
Mani tas neietekmēs
Atbalstu, jo mazināsies vides piesārņojums
Neatbalstu, jo tāpat jau viss ir dārgs
Kurzemnieks Horoskopi