Aizvērt
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
2019. gada 20. maijā, 00:00
Nākamajā numurā pirmdien, 20. maijā
  • KKP: apmeklētājiem pieejamāk.
  • Liepājas ielas 25. nama stāsts.
  • EP deputāta kandidāts Andis Kudors (JKP).
  • Kā Anglijā klājas Ingai Sproģei.
  • Kādi būs reģionālie centri.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 55
Drukātās avīzes e-versija Nr. 55 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Gads pirms filmas

Gads pirms filmas

2019. gada 10. martā, 00:00
“Galvenais filmas vēstījums ir tāds, ka mēs nevaram nofiksēt laiku, kurā dzīvojam. Mēs nepamanām, kā radikalizējas lietas ap mums un ka laiks pirms pasaules kara savās ekstrēmajās izpausmēs ir līdzīgs laikam, kurā mēs dzīvojam šobrīd. Tas ir vēstures atgādinājums, lai mēs beidzot apstātos un ieraudzītu to, kas notiek pasaulē,” jaunās spēlfilmas "Gads pirms kara" uzņemšanas laikā atzina režisors Dāvis Sīmanis. Par piemērotāko vietu filmas pirmajam kadram, kur notiek daudz savstarpēji pakārtotu darbību, viņš izvēlējies vēsturisko Talsu apkārtni.
Jaka visam mūžam

Jaka visam mūžam

2019. gada 9. martā, 00:00
Pagājušā gadsimta vidū Dienvidkurzemē pie tradicionālā apģērba nēsātas adītas jakas, kādas raksturīgas tikai Nīcā un Rucavā. Izskatās, ka pēc nepilniem simt gadiem tīkla patentadījumā darinātie siltie un izturīgie apģērba gabali atkal būs modē. Adāmadatas ņirb Liepājā, Rucavā un arī Rīgā. Turklāt iedvesmu un padomus tagad var pasmelties Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) izdotās grāmatas "Dienvidkurzemes adītās jakas" lappusēs.
Pataustīt kostīmus

Pataustīt kostīmus

2019. gada 8. martā, 04:00
Līdz marta beigām Kuldīgas novada muzejā bez maksas var apskatīt filmas "Nameja gredzens" tērpu izstādi.
Ģimenes svin svētkus Skrundā

Ģimenes svin svētkus Skrundā

2019. gada 8. martā, 02:00
Uz piekto ģimeņu vakaru Skrundas kultūras namā ieradās 135 cilvēki – apmēram 60 ģimenes.
Kalpaka vārdā

Kalpaka vārdā

2019. gada 8. martā, 00:00
“Dižens cilvēks vienmēr ir kā pērkona negaiss. Viņš brāzmo debesīs, kamēr citi vēl gaida, kad tiks satricināti,” teicis skotu filozofs Tomass Kārlails. Neatkarības kara jeb Brīvības cīņu atceres 100. gadā esmu pieķērusies ne mana laikmeta un tautas publicista atziņai. Pamazām rimst grandiozās Latvijas valsts simtgades svinības un ar labpatiku var filozofēt par pagātni. Ko tā dod manai un nācijas pašapziņai?
Jātur īkšķis par "Konfektītēm"

Jātur īkšķis par "Konfektītēm"

2019. gada 6. martā, 02:00
24. martā Kuldīgas kultūras centra bērnu vokālais ansamblis "Konfektītes" dosies uz konkursa "No baroka līdz rokam" noslēgumu Rīgā.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. martā, 00:00
Marta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
„Manā mūžā mūzika bijusi pāri galvai”

„Manā mūžā mūzika bijusi pāri galvai”

2019. gada 25. februārī, 07:00
„Laiks visiem skrien vienādi, tikai vieni paspēj kalnus gāzt, bet citi žēlojas, ka laika nepietiek,” saka ģitārists, komponists, aranžētājs, lektors un producents Aivars Hermanis, kurš ar klausītājiem tikās Nīkrāces atpūtas centrā un sarunā dalījās arī savās atziņās.
Evija Vēbere saņem "Zelta mikrofonu"

Evija Vēbere saņem "Zelta mikrofonu"2

2019. gada 15. februārī, 04:00
Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" ceremonijā par labāko alternatīvās vai "indie" mūzikas albumu žūrija atzinusi kuldīdznieces Evijas Vēberes pašizdoto "Sirdsbūt".
Svin teātra simtgadi

Svin teātra simtgadi

2019. gada 13. februārī, 08:00
„Kas tad te mums sanākuši?” Snēpeles amatierteātra simtgades pasākumā no skatuves jautāja režisore Raimonda Vilmane un atsauca atmiņā kopīgi piedzīvoto ar amatierteātriem no Raņķiem, Vārmes, Kuldīgas, Laidiem un Snēpeles teātra kādreizējiem aktieriem.
Runājošus suņus bērni saprot

Runājošus suņus bērni saprot

2019. gada 13. februārī, 06:00
„Kāda jauka filmiņa!” šie mazas meitenītes vārdi ir paši labākie, kādus varēja vēlēties dzirdēt animācijas filmas "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" autori, kuri pēc seansa Kuldīgā ienāca kinozālē.
Dejotāji – viena traka tauta

Dejotāji – viena traka tauta

2019. gada 13. februārī, 01:00
„Ja vienreiz esi dejojis uz skatuves, bez tā vairs nevar. Pēc tam neatņemama ir balle, kurā var izdejoties vēl vairāk, tāpēc arī uz to obligāti paliksim,” tā Kuldīgas deju apriņķa kolektīvu koncertā Skrundā atzīst Katrīna Bruže no vidējās paaudzes kolektīva "Snēpele".