Aizvērt
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Nākamajā numurā otrdien, 7. aprīlī
  • Ar bērniem mājās visu dienu. Pieredze.
  • Ko krīze mainīs tūrismā?
  • Pauze arī sportistiem.
  • Konkursi laika īsināšanai.
  • Kā dzīvo cilvēki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kuldīdzniekos ir liels potenciāls

Kuldīdzniekos ir liels potenciāls 1

2019. gada 16. decembrī, 00:00
Par 18. novembra koncertu Kuldīgas Rātslaukumā dzirdēts daudz cildinošu atsauksmju. Idejas autorei, mūzikas skolas jaunajai direktorei Andrai Zvejniecei šis nebija pirmais pasākums, ko viņa šeit rīkojusi. Pavasarī viņa kultūras centrā vadīja Jāņa Dūmiņa fonda pasākumu"Dziesmu ziedi".
Animators – aktieris, tikai ar zīmuli rokās

Animators – aktieris, tikai ar zīmuli rokās

2019. gada 13. decembrī, 07:00
„Kad tu ieej filmā, ārā netiec. Bērni un vīrs bieži sauc mani laukā, bet es vēl tikai šo dejas līkumiņu, vēl drusciņ... Kad attopos, mājā viss kluss, ir trīs naktī,” stāsta filmu studijas „Lokomotīve” animatore Dace Liepa.
Par paaudzi, kas auga līdz ar diskotēkām

Par paaudzi, kas auga līdz ar diskotēkām

2019. gada 13. decembrī, 05:00
„Grāmata, kuru turi rokās, nav par dejām! Grāmata ir par cilvēkiem. Grāmata nav par patērētāju sabiedrību, bet par tiem, kuri radīja un rada svētkus sev un citiem. Grāmata ir neliels ieskats bijušā Kuldīgas rajona diskotēku vēsturē,” tā sacīts biedrības „Ventas dzirkstis” izdotās grāmatas „Uz visiem 100 pēc diskoskalas” pēcvārdā. Par tās tapšanu lasiet 13. decembra pielikumā „Radošā Kuldīga”!
Sapnis par savu dziesmu

Sapnis par savu dziesmu

2019. gada 13. decembrī, 01:00
„Mūzika ir daļa no manas dzīves – ar to varu izpaust domas un jūtas,” saka Rīgas Tehniskās universitātes students un jaunais mūziķis Patriks Purviņš no Kuldīgas, kurš šosezon piedalījies TV3 šovā „X faktors”.
Auglīga muzikāla sadarbība

Auglīga muzikāla sadarbība1

2019. gada 13. decembrī, 00:00
„14. decembrī jūsu skaistajā pilsētā Kuldīgā piedalīšos koncertā "Uz eņģeļa spārna" kopā ar novada kolektīviem,” tā saka diriģents un komponists Ēriks Eglītis.
Laimīgo leļļu stāsti

Laimīgo leļļu stāsti

2019. gada 9. decembrī, 05:00
„Šīs ir ļoti laimīgas lelles, kas savā laikā mīlētas, lolotas, tieši tādēļ pārdzīvojušas īpašniekus un savu laimīgo dzīvi turpina mūsu izstādēs,” tā saka ceļojošā Leļļu mākslas muzeja saimniece un māksliniece Ināra Liepa. Izstāde „Kofermājiņu ceļojums” Kuldīgas novada muzejā būs skatāma līdz februāra vidum.
Dvēseļu puteņa rūdījums

Dvēseļu puteņa rūdījums

2019. gada 8. decembrī, 00:00
Vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis" pēc rakstnieka un strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem no novembra sākuma devusies uzvaras gājienā pa Latvijas kinoteātriem, aiz sevis neatstājot vienaldzīgos.
Krāšanas purvā

Krāšanas purvā

2019. gada 7. decembrī, 00:00
Muzejnieki visā pasaulē liek galvas kopā, lai izdomātu, ko iesākt ar kolektīvās atmiņas liecinieku pārbagātību. Fotogrāfijas, ievērojamu personību korespondence, mākslas darbi, senlietas un citi nākotnei taupāmi priekšmeti kā nekaunīgi viesi dzīvojas ārpus tiem ierādītās istabas un pamazām pārņem arī saimnieku darbistabu, virtuvi, gaiteni...
Par Šveriniem varētu runāt vien sienas

Par Šveriniem varētu runāt vien sienas

2019. gada 6. decembrī, 19:00
Alšvangas grāfu Šverinu mantojums Alsungai ir dārgs, taču skaistais mīlasstāsts daudziem Latvijā ir atklājums. To šogad tautās nes gan Liepājā pirmatskaņotā Riharda Dubras opera "Suitu sāga", gan Daces Priedes romāns "Kur sarkanas ogas auga". Takas, kuras savulaik ieminuši Jēkabs fon Šverins ar kundzi un viņu dēls Johans Ulrihs ar sievu Barbaru, Alsungā var izstaigāt, taču vēsturisku liecību gandrīz nav.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 6. decembrī, 15:59
Decembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Svētkus gaidām aktīvi

Svētkus gaidām aktīvi

2019. gada 4. decembrī, 08:00
Ar rūķu darbnīcām, egles iedegšanu un interesantiem pasākumiem sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks.
Dzintara dzīves cikls

Dzintara dzīves cikls

2019. gada 2. decembrī, 01:00
Ieskats izstādē „Dzintara stāsts”, kas tapusi, sagaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu. Tajā skatītāji var ieraudzīt dzintaru mākslā, dziedniecībā, literatūrā, rotās un arī apskatīt jūras krastā atrastos. Vairāk 2. decembra „Kurzemniekā”.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi