Aizvērt
Dzied par gaismu

Dzied par gaismu

Pēc Kuldīgas folkloras kopas "Kūrava" ierosmes līdz pat vasaras saulgriežiem visi, kuri grib kopt novada tradīcijas, reizi mēnesī gaidīti Mākslas namā uz kopdziedāšanu.
2018. gada 12. decembrī, 06:00
Nākamajā numurā piektdien, 14. decembrī
  • Klāt 3. Advente.
  • Pelču tautas deju kolektīvs.
  • Medijpratība un medijkritika.
  • Pielikums „Radošā Kuldīga”.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 141
Drukātās avīzes e-versija Nr. 141 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
50 Latvijas ainavu dārgumi

50 Latvijas ainavu dārgumi

2018. gada 8. oktobrī, 00:00
Kuras ir Kurzemes skaistākās ainavas pēc iedzīvotāju un ekspertu domām, to līdz 13. oktobrim var redzēt izstādē Kuldīgas Mākslas namā. Dārgumu desmitniekā – arī Kuldīgas vecpilsēta ar Ventas rumbu.
Krūmu māksla ar kvalitātes zīmi

Krūmu māksla ar kvalitātes zīmi

2018. gada 7. oktobrī, 00:00
Talsu Krūmu mākslas grupu veido mākslinieki ar vārdu, kas izskanējis un turpina skanēt ne jau tikai Talsos un novadā. Daļa sabiedrības apzinās, ka "krūmisti" paplašina viņu apvāršņus, darot realitāti plašāku un dziļāku, cita daļa viņus nesaprot… Bet neba jau nu tāpēc būtu jāļauj Krūmu mākslu apcirpt par visiem ērtu dzīvžogu! "Vai nu ir māksla, vai nav," atgādina māksliniece Guna Millersone.
Sēkliņas nepieradinātās mūzikas dobē

Sēkliņas nepieradinātās mūzikas dobē

2018. gada 6. oktobrī, 00:00
"Dirty Deal Audio" Latvijas kultūras telpā plašāk pazīstama kā nepieradinātās elektroniskās mūzikas kustība. Taču jau vairākus gadus tā sauc arī uzņēmumu, kas savu vietu atradis reklāmas laukā. "Dirty Deal Audio" skaņu ierakstu studija, ko liepājnieks Kristaps Puķītis izveidoja kopā ar partneriem Niklāvu Sekaču, Ansi Kolmani un Mārtiņu Zuti, darbojas gan Rīgā, gan arī Liepājā. Viņi vēlas biznesu attīstīt tiktāl, lai jau par saviem līdzekļiem varētu turpināt popularizēt eksperimentālo elektronisko mūziku.
Dzeja un māksla satiekas Kuldīgā

Dzeja un māksla satiekas Kuldīgā

2018. gada 5. oktobrī, 00:00
Kurzemes dzejas un mākslas dienās septembra vidū Kuldīgā vienuviet satikās vairāk nekā 100 dzejnieku un mākslinieku. Dzejniekiem no visas Kurzemes bija iespēja piedalīties meistarklasēs un lasījumos, klausīties spalvas brāļu dzejoļos, satikt sen neredzētus kolēģus, kā arī iegūt jaunus kontaktus.
Miķeli godam godina

Miķeli godam godina

2018. gada 3. oktobrī, 06:00
Ar amatnieku tirgošanos, suitenes ģērbšanās skolu, gājienu, retro automobiļu parādi, garīgās mūzikas koncertiem dievnamā, balli pils pagalmā, mūzikas skolas audzēkņu un vietējo pašdarbnieku uzstāšanos, dančiem, teātra izrādi un citām aktivitātēm pavadīti trīs dienas svinētie, gadskārtējie Svētā Miķeļa svētki Alsungā.
Kā kādreiz dziedājām koros

Kā kādreiz dziedājām koros

2018. gada 1. oktobrī, 04:00
„Diriģentam par savu lietu jādeg. Un tiem, kuri dzied, jāsaprot, cik svarīgu darbu viņi dara,” tā pasākumā "Kā tur īsti bija", kas veltīts kordziedāšanai Kuldīgā, teica diriģente Maruta Rozīte.
Plenērā – Kurzemes fotogrāfi

Plenērā – Kurzemes fotogrāfi

2018. gada 28. septembrī, 00:00
Ar plenēru Latvijas simtgadei nedēļas nogalē Kuldīgā sākās Kurzemes fotodienas – vēl nebijis pasākums. Īstos mirkļus par tematu "Ceļojums" te iemūžināja ap 40 fotogrāfu.
Ar ābolu svētkiem svin rudeni

Ar ābolu svētkiem svin rudeni

2018. gada 21. septembrī, 00:00
„Mums ir ābeļdārzs. Tā kā rudens klāt, izdomājām nolasīt ābolus un sarīkot svētkus,” saka Rudbāržu pagasta aprūpes nama "Valtaiķi" direktore Gunita Bivbāne.
Rakstnieku satiek vaigā

Rakstnieku satiek vaigā

2018. gada 17. septembrī, 00:00
Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā "Rakstnieks satiek lasītāju" Skrundas vidusskolas 4. klases skolēni tikās ar rakstnieku un grāmatu ilustratoru Mārtiņu Zuti.
Radošais desants Kuldīgā

Radošais desants Kuldīgā

2018. gada 16. septembrī, 18:05
Meistarklases, izstādes un dzejas lasījumi – to visu varēja piedzīvot Kurzemes dzejas un mākslas dienās kuldīgā.
Dzeja izved pilsētā

Dzeja izved pilsētā

2018. gada 14. septembrī, 08:00
Ar spēli "Orientēšanās dzejā" Kuldīgas novada 7.–9. klašu skolēni atklājuši Kurzemes dzejas un mākslas dienas, kas šogad notiek pie mums.
Glezno ar gludekli

Glezno ar gludekli

2018. gada 14. septembrī, 00:00
„Radošajās darbnīcās veidojam ko tādu, kas ikdienā nav redzēts,” saka Skrundas mākslas studijas vadītāja Dace Kudore. Nīkrāces atpūtas centrā tika apgūta gleznošana ar vaska krītiņiem un gludekli jeb enkaustika.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi