Aizvērt
Māksla, bokss un dzīves vērošana

Māksla, bokss un dzīves vērošana

„Ja liktos, ka varu izdarīt citādāk, varbūt tā darītu, bet šķiet, ka vienīgais veids, kā no sevis dabūt ārā to, kas sēž iekšā, ir gleznot. Tad jāglezno – citādi nevar,” tā saka kuldīdzniece, māksliniece Anna Pabērza.
2018. gada 17. decembrī, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 19. decembrī
  • Iedvesmas stāsti.
  • Apspriež teritoriālo plānojumu.
  • Jaunieši Rumānijā.
  • Atkal par Stafenhāgena namu.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143
Drukātās avīzes e-versija Nr. 143 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Plenērā – Kurzemes fotogrāfi

Plenērā – Kurzemes fotogrāfi

2018. gada 28. septembrī, 00:00
Ar plenēru Latvijas simtgadei nedēļas nogalē Kuldīgā sākās Kurzemes fotodienas – vēl nebijis pasākums. Īstos mirkļus par tematu "Ceļojums" te iemūžināja ap 40 fotogrāfu.
Ar ābolu svētkiem svin rudeni

Ar ābolu svētkiem svin rudeni

2018. gada 21. septembrī, 00:00
„Mums ir ābeļdārzs. Tā kā rudens klāt, izdomājām nolasīt ābolus un sarīkot svētkus,” saka Rudbāržu pagasta aprūpes nama "Valtaiķi" direktore Gunita Bivbāne.
Rakstnieku satiek vaigā

Rakstnieku satiek vaigā

2018. gada 17. septembrī, 00:00
Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā projektā "Rakstnieks satiek lasītāju" Skrundas vidusskolas 4. klases skolēni tikās ar rakstnieku un grāmatu ilustratoru Mārtiņu Zuti.
Radošais desants Kuldīgā

Radošais desants Kuldīgā

2018. gada 16. septembrī, 18:05
Meistarklases, izstādes un dzejas lasījumi – to visu varēja piedzīvot Kurzemes dzejas un mākslas dienās kuldīgā.
Dzeja izved pilsētā

Dzeja izved pilsētā

2018. gada 14. septembrī, 08:00
Ar spēli "Orientēšanās dzejā" Kuldīgas novada 7.–9. klašu skolēni atklājuši Kurzemes dzejas un mākslas dienas, kas šogad notiek pie mums.
Glezno ar gludekli

Glezno ar gludekli

2018. gada 14. septembrī, 00:00
„Radošajās darbnīcās veidojam ko tādu, kas ikdienā nav redzēts,” saka Skrundas mākslas studijas vadītāja Dace Kudore. Nīkrāces atpūtas centrā tika apgūta gleznošana ar vaska krītiņiem un gludekli jeb enkaustika.
Mašīntalkā katru gadu plašāk

Mašīntalkā katru gadu plašāk

2018. gada 8. septembrī, 21:57
„Sākām ļoti klusu, bet katru gadu pasākums izskan aizvien plašāk,” priecājas kultūras tūrisma organizatore Alise Volanska, kura Padurē pie muižas klēts organizē Jautro mašīntalku.
Zinātniskā konference "Kultūras krustpunkti XI"

Zinātniskā konference "Kultūras krustpunkti XI"

2018. gada 7. septembrī, 13:46
Līdz 2018. gada 1. oktobrim ikviens kultūras un mākslas fenomenu pētniecībā ieinteresētais tiek aicināts pieteikties dalībai zinātniskajā konferencē „Kultūras krustpunkti”, kas norisināsies no 1. līdz 3. novembrim, un dalīties savu pētījumu rezultātos, secinājumos un ierosinājumos. Konferenci organizē Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Zinātniskās pētniecības centrs.
Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās

Seti uzņem viesus atklātajās kafejnīcās

2018. gada 3. septembrī, 01:00
„Ēdiens ir ļoti svarīgs iemesls, lai tūrists izvēlētos vienu vai otru ceļamērķi, turklāt tas noteikti jāsaista ar stāstu,” tā organizācijas Setu tūrisms vadītāja Elina Priksa teica t.s. atvērto jeb īslaicīgo kafejnīcu (angl. „pop-up cafe”) pasākumā Igaunijā.
Ai, kā mums te gāja!

Ai, kā mums te gāja!

2018. gada 2. septembrī, 00:00
Zaļumballes Latvijā zināmas vismaz kopš 19. gadsimta otrās puses, kad sākās latviešu biedrošanās un organizēšanās. Izrīkojumi brīvā dabā, kā lasāms tālaika presē, beigušies ar dejām. Kā zaļumballes svinētas gados, kurus labi atceras laikabiedri, nu var uzzināt starpnozaru mākslas grupas "Serde" klajā laistajā jau 20. tradīciju burtnīcā. Materiāli apkopoti un izdoti par godu Latvijas simtgades zaļumballei, ko nosvinējām 11. augustā, atceroties arī veco laiku etiķeti un tikumus.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 1. septembrī, 00:00
Septembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
Betonam ir plašs "vārdu krājums"

Betonam ir plašs "vārdu krājums"

2018. gada 1. septembrī, 00:00
Prātā palikusi intervija ar britu tēlnieku Toniju Kregu, jo viņš precīzi formulējis skulptūru nozīmi. Mākslinieks pukojas, ka industrializācija padarījusi pilsētu pārlieku ģeometrisku un vienveidīgu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi