Aizvērt
Kurzemniekiem sava “Latvija”

Kurzemniekiem sava “Latvija”

Ar Ventspils koncertzāles “Latvija” atklāšanu pabeigts reģionālo koncertzāļu tīkls. Novadu kultūras infrastruktūrā vismaz tuvākajā nākotnē nebūs tik vērienīgu valsts un Eiropas Savienības investīciju. Ventspilnieki lepojas, ka Lielais laukums izraudzīts jaunai koncertzālei ar miljons eiro vērtām ērģelēm, vertikālām klavierēm un perfektu akustiku. Tai līdzās vieta rasta Latvijā pirmajai publiskajai mūzikas bibliotēkai, Ventspils Mūzikas vidusskolai un Bērnu mūzikas skolai. Pirms zāles oficiālas atklāšanas žurnālisti varēja iepazīties ar Kurzemes spilgtāko kultūrvides jaunumu.
2019. gada 11. augustā, 00:00
Nākamajā numurā pirmdien, 19. augustā
  • Gada skolotāja zināma – Antra Spuļģe.
  • Autosportā galvenais – nebaidīties.
  • Fotogrāfe Antra Flugrāte.
  • Ukrainietēm Latvijā patīk.
  • Lai laukos būtu normāla dzīve.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 93
Drukātās avīzes e-versija Nr. 93 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 18. maijā, 11:35
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Ingas Pūces gleznās uzzied pavasaris

Ingas Pūces gleznās uzzied pavasaris

2019. gada 17. maijā, 02:00
„Par gleznotāju sevi nedēvēju, taču viss, kas saistīts ar gleznošanu, dara mani harmonisku,” tā par mākslas nozīmi savā dzīvē stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Inga Pūce, kuras darbi līdz 9. jūnijam apskatāmi Kuldīgas novada muzejā.
Līdera pozīciju saglabā

Līdera pozīciju saglabā

2019. gada 17. maijā, 00:00
Prāta spēļu "Kuldīgas erudīts" otrajā kārtā uzvara atkal tika tūrisma un orientēšanās klubam "Taka", tuvu tai bija komanda "Lejasdārzi", bet trešajā vietā – radio pulciņš "Kurzemes radio".
Bērni ieskandina vasaru

Bērni ieskandina vasaru

2019. gada 15. maijā, 13:06
Šodien Kuldīgas Pilsētas estrādē pirmsskolas izglītības iestāžu bērni piedalījās dziesmu un deju svētkos "Ieskandinām vasaru".
Pirmo reizi Kuldīgā – Gaisa balonu festivāls

Pirmo reizi Kuldīgā – Gaisa balonu festivāls

2019. gada 15. maijā, 11:56
Trīs dienas – no 24. līdz 26. maijam – Kuldīgā pirmo reizi notiks Gaisa balonu festivāls, kura laikā būs ne tikai gaisa balonu lidojumi virs Kuldīgas, bet arī degļu parāde un balonu spīdēšana Ventas krastā. Plānotajos četros lidojumos virs Kuldīgas piedalīsies 13 gaisa balonu ekipāžas.
Kā Skrundā svētkus svinēja

Kā Skrundā svētkus svinēja

2019. gada 13. maijā, 07:00
Ar moto "Esi viens no...!" jau vairākus gadus maija otrās nedēļas nogalē Skrunda pulcēja gan novada iedzīvotājus, gan viesus.
Paši dzied, paši spēlē

Paši dzied, paši spēlē

2019. gada 10. maijā, 02:00
Neatkarības atjaunošanas dienas Kurmāles pagastā pašdarbnieku koncertā otro gadu uzstājusies arī V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas vokāli instrumentālā grupa "Cherry Seeds". Tādas apvienības, kurās jaunieši ne tikai dzied, bet arī muzicē, ir retums, taču šajā skolā – pat divas (otra mazākiem bērniem), un abas vada skolotāja Sangrita Upeniece.
Spoku stāstu šarms

Spoku stāstu šarms

2019. gada 3. maijā, 04:00
13. Kurzemes stāstnieku festivāls "Ziv’ zup’", kas allaž notiek reizē ar pavasara palu šovu "Lido zivis Kuldīgā", sapulcināja daudz dalībnieku no Latvijas un uzņēma arī Zviedrijas stāstnieci Megu Nomgordu.
Nebaidīties kāpt uz skatuves

Nebaidīties kāpt uz skatuves

2019. gada 3. maijā, 02:00
„Dziedāšana palīdz sevi attīstīt, un es nākotnē vēlos kļūt par dziedātāju,” saka Amēlija Strazdiņa, kura mazo vokālistu konkursā "Skrundas balss" 10–14 gadu veco dalībnieku grupā ieguvusi galveno balvu.
Mūzika, dzeja un riteņbraukšana

Mūzika, dzeja un riteņbraukšana

2019. gada 26. aprīlī, 04:00
Skrundas bibliotēka šonedēļ interesentus bija aicinājusi uz tikšanos ar Saldus dzejnieku un mūziķi Mārtiņu Bergmani, plašāk pazīstamu kā grupas "Lustīgais blumīzers" dibinātāju.
Pasākums, kas atved ciemiņus

Pasākums, kas atved ciemiņus

2019. gada 24. aprīlī, 02:00
Cikla "Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās" trešais pasākums notika Snēpelē un līdzīgi iepriekšējiem pulcēja ne tikai vietējos, bet arī viesus no citiem pagastiem un Kuldīgas.
„Estepatās”: kā jūtas jaunie vecāki?

„Estepatās”: kā jūtas jaunie vecāki?

2019. gada 17. aprīlī, 15:25
Ceturtdien, 18. aprīlī, 17.00 ar pasākumu Skrundas muižā tiks atklāta fotoizstāde „Estepatās”, kas neparastā veidā runā par jauno vecāku emocionālo veselību un tās sarežģījumiem. Izstāde būs apskatāma līdz 18. maijam.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi