Aizvērt
Nākamajā numurā otrdien, 22. septembrī
  • Vaira Vīķe-Freiberga konferencē Kuldīgā.
  • Nīkrāces pagasta jaunumi.
  • Vārda brīvība – nenovērtējama.
  • Kā tikt pie labas auklītes.
  • Konkursu lappuse.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 74
Drukātās avīzes e-versija Nr. 74 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Afiša

Afiša

2020. gada 6. aprīlī, 12:04
Paliec mājās un baudi kultūru!
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

2020. gada 24. martā, 09:48
Mudināta atzīt, ka savā dzīvē darījusi ko īpašu un patriotisku, alsundzniece MARIJA STEIMANE jeb RUČS tikai smaida.
Atrast sevī Dullo Dauku

Atrast sevī Dullo Dauku

2020. gada 13. martā, 09:00
Televīzijas un radio raidījumu vadītāja BAIBA SIPENIECE-GAVARE ar savu darbību un attieksmi pret dzīvi daudziem ir iedvesmojošs cilvēks. Kurzemnieka Jauno žurnālistu skola devās pavaicāt, kādi būtu viņas ieteikumi jauniešiem ceļā uz panākumiem
Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

2020. gada 13. martā, 00:37
„Bija svarīgi apliecināt cieņu Orleānai un Francijas monarhu pēctečiem un arī ieinteresētību turpināt sadarbību,” tā pēc Latvijas delegācijas vizītes Francijā pastāstīja Kurzemes kultūras mantojuma centra "Kūrava" vadītāja, kuldīdzniece Ina Celitāne. „Braucām, patriotisma jūtu vadīti.”
Deju kolektīvu skate

Deju kolektīvu skate

2020. gada 7. martā, 18:14
13 Kuldīgas novada skolu deju kolektīvi Kuldīgas kultūras centrā piedalās skatē. Kuri kolektīvi izvirzīti dalībai XII skolu bērnu un jauniešu dziesmu svētkiem un kā tiem gatavojamies, rakstīsim "Kurzemniekā" 10. martā.
Rokot dziļāk

Rokot dziļāk

2020. gada 6. martā, 09:20
Ar kuldīdznieci HELENU DZILNU-DZIRNAKU satiekos mājīgajā kafejnīcā Šarlote, kur runājam vispirms par literatūru, tostarp dzeju, vēlāk arī par fotografēšanu un dzīvi. Lai gan dzejas rakstītāja apgalvo, ka ar svešiniekiem nespēj būt atklāta, mūsu saruna nav virspusēja un jau pašā sākumā pārejam uz tu.
Mauču vietā gleznas

Mauču vietā gleznas

2020. gada 6. martā, 00:22
Izstāde "Ceļš tālāk" Alsungas novada tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā beidzās ar darbu autores Daces Nastevičas meistarklasi.
Mūzikā kopš bērnības

Mūzikā kopš bērnības

2020. gada 4. martā, 12:21
Par mūzikas spēcīgo ietekmi uz cilvēka organismu un garastāvokli šaubu nav – tā dziedina, atjauno, piepilda un iedvesmo. Tieši mūzika ir tā, kas 17 gadus vecās stendenieces GRĒTAS GRANTIŅAS dzīvē ir kļuvusi par galveno virzītājspēku. Jauniete ir sadarbojusies ar Latvijas spilgtākajiem māksliniekiem, dalījusi skatuvi ar labākajiem draugiem un uzstājusies lielākajās Latvijas koncertzālēs. Ikdienā Grēta ir sastopama Rīgas Doma kora skolā, kur cītīgi gatavo diplomdarbu, lai pabeigtu vidusskolu.
 Februārī skan Strazda dziesmas

Februārī skan Strazda dziesmas

2020. gada 2. martā, 12:15
Komponists JĀNIS STRAZDS savu 40. dzimšanas dienu nosvinēja jubilejas koncertā "Strazda dziesmas" koncertzālē "Lielais dzintars" tieši īstajā datumā – 14. februārī. "Sākotnēji nebija domas svinēt, bet kolēģi sāka teikt, ka tomēr apaļš skaitlis un daudz sarakstīts, tāpēc vajag," viņš atzīstas. Galvenie vainīgie bijuši viņa dziesmu izpildītāji Andris Ērglis un Igo.
Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē

Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē

2020. gada 29. februārī, 12:26
KINO 1. martā Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dokumentālista Ivara Zviedra pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Valkātājs" seanss. Par filmā redzētajiem pierobežas dzīves stāstiem būs iespējams diskutēt ar tās veidotāju I. Zviedri.
"Tēvzeme palīdz izaugt par krietnu cilvēku"

"Tēvzeme palīdz izaugt par krietnu cilvēku"

2020. gada 29. februārī, 12:05
Muzeja un pētniecības centra "Latvieši pasaulē" vadītāja MARIANNA AULICIEMA izauga, klausoties teiksmainus atmiņu tēlojumus par grosmammas un grospapa uzceltām mājām tagadējā Saldus novada Novadnieku pagastā.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Biškopības kursi

Biškopības kursi
Aicinam pieteikties kursiem.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.