Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 5. jūnijā
  • Eksāmenu laiks sācies.
  • Kuldīgas novada muzeja krājums jaunās telpās.
  • Literatūras gada balva dzejā Jānim Vādonam.
  • Kā klājas Vārmes "Ezergaļos".
Drukātās avīzes e-versija Nr. 44
Drukātās avīzes e-versija Nr. 44 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Laimīgo leļļu stāsti

Laimīgo leļļu stāsti

2019. gada 9. decembrī, 05:00
„Šīs ir ļoti laimīgas lelles, kas savā laikā mīlētas, lolotas, tieši tādēļ pārdzīvojušas īpašniekus un savu laimīgo dzīvi turpina mūsu izstādēs,” tā saka ceļojošā Leļļu mākslas muzeja saimniece un māksliniece Ināra Liepa. Izstāde „Kofermājiņu ceļojums” Kuldīgas novada muzejā būs skatāma līdz februāra vidum.
Dvēseļu puteņa rūdījums

Dvēseļu puteņa rūdījums

2019. gada 8. decembrī, 00:00
Vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis" pēc rakstnieka un strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem no novembra sākuma devusies uzvaras gājienā pa Latvijas kinoteātriem, aiz sevis neatstājot vienaldzīgos.
Krāšanas purvā

Krāšanas purvā

2019. gada 7. decembrī, 00:00
Muzejnieki visā pasaulē liek galvas kopā, lai izdomātu, ko iesākt ar kolektīvās atmiņas liecinieku pārbagātību. Fotogrāfijas, ievērojamu personību korespondence, mākslas darbi, senlietas un citi nākotnei taupāmi priekšmeti kā nekaunīgi viesi dzīvojas ārpus tiem ierādītās istabas un pamazām pārņem arī saimnieku darbistabu, virtuvi, gaiteni...
Par Šveriniem varētu runāt vien sienas

Par Šveriniem varētu runāt vien sienas

2019. gada 6. decembrī, 19:00
Alšvangas grāfu Šverinu mantojums Alsungai ir dārgs, taču skaistais mīlasstāsts daudziem Latvijā ir atklājums. To šogad tautās nes gan Liepājā pirmatskaņotā Riharda Dubras opera "Suitu sāga", gan Daces Priedes romāns "Kur sarkanas ogas auga". Takas, kuras savulaik ieminuši Jēkabs fon Šverins ar kundzi un viņu dēls Johans Ulrihs ar sievu Barbaru, Alsungā var izstaigāt, taču vēsturisku liecību gandrīz nav.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 6. decembrī, 15:59
Decembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Svētkus gaidām aktīvi

Svētkus gaidām aktīvi

2019. gada 4. decembrī, 08:00
Ar rūķu darbnīcām, egles iedegšanu un interesantiem pasākumiem sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks.
Dzintara dzīves cikls

Dzintara dzīves cikls

2019. gada 2. decembrī, 01:00
Ieskats izstādē „Dzintara stāsts”, kas tapusi, sagaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu. Tajā skatītāji var ieraudzīt dzintaru mākslā, dziedniecībā, literatūrā, rotās un arī apskatīt jūras krastā atrastos. Vairāk 2. decembra „Kurzemniekā”.
„Gribējās dziesmas iemūžināt”

„Gribējās dziesmas iemūžināt”

2019. gada 25. novembrī, 06:00
Klajā nācis Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte skolotājas Lailas Ābolas pirmais bērnu dziesmu disks "Krāsainā pasaule".
Iepazīstina ar kulināro, koka arhitektūras un folkloras mantojumu

Iepazīstina ar kulināro, koka arhitektūras un folkloras mantojumu

2019. gada 25. novembrī, 03:00
Ceturtdienas vakarā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma (KTTT) ēdnīcā "Eža kažociņš" skanēja dziesmas, tika izdejoti latvju danči, iets rotaļās, nogaršoti latviski ēdieni. Tur norisinājās sadarbības projekta Nordplus Junior noslēguma pasākums.
Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki

Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki

2019. gada 25. novembrī, 01:00
Latvijas 101. gadskārtā pirmoreiz sveikti titula "Gada cilvēks Laidu pagastā" saņēmēji, kurus vietējie ieteikuši visvairāk. Tie ir ārstes palīdze Ija Urbāne, Sermītes bibliotekāre Inese Štorha un lauksaimnieks Ilmārs Gulbis, plašāk zināms kā zemeņu audzētājs.
„Vienmēr tiecos pēc skaidrības un vienkāršības”

„Vienmēr tiecos pēc skaidrības un vienkāršības”

2019. gada 25. novembrī, 01:00
„Agrāk abstrakciju pats līdz galam nesapratu – man šķita, ka katrs muļķis tā var. Un, iespējams, arī var,” atzīst gleznotājs Kaspars Zariņš, kura izstāde „No realitātes līdz abstrakcionismam” skatāma Kuldīgas Mākslas namā. Ieskats izstādē un autora komentāri par gleznām 25. novembra „Kurzemniekā”.
Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā

Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā11

2019. gada 20. novembrī, 12:00
Kuldīgas Mākslas namā nosvinēta Dainas Tāfelbergas, Viestura Liepiņa un Uģa Poriņa kopā radītās grāmatas "Uz visiem 100 pēc diskoskalas" atvēršana.