Aizvērt
 Ar pasaules garšu mazpilsētā

Ar pasaules garšu mazpilsētā

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Durbē šogad svin desmit gadu jubileju. Taču šajā nedrošajā laikā tā rīkotājs Miks Magone ar nelielu humora devu definējis, ka šis ir devītais ar pusi. "Kopienas sajūta – tā ir atbilde uz jautājumu, kā festivālam izdevies tik ilgi noturēties," viņš saka.
2020. gada 30. oktobrī, 09:18
Nākamajā numurā otrdien, 3. novembrī
  • Personība: Arturs Cimoška.
  • Kas jauns Kurmālē.
  • Lappuse jaunajiem vecākiem.
  • Vai Restorānu nedēļa nerada riskus.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 86
Drukātās avīzes e-versija Nr. 86 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Grāmatu dizainā – kvalitāte un eksperimenti

Grāmatu dizainā – kvalitāte un eksperimenti

2020. gada 28. aprīlī, 13:06
Trīs Baltijas valstīs procesi grāmatu dizainā ir līdzīgi – tā ir virzība uz kvalitāti un jauninājumu meklējumi. Savukārt Somija un Zviedrija atšķiras, jo tur jau tradicionāli bijusi iespēja strādāt ar daudz labākiem materiāliem un poligrāfiskajām iespējām.
Kuldīgā – koncerti tiešraidē

Kuldīgā – koncerti tiešraidē

2020. gada 28. aprīlī, 04:20
Piektdien, 24. aprīlī, Kuldīgā sešu tiešsaistes koncertu sēriju atklāja jautrās mūzikas grupa "Montana". Pašmāju mūziķi sadarbībā ar pašvaldību aicina internetā klausīties mūziku no tā sauktās vecpilsētas koncertzāles – no romantiskām mūsu senās pilsētas vietām.
Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

2020. gada 17. aprīlī, 19:42
Izstādi "Iedvesmojošā Kuldīga" 19.–21. gadsimta gleznās un grafikā novada muzejā pirms ārkārtējās situācijas diemžēl varēja aplūkot vien īsu brīdi.
Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

2020. gada 17. aprīlī, 16:43
Vairāk nekā 30 gadu grāmatu ilustratores darbā un ap 200 izdevumu – tāds ir mākslinieces AGIJAS STAKAS veikums. Katra grāmata ir autora radīta pasaule, bet mākslinieks ilustrators tai piešķir veidolu, lasītājam padara to reālu.
Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

2020. gada 17. aprīlī, 15:23
Ārkārtējais stāvoklis, kas pagarināts līdz maija vidum, ar kājām gaisā sagriezis arī mūziķu ikdienu.
Pa dzīvi – polkas solī

Pa dzīvi – polkas solī

2020. gada 14. aprīlī, 10:29
Mīlestību uz tautas deju, vēlmi būt aktīvai un kustēties pašai – to savā profesijā piepilda Kuldīgas tautas deju kolektīvu "Venta" un "Stariņš" ilggadējā vadītāja ZITA SERDANTE.
"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

2020. gada 10. aprīlī, 13:04
"Vizuālās mākslas darbam jārāda reāla, nevis abstrakta pasaule, taču ne visiem pietiek pacietības realitātē ieraudzīt kaut ko jaunu. Es meklēju un atradu, un daudzus gadus man bija interesanti," priecājas grafiķis Valdis Gūtmanis no Saldus. Mākslas amatieris savu radošo mūžu piepildījis paša izdomātā un profesionāļu apbrīnotā tehnikā. Viņš zīmējumu rada no sīksīkām neregulārām formām un drebelīgām līnijām. Pa gabalu darbs izskatās gandrīz kā fotogrāfija. No maza attāluma šķiet, ka zīmējums punktots, tāpēc V. Gūtmaņa darbus klasificē par puantilisma paraugiem.
Pašam sava sapņu fabrika

Pašam sava sapņu fabrika

2020. gada 9. aprīlī, 12:53
"Kamēr esmu jauns un man ir enerģija, gribu izmantot visas iespējas un būt sevis labākā versija," viesojoties dzimtajā pilsētā Talsos, skaidroja multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Plašāku atpazīstamību viņš ir ieguvis, piedaloties LNT talantu šovā, kur skatītājus pārsteidza ar drosmīgo stilu un paša darinātajiem tērpiem. Šobrīd mākslinieks vada "Kašera sapņu fabriku", rīko pasākumus un piedalās dažādos televīzijas projektos.
Afiša

Afiša

2020. gada 6. aprīlī, 12:04
Paliec mājās un baudi kultūru!
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

2020. gada 24. martā, 09:48
Mudināta atzīt, ka savā dzīvē darījusi ko īpašu un patriotisku, alsundzniece MARIJA STEIMANE jeb RUČS tikai smaida.
Atrast sevī Dullo Dauku

Atrast sevī Dullo Dauku

2020. gada 13. martā, 09:00
Televīzijas un radio raidījumu vadītāja BAIBA SIPENIECE-GAVARE ar savu darbību un attieksmi pret dzīvi daudziem ir iedvesmojošs cilvēks. Kurzemnieka Jauno žurnālistu skola devās pavaicāt, kādi būtu viņas ieteikumi jauniešiem ceļā uz panākumiem
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi