Aizvērt
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Nākamajā numurā piektdien, 3. aprīlī
  • Spēka avoti. Iesaka filozofs, folkloriste un mācītājs.
  • Kurmālē darbi nav apstājušies.
  • Stāsta "airBaltic" stjuarte Katrīna Pavasare.
  • Valsts atbalsts uzņēmējiem; kā to saņemt.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 26
Drukātās avīzes e-versija Nr. 26 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam

Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam

2019. gada 14. oktobrī, 00:00
„Festivāls pastāvēs tik ilgi, cik tas būs vajadzīgs kuldīdzniekiem un citiem kurzemniekiem,” preses konferencē Kuldīgā atzina starptautiskā teātra festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību

No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību

2019. gada 11. oktobrī, 07:00
„Filmā katrs atradīs ko citu. Kāds pēc tam piezvanīs draugam, kurš strādā ārzemēs, cits – krieviski runājošam draugam, kurš te dzīvo kā nepilsonis. Galvenais, lai skatītāji nepaliek vienaldzīgi,” par savu filmu „Oļegs”, kuras starptautiskā pirmizrāde maijā notika Kannu kinofestivālā Francijā, saka mūspusē dzimušais kinorežisors Juris Kursietis. Daudzās valstīs filma jau guvusi profesionāļu un skatītāju atzinību. Uz „Lielo Kristapu” tā pretendē astoņās kategorijās.
Kad puzles gabaliņi savienojas

Kad puzles gabaliņi savienojas

2019. gada 11. oktobrī, 03:00
Alsungā notikuši divu suitiem svarīgu grāmatu atvēršanas svētki. Rakstnieces Daces Priedes 13. romāns „Kur sarkanas ogas auga” stāsta par četriem gadiem 17. gadsimtā, kas suitu dzīvi pārvērta, dodot viņiem gan košos tērpus, gan pašapziņu un katoļticību. Bet fotogrāfa Dzintara Lejas albums „Suitu zemes ļaudis” dokumentē pēdējos piecarpus gadus suitu kultūrtelpā, rādot tos notikumos un cilvēka dzīves gājumā – no bērnības līdz nāvei. Vairāk meklējiet 11. oktobra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Jokdaris grāmatniecībā

Jokdaris grāmatniecībā

2019. gada 5. oktobrī, 00:00
Dzejas dienās atradu neparastu sarunu biedru. Saldenieks Valters Dakša izdevis astoņas dzejas grāmatas jeb, viņa vārdiem, literārus jokus.
Par to, kas sāp

Par to, kas sāp

2019. gada 4. oktobrī, 02:00
Projektā "Rakstnieks. Literatūra. Lasītājs" Kuldīgas bibliotēka šonedēļ rīkoja tikšanos ar kinorežisori, rakstnieci, dzejnieci, publicisti un žurnālisti Viju Beinerti.
Neizsīkstošais latviskais radošums

Neizsīkstošais latviskais radošums

2019. gada 4. oktobrī, 00:00
Raimonda Kārkliņa ir ne tikai leģendārā latviešu flamenko ģitārista Andra Kārkliņa atraitne, bet arī radoša un darbīga rokdarbniece. Jau ieejot viņas izveidotajā memoriālajā muzejā "Andres el Leton" Kaltenē, acu priekšā paveras skaista, balta, viņas pašas dizainēta linu auduma kleita ar attēlu, kas tapis uz zīda un ir ar roku uzšūts linam.
Kuldīdznieces grāmata Kuldīgai

Kuldīdznieces grāmata Kuldīgai

2019. gada 3. oktobrī, 16:01
„Tas, ko rakstu, nav safantazēts. Tas gandrīz ir. Tikai piekrāsots pēc manas gaumes. Gluži kā krāsojamā grāmata, ko katrs izkrāso, kā grib,” tiekoties ar lieliem un maziem kuldīdzniekiem, "Ceriņslotas zīmējumu" atklāšanas svētkos atzina rakstniece Andra Manfelde.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 2. oktobrī, 15:26
Oktobra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Ar tautasdziesmu un dievvārdu

Ar tautasdziesmu un dievvārdu

2019. gada 2. oktobrī, 08:00
Pēc šīgada Svētā Miķeļa svētkiem Alsungā palikušas arī taustāmas vērtības: pie ordeņa pils atklātā plāksne grāfam Johanam Ulriham fon Šverinam, katoļticības atjaunotājam Alšvangā 17. gadsimtā, un romāns "Kur sarkanas ogas auga" par četriem viņa valdīšanas gadiem un veikumu, ko cilvēki atminas vēl pēc četriem gadu simtiem.
Ko Daudziņi stāstīja Jaunmuižā

Ko Daudziņi stāstīja Jaunmuižā

2019. gada 30. septembrī, 03:00
Aktieri Zane un Vilis Daudziņi atceras: „Jaunajiem aktieriem par izrādi maksāja piecus latus. Viens ar tiem kaut kā varēja izvilkt, bet ne ģimeni uzturēt. Gājām ar Vili lielveikalos piestrādāt reklāmā, saģērbušies kā pasaku tēli: tēlojām konfektes, „Bonduelle” zirnīšus, burkānus. Par to maksāja 20 latus! Tā, smieklīgi saģērbušies, stāvējām pie tirdzniecības centra, līksmā balsī visiem stāstot, ka „Bonduelle” ir labākais, kas var pasaulē būt. Garām gāja teātra kritiķe Silvija Radzobe un kolēģi. Viņiem jautri. Bet mums tādā brīdī gribējās no kauna zemē ielīst, jo bijām taču profesionāli aktieri, bet tā ķēmojāmies. Tagad gan varam teikt, ka aktiera profesijā var nopelnīt ne tikai maizi, bet arī sviesta kārtiņu.” Vairāk 30. septembra „Kurzemniekā”.
Kopā ar padomdevēju

Kopā ar padomdevēju

2019. gada 20. septembrī, 02:00
Dzejas lasījumā Kuldīgas bibliotēkas bērnu literatūras centrā mentors un mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics īpašu uzmanību veltīja Māra Čaklā daiļradei.
Sirds siltuma un dzejas svētki

Sirds siltuma un dzejas svētki

2019. gada 20. septembrī, 00:00
„Es neesmu nekāds dzejnieks, tikai tāds dzejas nieciņš,” tā par sevi saka Andris Vērdiņš – Kuldīgas mūzikas skolas kora "Cantus" šoferītis tālajos ārzemju koncertbraucienos un "amatu apvienošanas" kārtībā arī dzejas autors. Viņam bija veltīts pirmais Dzejas dienu pasākums mūzikas skolā.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis "Covid-19" vīrusa dēļ:
mani satrauc;
uztveru mierīgi;
stiprinu imunitāti;
rada manī sašutumu to dēļ, kas noteikumus neievēro;
rada bažas par skolēnu sekmēm;
rada problēmas ģimenē;
rada problēmas darbā;
rada problēmas manam biznesam.