Aizvērt
Lai vilks paēdis un kaza dzīva

Lai vilks paēdis un kaza dzīva

Uzņēmumam "MARK arhitekti" līdz aprīlim jāpabeidz un ar Kuldīgas novada pašvaldību jāsaskaņo Kuldīgas kultūras centra (KKC) ēku kompleksa pārbūves projekts. Tam jāatbilst amatiermākslas, profesionālo mākslinieku un kopienas saviesīgas dzīves pieaugošajām prasībām un jāiekļaujas vēsturiskajā pilsētvidē atbilstoši Kuldīgas novada būvvaldes konservatīvajām prasībām. Arhitekte Agate Eniņa norāda, ka, kopš biroja "MARK arhitekti" uzvaras metu konkursā 2019. gadā, projekts mainīts jau teju 20 reižu un savu viedokli par to izteikusi arī sabiedrība. Tomēr joprojām nav skaidrs, vai būs iespējams apvienot mūsdienīgu funkcionalitāti ar būvvaldes noteikumiem.
2020. gada 7. decembrī, 18:23
Nākamajā numurā piektdien, 29. janvārī
  • Dzīve pēc ugunsgrēka.
  • "3 K: Kas kultūrā Kurzemē."
  • Sporta entuziasts Arvīds Šefanovskis.
  • Savā arodā – skolotāja Jolanta Hartmane.
  • Makšķerēšana un drošība.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 7
Drukātās avīzes e-versija Nr. 7 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

Iedvesmojošā Kuldīga – mākslā

2020. gada 17. aprīlī, 19:42
Izstādi "Iedvesmojošā Kuldīga" 19.–21. gadsimta gleznās un grafikā novada muzejā pirms ārkārtējās situācijas diemžēl varēja aplūkot vien īsu brīdi.
Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

Ilustrācija – tā ir no jauna uzburta pasaule

2020. gada 17. aprīlī, 16:43
Vairāk nekā 30 gadu grāmatu ilustratores darbā un ap 200 izdevumu – tāds ir mākslinieces AGIJAS STAKAS veikums. Katra grāmata ir autora radīta pasaule, bet mākslinieks ilustrators tai piešķir veidolu, lasītājam padara to reālu.
Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

Mūziķiem dīkstāve liek iet laikam līdzi

2020. gada 17. aprīlī, 15:23
Ārkārtējais stāvoklis, kas pagarināts līdz maija vidum, ar kājām gaisā sagriezis arī mūziķu ikdienu.
Pa dzīvi – polkas solī

Pa dzīvi – polkas solī

2020. gada 14. aprīlī, 10:29
Mīlestību uz tautas deju, vēlmi būt aktīvai un kustēties pašai – to savā profesijā piepilda Kuldīgas tautas deju kolektīvu "Venta" un "Stariņš" ilggadējā vadītāja ZITA SERDANTE.
"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

2020. gada 10. aprīlī, 13:04
"Vizuālās mākslas darbam jārāda reāla, nevis abstrakta pasaule, taču ne visiem pietiek pacietības realitātē ieraudzīt kaut ko jaunu. Es meklēju un atradu, un daudzus gadus man bija interesanti," priecājas grafiķis Valdis Gūtmanis no Saldus. Mākslas amatieris savu radošo mūžu piepildījis paša izdomātā un profesionāļu apbrīnotā tehnikā. Viņš zīmējumu rada no sīksīkām neregulārām formām un drebelīgām līnijām. Pa gabalu darbs izskatās gandrīz kā fotogrāfija. No maza attāluma šķiet, ka zīmējums punktots, tāpēc V. Gūtmaņa darbus klasificē par puantilisma paraugiem.
Pašam sava sapņu fabrika

Pašam sava sapņu fabrika

2020. gada 9. aprīlī, 12:53
"Kamēr esmu jauns un man ir enerģija, gribu izmantot visas iespējas un būt sevis labākā versija," viesojoties dzimtajā pilsētā Talsos, skaidroja multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Plašāku atpazīstamību viņš ir ieguvis, piedaloties LNT talantu šovā, kur skatītājus pārsteidza ar drosmīgo stilu un paša darinātajiem tērpiem. Šobrīd mākslinieks vada "Kašera sapņu fabriku", rīko pasākumus un piedalās dažādos televīzijas projektos.
Afiša

Afiša

2020. gada 6. aprīlī, 12:04
Paliec mājās un baudi kultūru!
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

2020. gada 24. martā, 09:48
Mudināta atzīt, ka savā dzīvē darījusi ko īpašu un patriotisku, alsundzniece MARIJA STEIMANE jeb RUČS tikai smaida.
Atrast sevī Dullo Dauku

Atrast sevī Dullo Dauku

2020. gada 13. martā, 09:00
Televīzijas un radio raidījumu vadītāja BAIBA SIPENIECE-GAVARE ar savu darbību un attieksmi pret dzīvi daudziem ir iedvesmojošs cilvēks. Kurzemnieka Jauno žurnālistu skola devās pavaicāt, kādi būtu viņas ieteikumi jauniešiem ceļā uz panākumiem
Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

2020. gada 13. martā, 00:37
„Bija svarīgi apliecināt cieņu Orleānai un Francijas monarhu pēctečiem un arī ieinteresētību turpināt sadarbību,” tā pēc Latvijas delegācijas vizītes Francijā pastāstīja Kurzemes kultūras mantojuma centra "Kūrava" vadītāja, kuldīdzniece Ina Celitāne. „Braucām, patriotisma jūtu vadīti.”
Deju kolektīvu skate

Deju kolektīvu skate

2020. gada 7. martā, 18:14
13 Kuldīgas novada skolu deju kolektīvi Kuldīgas kultūras centrā piedalās skatē. Kuri kolektīvi izvirzīti dalībai XII skolu bērnu un jauniešu dziesmu svētkiem un kā tiem gatavojamies, rakstīsim "Kurzemniekā" 10. martā.