Aizvērt
Tiem, kurus interesē māksla

Tiem, kurus interesē māksla

No septembra līdz decembrim Kuldīgā bezmaksas kursos "Mākslas un dizaina ABC" zināšanās dalīsies studijas M22 dibinātāja, gleznotāja un pasniedzēja Ieva Vītola-Lindkvista un literāte, māksliniece Ieva Rupenheite no Ventspils.
2019. gada 22. augustā, 15:00
Nākamajā numurā pirmdien, 26. augustā
  • Mājas kafejnīcas suitos.
  • Arods – zobu tehniķis.
  • Ja grib ceļot dabā.
  • Nometnes augustā.
  • Velofestivāla reportāža.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 96
Drukātās avīzes e-versija Nr. 96 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Soli prom no folka

Soli prom no folka

2019. gada 11. aprīlī, 15:00
Muzikālā apvienība “Zari” ļaujas jauniem eksperimentiem, paplašina redzesloku un drosmīgi kāpj ārā no pašu iepriekš izvēlētā žanra – folks. Jaunos skaņdarbus viņi plāno apkopot EP albumā. Turklāt, grupai par lielu pārsteigumu, par Liepājas “Zariem” parādījusies interese Eiropā.
Atskaites punkts – pieci pirksti

Atskaites punkts – pieci pirksti

2019. gada 11. aprīlī, 14:00
Pianists Vestards Šimkus Liepājas 27. Starptautiskajā zvaigžņu festivālā ar klausītājiem tikās “Lielā dzintara” kamerzālē. Ciešā publikas tuvumā, intimitātes atmosfērā skanēja arī viņa paša komponētās “Sapņu ainas”. Aiz skaņas apburošā viegluma nebija manāms, ka pirms koncerta pianists šeit ilgi vingrinājies, brīžiem nebūdams mierā ar savu sniegumu.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 11. aprīlī, 12:51
Aprīļa pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Iedot mirkli laimes

Iedot mirkli laimes

2019. gada 8. aprīlī, 18:52
„Līmenis aug. Tas ir tik augsts, ka uz lielkoncertu Rīgā paņemsim vairāk priekšnesumu, nekā bijām domājuši,” tā pēc 23. Integratīvā mākslas festivāla "Nāc līdzās!" Kurzemes koncerta Kuldīgā atzina tā direktore Sarma Freiberga.
Trūkst laika, bet ir sirdsmiers

Trūkst laika, bet ir sirdsmiers

2019. gada 5. aprīlī, 07:00
„Mūsdienās izpratne tāda: viens čalis spēlē sintezatoru, un tas ir šlāgeris. Mēs spēlējam „dzīvos” instrumentus un esam tajā pašā žanrā. Bet ir atšķirība,” saka Kuldīgas grupas „Rumbas kvartets” solists Artis Šimpermanis. Saruna 5. aprīļa pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Ielūkoties aizkadrā

Ielūkoties aizkadrā

2019. gada 5. aprīlī, 05:00
„Pirmkārt, atsevišķās ainās ir kaskadieri, otrkārt, ja filmē kauju purvā, tērps ir slapjš. Nākamajā dienā tiek filmēts kaujas sākums, kad bruņām jābūt sausām. Tā mēs jūs mānām, jo kino nekas netiek uzņemts secīgi. Vienīgi kaujas centāmies tā filmēt, jo laistīšanās ar asinīm ir traka,” stāstot kuldīdzniekiem, kā tapa filma „Nameja gredzens” un tā krāšņie tērpi, atzina producente Aija Ansone. Vairāk 5. aprīļa pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Ar misijas izjūtu

Ar misijas izjūtu

2019. gada 5. aprīlī, 01:00
„Atgriežoties Latvijā man šķiet svarīgas divas lietas: darīt, cik spēju, lai pilnveidotu popmūzikas un izglītības kvalitāti. Iespējams, savas dzīves laikā es nevarēšu cerēto sasniegt, bet jādara tik un tā,” saka kādreizējais padurnieks, džeza pianists, komponists un Cēsu mūzikas skolas pedagogs Toms Mikāls.
Rīt iznāk pielikums „Radošā Kuldīga”

Rīt iznāk pielikums „Radošā Kuldīga”

2019. gada 4. aprīlī, 16:30
Tajā lasiet: grāmata par leģendāro „Mikrofonu”; Kuldīgas saksofonistu ansamblis; „Dziesmu ziedi” Jānim Dūmiņam; tērpi filmai „Nameja gredzens”; „Rumbas kvarteta” solists Artis Šimpermanis; džeza pianists Toms Mikāls u.c.
Vienā izrādē – seši kolektīvi

Vienā izrādē – seši kolektīvi

2019. gada 3. aprīlī, 00:00
Sestajos Skrundas novada Teātra svētkos Nīkrāces atpūtas centrā pieci Skrundas novada kolektīvi un Vaiņodes amatierteātris uz skatuves kopā parādījuši komēdiju "Patiesība par trīs sivēniem un vilku".
Pirmais "Kuldīgas erudīts" – azartiski

Pirmais "Kuldīgas erudīts" – azartiski1

2019. gada 25. martā, 08:00
Aizrautīgā, pozitīvā gaisotnē aizvadīts biedrības "Kursas raksti" pirmoreiz rīkotais prāta spēļu vakars "Kuldīgas erudīts", un tajā uzvarējusi tūrisma un orientēšanas kluba "Taka" komanda: Janeta Turka, Līga Virbule, Artūrs Ķeris, Jānis Turks un Pēteris Īvāns.
Pagaidām augstākais Latvijā

Pagaidām augstākais Latvijā

2019. gada 25. martā, 02:00
Kuldīgas kultūras centra ansamblis "Karameles" Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa 1. kārtā Kurzemē ieguvis tik labu novērtējumu, ka pašlaik valstī tas ir visaugstākais.
"Oranžās brīvdienas" ver "Debesis vaļā"

"Oranžās brīvdienas" ver "Debesis vaļā"

2019. gada 18. martā, 04:00
Grupa "Oranžās brīvdienas" publicējusi jaunāko dziesmu "Debesis vaļā". Tas ir viens no pirmajiem vēstnešiem, kas liecina par darbu pie kārtējā studijas albuma.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi