Aizvērt
Nākamajā numurā piektdien, 23. novembrī
  • Sumināti pagastu ļaudis.
  • Vietne Šoreizesbalsošu.eu.
  • Peripetijas ap katlu.
  • Lai bērniem būtu ģimene.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 132
Drukātās avīzes e-versija Nr. 132 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Amatnieku darinājumi - aplūkojami un iegādājami

Amatnieku darinājumi - aplūkojami un iegādājami

2018. gada 9. jūlijā, 10:40
Vērmanes dārzā un Esplanādē visu Dziesmu un deju svētku nedēļu darbojās gadatirgus, kur ikvienam interesentam bija iespēja iepazīties ar Latvijas novadu amatnieku darinājumiem un arī iegādāties tos, kā arī izbaudīt plašu koncertu programmu. Rīgas Mākslas telpā izstādi "Radītprieks" svētku laikā apskatīja tūkstošiem cilvēku.
Pa zvaigžņu ceļu

Pa zvaigžņu ceļu

2018. gada 8. jūlijā, 12:18
Mežaparka Lielajā estrādē 7. jūlija vakarā izskanēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājums.
Kurzemnieku mājas - Rīgas Hanzas vidusskola

Kurzemnieku mājas - Rīgas Hanzas vidusskola

2018. gada 7. jūlijā, 15:19
Aivara Vētrāja fotomirkļi no Rīgas Hanzas vidusskolas.
“Māras zeme”

“Māras zeme”

2018. gada 7. jūlijā, 11:05
Deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā 6. jūnijā 2018.
Padures muižā „iet dziļumā”

Padures muižā „iet dziļumā”

2018. gada 7. jūlijā, 00:00
Daudzas privātpersonas un organizācijas, kuru īpašumā ir muižas, strādā ar misijas apziņu – saglabāt kultūras mantojumu. Baltijas valstu muižu apceļošanas mērķis ir parādīt, kas ir kopīgs un atšķirīgs trīs valstu kultūras mantojumā tagadnē, pagātnē un nākotnē, rosinot apceļot mūsu zemes un iepazīt savus un kaimiņu dārgumus. Par to, kā viesus gaidīs Kurzemē, aprunājāmies ar Padures muižas īpašnieku Jāni Lazdānu.
Skrundeniece atgriežas ar mūziku

Skrundeniece atgriežas ar mūziku

2018. gada 6. jūlijā, 02:00
„Es gribu, lai ir sajūta, ka klasiskā mūzika ir kaut kas no ikdienas, nevis tā ir sastopama tikai koncertzālēs ar balles kleitām!” saka vijolniece, bijusī skrundeniece Anna Britāla, kura ar savu dibināto mūziķu duetu "Dua Ambiguity" pagājušās nedēļas nogalē priecēja Antuļu iedzīvotājus.
Kukuļi septīto reizi izdzīvo svētkus

Kukuļi septīto reizi izdzīvo svētkus

2018. gada 6. jūlijā, 00:00
Laima un Jānis Kukuļi ir deju kolektīva "Virši" dalībnieki un šo nedēļu pavada Rīgas Hanzas vidusskolā, lai piedalītos mēģinājumos un sagaidītu Dziesmu un deju svētku koncertu. Kā tas ir dejot kopā dzīvesbiedriem?
Dziedinošie vārdi, augi un rituāli

Dziedinošie vārdi, augi un rituāli

2018. gada 6. jūlijā, 00:00
Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta folkloras pētniece Ieva Ančevska nupat aizstāvējusi savu promocijas darbu „Latviešu dziedināšanas tradīcija: teorētiskie un praktiskie aspekti”. Pētījums, kas tika rakstīts un aizstāvēts doktores grāda iegūšanai, tiek papildināts, un pēc laika iznāks arī grāmatā. Lūdzām Ievu īsi pastāstīt, kādēļ viņa pievērsās tieši latviešu dziedināšanas tradīcijai un ko uzzināja, pētot šo jautājumu.
Starpnieks Pērkones tautastērps

Starpnieks Pērkones tautastērps

2018. gada 5. jūlijā, 00:00
Pērkones līgavas tautastērpa vainags. Šādi spoži vizuļu vainagi ar kuplu un greznu metāla stieplīšu un spirālīšu vijumu un stikla pērlītēm, saukti arī par krūmu vainagiem, ir bijuši izplatīti Dienvidkurzemē – Nīcā, Bārtā, Rucavā. Lai gan Pērkones tautastērps no Dienvidkurzemes tērpiem atšķiras, rotas, arī līgavas rota, bijušas tādas pašas. Līgavu vainags spoži vizēja un skanēja, lai meitu pasargātu no ļaunā un piesaistītu viņai gaišo un labo. Tomēr grezns vizuļu vainags nebija katras līgavas aksesuārs, tā bija turības pazīme – norāda Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete.
Izraēlas vēstniece atved izstādi

Izraēlas vēstniece atved izstādi

2018. gada 2. jūlijā, 02:00
Līdz jūlija beigām izstāde Kuldīgas Mākslas namā ļauj ieskatīties tajā pasaules ainā, ko caur ilustrācijām atklāj Izraēlas bērnu literatūra.
Manteļskurstenis sāk jaunu dzīvi

Manteļskurstenis sāk jaunu dzīvi

2018. gada 2. jūlijā, 00:00
Kuldīgas vecajā rātsnamā atklāta keramiķes jeb, kā viņa sevi dēvē, mālotājas Madaras Bartkevičas un koka pavēlnieka jeb kokamatnieka Rinalda Dundura izstāde "paSAULES dvēsele", kā arī Solvitas Lapiņas dārza rožu ekspozīcija.
Entuziasma un aicinājuma balsti

Entuziasma un aicinājuma balsti

2018. gada 2. jūlijā, 00:00
„Mūžu mūžos būs dziesma, un mūžu mūžos alus smeķēs, un mūžam dziesmu svētkos nāks meitenes baltās zeķēs,” noskandina komponists un diriģents Edgars Račevskis, aicināts uz sarunu par latviešu dziedātziņu. Šo dziesmu Valters Kaminskis savulaik uzdāvināja no Kurzemes nākušajam mūziķim Račevskim, kurš mūsu koru vēsturē iekalis nozīmīgu vietu vīru balsīm.