Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 1. jūlijā, 00:00
Jūlija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
Mūsējie būs kuplā skaitā

Mūsējie būs kuplā skaitā

2018. gada 29. jūnijā, 07:00
XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos no 30. jūnija līdz 8. jūlijam no Kuldīgas novada piedalīsies 27 pašdarbības kolektīvi, no Alsungas un Skrundas novada – pa pieciem. Daudzi kolektīvi papildinājuši tautas tērpus – arī kamerkoris „Rāte” pirmoreiz uzstāsies pats ar savu – 18. gadsimta Kuldīgas tērpu. Vairāk 29. jūnija „Kurzemniekā”.
Ir vēlme un prieks gleznot

Ir vēlme un prieks gleznot1

2018. gada 29. jūnijā, 00:00
Visu pagājušo nedēļu desmit Tautas tēlotājas mākslas studijas "Kuldīgas palete" dalībnieki apguva eļļas glezniecības knifus, ko viņiem atklāja mākslinieks Andrejs Ameļkovičs.
Tērpi pēc senām fotogrāfijām un aprakstiem

Tērpi pēc senām fotogrāfijām un aprakstiem

2018. gada 22. jūnijā, 07:00
Vidējās paaudzes deju kolektīvam „Snēpele” tērpi uzšūti pēc 1890. gada parauga kā kādreizējais izejamais apģērbs, ar kuru doties uz viesībām.
Emocijas – mākoņos!

Emocijas – mākoņos!

2018. gada 22. jūnijā, 06:00
"Suitu dūdeniekiem" no Alsungas bija uzticēts Rīgā atklāt starptautisko folkloras festivālu "Baltica".
"Cantus" izdzied 50 gadus

"Cantus" izdzied 50 gadus4

2018. gada 20. jūnijā, 08:00
Kuldīgas mūzikas skolas meiteņu koris "Cantus", nacionālo un starptautisko konkursu laureāts, 50. gadadienu nosvinējis ar iespaidīgu koncertu Sv. Annas baznīcā.
Spēcīgs kurss, interesantas personības

Spēcīgs kurss, interesantas personības

2018. gada 15. jūnijā, 05:00
„Šīgada glezniecības bakalauru izstāde izdevusies ļoti laba. Šis ir spēcīgs kurss ar lielām darbaspējām, interesanti cilvēki, un svarīgi tas, ka visi ir uz viena viļņa,” tā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jauno gleznotāju diplomdarbus vērtē prorektors, asociētais profesors Andris Vītoliņš.
Laukakmeņu kalējs

Laukakmeņu kalējs

2018. gada 9. jūnijā, 00:00
Reiz akmeņkalim Tenim Mīlbretam kāds skolas puika pajautājis, vai viņš prot kalt arī metālu. Meistars atbildējis: "Ja vajadzētu, kaltu arī to, bet man patīk strādāt ar īstu Latvijas laukakmeni."
Vīri atkal sadzied Ventmalā

Vīri atkal sadzied Ventmalā

2018. gada 8. jūnijā, 04:00
„Latvijas simtgades Dziesmu svētki ieskandēti te – Skrundas brīnišķajā estrādē,” tā pēc 5. Kurzemes vīru koru dižkoncerta teica komponists un diriģents Edgars Račevskis.
Ar putnu dziesmām ausīs un dvēseli pirkstu galos

Ar putnu dziesmām ausīs un dvēseli pirkstu galos

2018. gada 8. jūnijā, 03:00
„Nekad neesmu vēlējusies kļūt pirmā lieluma soliste,” atzīst pianiste Jana Bārtula (agrāk Januša), bijusī kuldīdzniece, tagad rīdziniece. „Man labāk patīk cilvēki, nevis mūzika, tāpēc iesaistos dažādos projektos un spēlēju, kad gribas.”
Nīcas aristokrātija

Nīcas aristokrātija

2018. gada 8. jūnijā, 00:00
Pirmais tenors ir diagnoze. Otrie tenori ir gudrāki, dzied tikai kaut kādas harmonijas. Otrie basi visā Latvijā slavēti par basso profondo*. Pirmie basi – kora elite. Iztēlojieties aiz katras diriģenta Jēkaba Ozoliņa pateiktās frāzes Nīcas vīru kora četrbalsīgos smieklus! Tā nu viņi sanākuši uz mēģinājumu – no skolas, no sava uzņēmuma, no skaistām lauku mājām, cits no rokmūzikas uz kora dziesmu pārkvalificējies. "Vīri ir baigi iecentrēti uz to, ka ir jādzied pareizi. Retā korī ir tā, ka dziedātāji paši dod signālu, ka kāda vieta bija ne tāda, kā vajag. Esmu par to ļoti pateicīgs," vīrus slavē kora vadītājs.
"Es saku: prieks izglābs pasauli!"

"Es saku: prieks izglābs pasauli!"

2018. gada 7. jūnijā, 00:00
Jau divus gadus talsenieki var lepoties ar to, ka tieši Talsos izveidojies un plašu interesi raisījis Latvijā pirmais Klaunu muzejs. Īstie muzejnieki varbūt savu reizi pavīpsnā, nojaušot, ka šai vietai ir maz kopīga ar nopietnajā vārdā nosaukto iestāžu pamatfunkciju veikšanu, un nudien – Klaunu muzejā nopietnībai nav vietas. Gluži pretēji – tas radīts ar vienu vienīgu mērķi: dāvāt prieku.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi