Aizvērt
Nākamajā numurā otrdien, 7. decembrī
  • Rotājas svētkiem.
  • Uzbekistānas piezīmes.
  • Pedagoģe Iveta Cimermane.
  • Īvandes jaunumi.
  • Kā tīrīs ielas un ceļus.
Klientu ievērībai!

Tehnisku iemeslu dēļ decembrī "Kurzemnieka" e-versiju pa atsevišķiem numuriem nevarēs iegādāties. Ja vēlaties to abonēt uz 30 dienām, lūdzam atsūtīt vēstuli e-pastā: sludinajumi@kurzemnieks.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi, kur saņemt laikrakstu un tālruņa numuru. Mēs jums nosūtīsim informāciju par maksājumu.

Atvainojamies par pagaidu neērtībām!
Vecākas ziņas
Pa dzīvi – polkas solī

Pa dzīvi – polkas solī

2020. gada 14. aprīlī, 10:29
Mīlestību uz tautas deju, vēlmi būt aktīvai un kustēties pašai – to savā profesijā piepilda Kuldīgas tautas deju kolektīvu "Venta" un "Stariņš" ilggadējā vadītāja ZITA SERDANTE.
"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

"Pārguris, pusmiegā – tā to savu tehniku atklāju un izstrādāju"

2020. gada 10. aprīlī, 13:04
"Vizuālās mākslas darbam jārāda reāla, nevis abstrakta pasaule, taču ne visiem pietiek pacietības realitātē ieraudzīt kaut ko jaunu. Es meklēju un atradu, un daudzus gadus man bija interesanti," priecājas grafiķis Valdis Gūtmanis no Saldus. Mākslas amatieris savu radošo mūžu piepildījis paša izdomātā un profesionāļu apbrīnotā tehnikā. Viņš zīmējumu rada no sīksīkām neregulārām formām un drebelīgām līnijām. Pa gabalu darbs izskatās gandrīz kā fotogrāfija. No maza attāluma šķiet, ka zīmējums punktots, tāpēc V. Gūtmaņa darbus klasificē par puantilisma paraugiem.
Pašam sava sapņu fabrika

Pašam sava sapņu fabrika

2020. gada 9. aprīlī, 12:53
"Kamēr esmu jauns un man ir enerģija, gribu izmantot visas iespējas un būt sevis labākā versija," viesojoties dzimtajā pilsētā Talsos, skaidroja multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers. Plašāku atpazīstamību viņš ir ieguvis, piedaloties LNT talantu šovā, kur skatītājus pārsteidza ar drosmīgo stilu un paša darinātajiem tērpiem. Šobrīd mākslinieks vada "Kašera sapņu fabriku", rīko pasākumus un piedalās dažādos televīzijas projektos.
Afiša

Afiša

2020. gada 6. aprīlī, 12:04
Paliec mājās un baudi kultūru!
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

„Kā piedzimstot muti atvēru, tā dziedu visu mūžu”

2020. gada 24. martā, 09:48
Mudināta atzīt, ka savā dzīvē darījusi ko īpašu un patriotisku, alsundzniece MARIJA STEIMANE jeb RUČS tikai smaida.
Atrast sevī Dullo Dauku

Atrast sevī Dullo Dauku

2020. gada 13. martā, 09:00
Televīzijas un radio raidījumu vadītāja BAIBA SIPENIECE-GAVARE ar savu darbību un attieksmi pret dzīvi daudziem ir iedvesmojošs cilvēks. Kurzemnieka Jauno žurnālistu skola devās pavaicāt, kādi būtu viņas ieteikumi jauniešiem ceļā uz panākumiem
Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

Kurzemi Francijā pārstāvējuši godam

2020. gada 13. martā, 00:37
„Bija svarīgi apliecināt cieņu Orleānai un Francijas monarhu pēctečiem un arī ieinteresētību turpināt sadarbību,” tā pēc Latvijas delegācijas vizītes Francijā pastāstīja Kurzemes kultūras mantojuma centra "Kūrava" vadītāja, kuldīdzniece Ina Celitāne. „Braucām, patriotisma jūtu vadīti.”
Deju kolektīvu skate

Deju kolektīvu skate

2020. gada 7. martā, 18:14
13 Kuldīgas novada skolu deju kolektīvi Kuldīgas kultūras centrā piedalās skatē. Kuri kolektīvi izvirzīti dalībai XII skolu bērnu un jauniešu dziesmu svētkiem un kā tiem gatavojamies, rakstīsim "Kurzemniekā" 10. martā.
Rokot dziļāk

Rokot dziļāk

2020. gada 6. martā, 09:20
Ar kuldīdznieci HELENU DZILNU-DZIRNAKU satiekos mājīgajā kafejnīcā Šarlote, kur runājam vispirms par literatūru, tostarp dzeju, vēlāk arī par fotografēšanu un dzīvi. Lai gan dzejas rakstītāja apgalvo, ka ar svešiniekiem nespēj būt atklāta, mūsu saruna nav virspusēja un jau pašā sākumā pārejam uz tu.
Mauču vietā gleznas

Mauču vietā gleznas

2020. gada 6. martā, 00:22
Izstāde "Ceļš tālāk" Alsungas novada tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā beidzās ar darbu autores Daces Nastevičas meistarklasi.
Mūzikā kopš bērnības

Mūzikā kopš bērnības

2020. gada 4. martā, 12:21
Par mūzikas spēcīgo ietekmi uz cilvēka organismu un garastāvokli šaubu nav – tā dziedina, atjauno, piepilda un iedvesmo. Tieši mūzika ir tā, kas 17 gadus vecās stendenieces GRĒTAS GRANTIŅAS dzīvē ir kļuvusi par galveno virzītājspēku. Jauniete ir sadarbojusies ar Latvijas spilgtākajiem māksliniekiem, dalījusi skatuvi ar labākajiem draugiem un uzstājusies lielākajās Latvijas koncertzālēs. Ikdienā Grēta ir sastopama Rīgas Doma kora skolā, kur cītīgi gatavo diplomdarbu, lai pabeigtu vidusskolu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā