Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā trešdien, 14. novembrī
  • Kā sadzīvot ar migrēnu.
  • Lāčplēša diena Kuldīgā un Rudbāržos.
  • Kāds būs kultūras centrs.
  • Sarunā Dzintra Freimane.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 129
Drukātās avīzes e-versija Nr. 129 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Eņģeļi būs glābti

Eņģeļi būs glābti

2018. gada 6. jūnijā, 08:00
Kuldīgas katoļu baznīcas ērģeļu prospekta eņģeļi un citi kokgriezumi, kurus savulaik sabojājuši ķirmji, atgūst saturu, jo stingrā pasniedzēju uzraudzībā tos restaurē vācu un latviešu studenti.
Kapelas spēlē, visi dzied un dejo

Kapelas spēlē, visi dzied un dejo

2018. gada 6. jūnijā, 05:00
Kapelu sadziedāšanās Snēpelē turpmāk katru gadu notiks jūnija pirmajā sestdienā – tā nolemts otrajā saietā "Gadi skrien kā stirnas". Šogad tas veltīts pagasta kapelas "Kā ir, tā ir" piektajai dzimšanas dienai un komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai.
Art Deco. Spožums un sievišķība

Art Deco. Spožums un sievišķība

2018. gada 6. jūnijā, 00:00
Vēsture, politiskās norises, sociālekonomiskā attīstība – tas viss ietekmē arī modi. Ar to, kas bija modē pagājušā gadsimta 20. un 30. gados, var iepazīties Liepājas muzeja izstādē "Art Deco stils. Starpkaru perioda mode. 1918–1939", kas veidota no starptautiski pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas.
Sanāca kopā vienai ballei

Sanāca kopā vienai ballei

2018. gada 5. jūnijā, 00:00
Īsā laikā popularitāti guvušajai un tautā iemīlētajai grupai "Rumbas kvartets", kas izpilda pagājušajā gadsimtā no divdesmitajiem līdz agrīnā pēckara gadiem dziedātās dziesmas, 26. maijā apritēja pieci gadi kopš pirmās uzstāšanās.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 4. jūnijā, 00:00
Jūnija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions.
Tāda pils kā neviena cita Latvijā

Tāda pils kā neviena cita Latvijā

2018. gada 4. jūnijā, 00:00
"Jums, jaunaucnieki, pieder puškinisks skaistums," – tā 2016. gadā pirmajos Jaunauces pils dārza svētkos jūsmoja operdziedātāja Evita Zālīte. Elpa aizraujas arī tiem, kas mēdz sevi apbalvot ar pasaules kultūras delikatesēm. Un arī tiem, kas Saldus novada nomales pilī iemaldās nejauši.
Komēdija par kartupeļiem un mīlestību

Komēdija par kartupeļiem un mīlestību

2018. gada 1. jūnijā, 03:00
Atkal pilnā zālē, skatītāju smieklu iedrošināti, Snēpeles amatierteātra aktieri nospēlējuši kārtējo pirmizrādi – Elizabetes Feteres "Kartupeļu talku".
Gleznošana dabā – kā gamma pianistam

Gleznošana dabā – kā gamma pianistam

2018. gada 1. jūnijā, 00:00
Kuldīgas ielās atkal strādā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) glezniecības nodaļas 1.–3. kursa studenti, jo sācies tradicionālais vasaras plenērs. Šogad vadmotīvs – "Brokastis Kuldīgā".
Ar raušiem, dziesmām un dūdu skaņām

Ar raušiem, dziesmām un dūdu skaņām

2018. gada 28. maijā, 04:00
Ar gaismas objekta "Suitu sakta" atklāšanu pie pils torņa, koncertu Ziedulejas estrādē, sklandraušu degustēšanu, titula "Raušu rausis" piešķiršanu, pirmo Latvijas dūdenieku saietu un citām aktivitātēm pagājušajā nedēļas nogalē Alsungā notika gadskārtējais pavasara festivāls "Suitu lebediks".
Piecas stundas vienā elpas vilcienā

Piecas stundas vienā elpas vilcienā

2018. gada 23. maijā, 02:00
Muzeju naktī Kuldīgā apmeklētājus gaidīja izstādes, muzikāli priekšnesumi un gaismas pārsteigumi.
Čella skaņās kad virmojas gaiss

Čella skaņās kad virmojas gaiss

2018. gada 18. maijā, 05:00
18. maija „Kurzemniekā” – 10. Starptautiskā Kārļa Davidova čellistu konkursa izvērtējums: mūzikas kritiķa Armanda Znotiņa recenzija, organizatoru, žūrijas, dalībnieku un klausītāju atsauksmes.
"Suitu sievas" Amerikā

"Suitu sievas" Amerikā

2018. gada 16. maijā, 06:00
Desmit dziedātājas no Alsungas etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" divas nedēļas Amerikā viesojušās Čikāgas latviešu deju kopas "Mantinieki" dalībnieku ģimenēs un piedalījušās viņu rīkotajā Latvijas simtgades pasākumā "Daugav’s abas malas".
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi