Meklēt
Sākums
Covid-19
Kultūra
Ekonomika
Dzīve
Izglītība
Vēsture
Sports
Kriminālziņas
Politika
Mums raksta
Reklāmraksti
Pazīsti, atbalsti, sargā
Nepalaid garām
Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem
Cik droša dzīve
Par sapratni un iecietību
Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts
Novadi zaļo
Baumas vai patiesība
Fotokomentārs
Ilustrācija
Aptauja
Drukātā avīze
Abonēšana
Meklēšana
Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons, Egle
Svētdiena, 2021. gada 24. janvāris, 14:20
+3° C, vējš 1.54 m/s, A-DA vēja virziens
Laikraksts Kurzemnieks
Covid-19
Ziņas
Kultūra
Ekonomika
Dzīve
Izglītība
Vēsture
Sports
Kriminālziņas
Politika
Baumas vai patiesība
Žurnālisti pēta
Lai lauki nepaliek bez cilvēkiem
Cik droša dzīve
Par sapratni un iecietību
Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts
Novadi zaļo
Mums raksta
Reklāmraksti
Pazīsti, atbalsti, sargā
Abonēšana
Izmaiņas būs, bet kādas?
To, kā pēc administratīvi teritoriālās reformas jaunā Kuldīgas novada iedzīvotājiem mainīsies pašvaldības pakalpojumi, īpaši komunālie, vēl grūti pateikt. Bet pārmaiņas būs.
2021. gada 15. janvārī, 09:12
Kā novadu reforma ietekmēs izglītības ieguvi
No nākamā gada jūlija pašvaldību skaits Latvijā samazināsies no 119 līdz 42 – to paredz Administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Kuldīgas novadam tiks pievienots Alsungas un Skrundas novads. Vienlaikus valstī tiek pārkārtots izglītības iestāžu tīkls, un tas paredz izmaiņas vairākās jaunā novada skolās: kāda zaudēs vidusskolas statusu, citas tiks apvienotas. Izglītības ministrija norāda, ka tas tiek darīts divu galveno iemeslu dēļ – lai samazinātu izmaksas un celtu izglītības kvalitāti. Ko šādas izmaiņas nozīmē mūsu skolām, audzēkņiem un vecākiem?
2020. gada 18. decembrī, 00:07
Ministrijas: novadu reforma medicīnā neko nemainīs
Pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) nākamā gada jūnijā veselības aprūpē nekādu pārmaiņu nebūšot – tā sola gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), gan Veselības ministrija (VM). Kurzemnieks tomēr vēlas noskaidrot, kāda situācija apvienojamajos novados ir patlaban, ko vajadzētu uzlabot un ko var un drīkst darīt pašvaldības, lai mediķi būtu pieejami katram jaunā novada iedzīvotājam.
2020. gada 11. decembrī, 12:46
Kā darbā būt drošam pandēmijas laikā
Jaunā koronavīrusa pandēmija ieviesusi pārmaiņas ikviena Zemes iedzīvotāja dzīvē, tostarp katras darbavietas ritmā. Kāda ir darba devēja un darba ņēmēja atbildība, lai ikkatrs pasargātos saslimt ar Covid-19? Kā Skrundas, Alsungas un Kuldīgas pašvaldība spējusi saviem darbiniekiem sagādāt drošus apstākļus? Kā jūtas pedagogi – vieni no tiem, kuriem, pildot pienākumus, nav īstas iespējas ievērot divu metru distanci, ko infektologi norāda kā vienīgo drošo sevis pasargāšanas veidu?
2020. gada 30. novembrī, 06:33
Kultūru dialogs Latvijā. Vai tāds veidojas?
Kā Latvijā, īpaši Kurzemē, saprotamies ar mazākumtautībām? Cik daudz vēlamies tās integrēt vai asimilēt? Un cik droši par savas identitātes saglabāšanu ir mazākumtautību pārstāvji Latvijā? Tie ir jautājumi, uz kuriem meklējam atbildes.
2020. gada 12. novembrī, 14:02
Nākamajā numurā
otrdien, 26. janvārī
Novadu reforma un kultūras identitāte.
Ielas: tīrītas un netīrītas.
Kritis, bet atradis spēkus celties.
Bažas par izglītību kovidlaikā.
Drukātās avīzes e-versija
Nr. 6
Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Ticamas ziņas: ar kritisku un kompleksu pieeju
2020. gada 26. oktobrī, 15:15
Valsts drošība aizvien vairāk tiek saistīta ar informācijas ticamību un medijpratību, kas ļauj pazīt viltus ziņas un dezinformāciju. Īpaši to saasinājusi Covid-19 pandēmija. Sociālajos tīklos burtiski bango spekulācijas par to, ka nekāda vīrusa nav, rit aģitācija pret masku nēsāšanu un sanitāro normu ievērošanu. Diemžēl ir tāda iedzīvotāju daļa, kas to pieņem par baltu patiesību, pat nepievēršot uzmanību ziņu ticamībai un to avotiem. Viena no pēdējām baumām vēsta, ka Kuldīgā Covid-19 uzliesmojums radīts mākslīgi, lai saņemtu finansiālu Eiropas atbalstu. Ko var darīt valsts un ko mēs paši, lai ticību viltus ziņām mazinātu?
Zemessardze un Jaunsardze. Vai ejam pareizajā virzienā?
2020. gada 6. oktobrī, 00:20
Kopš 2014. gadā Krievija pretlikumīgi okupēja Ukrainas apgabalu Krimu, Latvijā aizvien vairāk piesaukts Zemessardzes vārds, jo tieši šis formējums pirmais sastapsies ar naidnieku, ja tāds iebruks Latvijā. Valsts aizsardzībai tiek piešķirts aizvien vairāk naudas, aktīvāk strādā rekrutētāji, ik pa brīdim dzirdam par jaunas militārās tehnikas iegādi. Vai nauda tiek tērēta pareizajiem mērķiem?
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" – pētījums par to, kā Latvijā attīstās Zemessardze un Jaunsardze
2020. gada 1. oktobrī, 11:03
.
Visu nosaka reaģēšanas ātrums
2020. gada 18. septembrī, 00:02
2018. gadā Talsu novada Valdgales pagastā meža ugunsgrēks, kas izcēlās valsts nozīmes dabas liegumam Stiklu purvs tuvumā esošajā kūdras purvā, bet pēcāk pārmetās uz mežu, ir pēdējo gadu postošākā ugunsnelaime. Provizoriski aprēķināts: zaudējumi naudas izteiksmē ir vismaz 3,5 miljoni eiro. Izdegusi septītā daļa no Stiklu dabas lieguma jeb 1355 hektāri. Kas divos gados mežu ugunsdrošībā mainījies? Vai viss jau sakārtots?
Ugunsdrošība mežā
2020. gada 14. septembrī, 14:26
Šoreiz projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" – pētījums: kāpēc tik bieži notiek mežu ugunsgrēki. Kas tiek darīts, lai to būtu mazāk un tie nenestu tādu postu kā pirms diviem gadiem Stiklu kūdras purvā? #SIFMAF2020
Degradētie pliķi pilsētu sejā
2020. gada 4. septembrī, 00:49
Kokapstrādes kombināta "Vulkāns" teritorija, Kuldīgas slimnīcas vecā ēka, bijušās dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcas kādreiz lepnais kultūras nams Priedainē, naftas produktu uzglabāšanas vieta Skrundā blakus dzelzceļa sliedēm. Šīs vietas pilsētas vaibstus nebūt neizskaistina.
Degradētie pliķi pilsētu sejā
2020. gada 31. augustā, 10:36
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" pētījums: kas notiek tā sauktajās degradētajās, pamestajās teritorijās un ēkās. Vai ir cerība tās sakārtot?
Kā dzīvot un strādāt dabas liegumā
2020. gada 17. augustā, 12:11
Mežkopis Kārlis Blūms jau ilgus gadus dzīvo Kuldīgas novada Rumbas pagasta Maņģenes mežos – dabas liegumā. Darba gaitās iepazinis vēl citas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas ne tikai mūspusē, bet arī visā Kurzemē un citos Latvijas vēsturiskajos novados. Viņam ir savi ieskati par likumu normām, dabas sargāšanas būtību, sabiedrības izglītotību un attieksmi šajā jomā.
Projektā "Lai dzīve droša un cilvēks aizsargāts" šoreiz par aizsargājamajām dabas teritorijām.
2020. gada 10. augustā, 16:19
Kā dzīvot dabas liegumā? Divās frontes pusēs – sargātāji un tie, kuri vēlas saimniecisko darbību. Mežkopja Kārļa Blūma pārdomas.
Ko ārkārtējā situācija ņēma un deva
2020. gada 25. jūlijā, 09:54
Iepriekš savas atziņas par pandēmijas ieviestajām pārmaiņām pauda uzņēmēji. Šoreiz to jautājām kultūras un garīgās sfēras pārstāvjiem.
Mūzikā klātiene ir būtiskākā
2020. gada 20. jūlijā, 07:51
Aprīlī Kuldīgā bija jāsākas 11. Starptautiskajam Kārļa Davidova čellistu konkursam, un tā organizēšanā jau bija daudz ieguldīts. Tradīcijas iedibinātāja, E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas pedagoģe STELLA PAVLOVIČA atzīst, ka zaudējumi ir ne tikai nozīmīgā konkursa pārcelšanas, bet arī skolas attālināto mācību dēļ.
Ko ārkārtējā situācija ņēma un ko deva
2020. gada 14. jūlijā, 08:51
Šajā pavasarī pandēmija ieviesa korekcijas ikviena Zemes iedzīvotāja dzīvē. Kā tā ietekmējusi mūsu mazo uzņēmējdarbību? Citi savu uzņēmumu aizvēruši, citi pārprofilējušies – radījuši jaunas preces vai pakalpojumus, citi pēc pilnīgas vai daļējas pāris mēnešu piespiedu dīkstāves darbību atsākuši.
1
2
»
Next
Nepalaid garām
Jauni ierobežojumi
Ministru kabinets lēma no 12. janvāra atvērt apmeklētājiem bibliotēkas, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai. Bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk būs slēgtas. Tāpat klātienē varēs turpināt apmeklēt muzeju ārtelpu ekspozīcijas. Pārējās kultūrvietas un kultūras pakalpojumi aizvien būs pieejami tikai attālināti.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai:
redakcija@kurzemnieks.lv
.
Aptauja
Ar kādām fiziskām aktivitātēm/ sporta veidiem ārpus telpām esat nodarbojies šoziem?
Pastaigas
Sniega tīrīšana
Braukšana ar ragaviņām
Skriešana
Slidošana
Slēpošana
Nūjošana
Orientēšanās
Makšķerēšana
Labprāt nodarbotos, bet nesanāk laika
Nepatīk atrasties laukā
Nepatīk fiziskas nodarbes
Fotokomentārs
Dižknābis jeb svirpis (Coccothraustes coccothraustes).
Žubīšu dzimtas dziedātājputns. Latvijā samērā parasts ligzdotājs, bet izplatība ir nevienmērīga. Ikdienā šo skaisto putnu var pat nepamanīt, bet Kuldīgā tādu ir gana daudz.
Ilustrācija
Kā mainās sistēma
www.kurzemnieks.lv izmanto sīkdatnes, lai personalizētu lapas saturu un analizētu apmeklētāju plūsmu.
Lasīt vairāk
Sapratu