Aizvērt
Viedoklis. Piebilde pie kāda lēmuma

Viedoklis. Piebilde pie kāda lēmuma

Izlasot ziņu 30. oktobra "Dienā", biju pārsteigts. Teksts bezkaislīgi vēstīja: „Ņemot vērā vecāku aptaujas rezultātus, Kuldīgas novada dome ceturtdien nolēma neatļaut uz V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas jumta izvietot SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) mobilo antenu un sakaru aparatūru.” 76% no aptaujā saņemtajām atbildēm bijušas pret antenas uzstādīšanu. Te gan uzreiz jāpaskaidro: biju patīkami pārsteigts, ka, neskatoties uz milzīgo jauno tehnoloģiju kompāniju lobiju, cilvēki ieklausījušies daudz klusākajā saprāta balsī.
2020. gada 20. novembrī, 11:36
Nākamajā numurā otrdien, 22. jūnijā
  • Jāņi: siers, alus, vainags, ugunskurs.
  • Potētie un nepotētie no ētikas aspekta.
  • Kā līgo Līga Raituma un Jānis Būdenieks.
  • Sporta skolas absolventi.
  • Profesija – zobārsts: Ritvars Alainis.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 48
Drukātās avīzes e-versija Nr. 48 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Vai pašvaldību budžeti tiešām sarūk?

Vai pašvaldību budžeti tiešām sarūk?

2020. gada 3. janvārī, 14:28
Pašvaldībām jārēķinās ar ierobežotiem līdzekļiem vai arī to ieņēmumi augs? Šī tēma raisīja domstarpības" Latvijas Radio 1" raidījuma "Krustpunktā" dalībnieku vidū. Saeimas opozīcijas deputāte Regīna Ločmele-Luņova ("Saskaņa") pārmeta, ka pašvaldībām samazināti līdzekļi, bet koalīcijas partiju pārstāvji iebilda, ka tā nav tiesa. "Re:Check" pārbaudīja politiķu teikto un secināja – pašvaldības saņems mazāk nekā iepriekš solīts likumā, taču absolūtos skaitļos visu pašvaldību ieņēmumi pieaugs.
Viltus ziņu bizness – vai Endziņš un Raspopovs turpina?

Viltus ziņu bizness – vai Endziņš un Raspopovs turpina?

2020. gada 3. janvārī, 14:18
Valsts policija (VP) izplatījusi brīdinājumu par kādu nepatiesu ziņu – stāstu par it kā Liepājā atrastu mirušu zīdaini un viņa meklēšanā izsludināto māti. Policija neplāno meklēt tās izplatītāju, jo kaitējums sabiedrībai neesot nodarīts. Taču internetā atstātās pēdas ved līdz Nikam Endziņam. Tam pašam Endziņam jeb Neidam, kurš pērn par līdzīgām darbībām vairākus mēnešus pavadīja apcietinājumā un pret kuru pašlaik norit tiesas process par huligānismu.
"Glābēji". Īpašumu pievākšana "Latvijas Hipotēkas" stilā

"Glābēji". Īpašumu pievākšana "Latvijas Hipotēkas" stilā

2019. gada 28. novembrī, 12:29
Izmisumā nonākuši cilvēki cerētā aizdevuma vietā zaudē īpašumus — tādi ir uzņēmuma "Latvijas Hipotēka" klientu stāsti. Viņi vērsušies gan policijā, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, tomēr neviena iestāde uzņēmējus neapturēja. Kā šī īpašumu pievākšana darbojās?
Cik lielas ir lielākās pensijas? Petravičas izteikumi neatbilst patiesībai

Cik lielas ir lielākās pensijas? Petravičas izteikumi neatbilst patiesībai

2019. gada 20. novembrī, 12:53
Oktobra beigās medijos izskanēja ziņa, ka valstī desmit lielāko pensiju saņēmēji ik mēnesi gūst no deviņiem līdz pat 19 tūkstošiem eiro. "Re:Check" secināja – tā nav taisnība. Ziņojot par valsts lielākajām pensijām, kļūdījās gan mediji, gan labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), kuru tie citēja. Turklāt diskusijā mazāk uzmanības saņēmis cits fakts – lai gan spēkā it kā ir obligāto iemaksu griesti, faktiski lielāko algu saņēmēji arī pašlaik var uzkrāt ļoti lielas nākotnes pensijas. Šādu iespēju viņiem Saeima sarūpēja pērn, atbalstot pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") priekšlikumu izmaiņām Solidaritātes nodokļa likumā. Labklājības ministrija (LM), kas iebilda jau toreiz, tagad rēķina, kāda ir tā ietekme un kā griestus tomēr atjaunot.
Vai jaunais budžets uzlabos dzīvi nabadzīgākajiem?

Vai jaunais budžets uzlabos dzīvi nabadzīgākajiem?

2019. gada 10. oktobrī, 17:19
Jaunajā budžetā 32 miljonus eiro plānots atvēlēt, lai celtu maksimālo neapliekamo minimumu līdz 300 eiro. Par to visaktīvāk iestājās Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas uzstāja, ka neapliekamajam minimumam vajadzētu sasniegt pat 500 eiro. JKP Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe skaidroja, ka tā ir partijas prioritāte, jo “ne tikai mēs, bet arī citi politiskie spēki ir solījuši strādāt virzienā, lai mazinātu nabadzību”. Šī budžeta kontekstā daudz runāts arī par citiem plāniem šī mērķa sasniegšanai. Kādi tie ir un vai tie tiešām būtiski mazinās nabadzību? "Re:Check" analīze rāda – drīzāk ne.
Piesakies "Swedbank" konkursam "Biznesa skices"!

Piesakies "Swedbank" konkursam "Biznesa skices"!

2019. gada 10. oktobrī, 15:47
Līdz 13. oktobrim turpinās pieteikšanās "Swedbank", "Junior Achievement Latvija" (JAL) un Projektu bankas rīkotajam biznesa plānošanas konkursam "Biznesa skices". Konkursā, kas tiek rīkots vidusskolēnu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņu komandām no JAL dalībskolām, kopējais balvu fonds ir vairāk nekā 6000 eiro sava biznesa attīstīšanai.
Meņģelsone maldina par bezdarbnieka pabalstiem

Meņģelsone maldina par bezdarbnieka pabalstiem

2019. gada 3. oktobrī, 19:16
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) atbalsta Labklājības ministrijas (LM) plānu samazināt bezdarbnieka pabalsta apmēru un izmaksas laiku. Organizācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone to aizstāvēja arī TV24 raidījumā "Preses klubs" 23. septembrī, nosaucot priekšlikumu par "ļoti loģisku un atbilstošu situācijai". Taču kādi ir Meņģelsones argumenti? "Re:Check" secināja – kļūdaini un neatbilstoši patiesībai.
Ar savu pasivitāti mēs atbalstām korupciju un nevienlīdzību

Ar savu pasivitāti mēs atbalstām korupciju un nevienlīdzību

2019. gada 26. septembrī, 13:07
Skatoties vēsturē, bērni un mazbērni mums noteikti jautās, kāpēc to pieļāvām, kāpēc neprotestējām. Manas paaudzes vecākiem to būtu grūti pārmest, jo viņi bija barikādēs un Baltijas ceļā. Bet mums pārmetīs.
Kurzemes Radio ēterā tiešraide no piedzīvojumu auto orientēšanās spēles "Roadgames"

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no piedzīvojumu auto orientēšanās spēles "Roadgames"

2019. gada 5. septembrī, 16:38
Pirmo reizi Kurzemes Radio ēterā klausītājiem būs iespēja sekot līdzi piedzīvojumu auto orientēšanās spēles „Roadgames” norisei.
Aicinām piedalīties izklaidējošā erudīcijas spēlē PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS 2019 Kuldīgā!

Aicinām piedalīties izklaidējošā erudīcijas spēlē PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS 2019 Kuldīgā!

2019. gada 13. augustā, 10:22
Aicinām pieteikt komandas turnīra PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS spēlei, kas notiks Kuldīgas Jauniešu mājā, Jelgavas ielā 26 , Piektdien, 6. septembrī, plkst.18.30.
Deviņi Kurzemes kori un folkloras kopas piedalīsies Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanā

Deviņi Kurzemes kori un folkloras kopas piedalīsies Gadsimta garākās līgodziesmas izdziedāšanā

2019. gada 13. jūnijā, 15:31
21. jūnijā, Vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā līgodziesma. Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Kurzemē līgodziesma vīsies caur Saldu, Brocēniem, Durbi, Pāvilostu, Alsungu, Ventspili, Kolku un Roju.
Jaunas iespējas industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā

Jaunas iespējas industriālā mantojuma iepazīšanai Latvijā un Igaunijā

2019. gada 16. maijā, 15:48
Šovasar un turpmāk ceļotājus ar aizraujošākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā un Igaunijā iepazīstinās jauns tūrisma maršruts un ceļvedis „Industriālais mantojums tūrismam Igaunijā un Latvijā”. To kopā ar partneriem izveidojis Kurzemes plānošanas reģions tā īstenotajā projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”, kurā radīts ne tikai ceļvedis un daudz videostāstu, bet bagātināts un padarīts pieejamāks arī pats Latvijas un Igaunijas industriālais mantojums, no radot deviņus jaunus tūrisma objektus un 16 objektos veicot dažādus uzlabojumus, padarot tos par vēl atraktīvākiem tūrisma galamērķiem.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kuldīgas novada domes vēlēšanu rezultāti:
mani nepārsteidz
mani iepriecina
ir ciešami
mani sarūgtina
liecina par stagnāciju
liecina par uzticību pārbaudītām vērtībām
ir Ingas Bērziņas nopelns
ir partiju vājuma pazīme
mani neinteresē