Aizvērt

Pasākumi

2021. gada 14. septembrī, 10:57
Pasākumi
Kuldīgā, novadā un Kurzemē
KULDĪGĀ

Festivāls Teātris ir visur Kuldīgā

18.IX
Jauniešu mājā 11.00 Liepājas Leļļu teātra izrāde Ucipuci meklē mājas.
Sporta hallē Piltenes ielā meistarklases: 12.00 aktrises un pedagoģes Zanes Daudziņas Runā ar iedvesmu, 14.00 pludmales volejbolista Aleksandra Samoilova Partnerība laukumā.
Demokrātijas kvartālā (Mucenieku ielā 9) 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas jauno aktieru diplomdarbs Pagaidām Godo.

19.IX
Kultūras centrā 12.00 iluzionistu Daces un Enriko Pecolli izrāde Brīnumi notiek.
Sv. Annas baznīcas dārzā 14.00 aktrises Rēzijas Kalniņas un ģitārista Kaspara Zemīša programma Brīdis pēc vakariņām.
Kafejnīcā Circus (Baznīcas ielā 20) 17.00 M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde Čaks. Rīga. Sieviete.
Mākslas namā 19.00 pianista Vestarda Šimkus koncerts Ferencam Listam – 210.

Pasākumi
Kultūras centrā 11.IX 18.00 cikla Džezs skan Kuldīgā otrajā koncertā – Normunds Rutulis un diksilends Sapņu komanda ar jaunu programmu Latvijas džeza gadsimts, kas atspoguļo šī virziena attīstību līdz mūsdienām. Trešajā sestdienā 18.IX 18.00 – Alise Kante (balss) un Āris Ozols (ģitāra) ar priecīgu un nedaudz skumju koncertu Rudens (ie)dvesma. Kopā viņi muzicē sesto gadu. Septembris ir krāšņs laiks, abiem tas saistās ar jaunu sākumu pēc vasaras bezrūpības. Programmā: džeza klasika svinga un novas ritmos, pasaules hiti savdabīgā interpretācijā, arī pašu dziesmas.

Bibliotēkā 16.IX 16.00 (arī tiešraidē feisbukā) tikšanās ar rakstnieci Baibu Zīli. 17.IX 11.00 tiešraidē Jauno grāmatu rīts. 18. IX interaktīvs pārgājiens Ceļo laikā. Literatūras izstāde Klāt septembris un dzejas laiks, Rolfa Vitāla gleznotie ģerboņi Izraēla, literatūras ekspozīcijas: Tikai saudzīgi un droši savu vagu dzīt – Knutam Skujeniekam 85 un 26. septembris – Eiropas valodu diena.

Mākslas namā 11.IX 14.00 viesojas dzejnieks Jans Ikes, mūziķe Rūta Ķergalve. Anotācijā Jans saka: ,,Sava dzīves ceļa noteicējs un gājējs, sapņotājs. Tik daudz izmēģināts, dažādi mūzikas instrumenti turēti rokās, tomēr visērtāk tajās gulstas rakstāmspalva.” Dziesmu autore Rūta dzimtajā Kuldīgā atgriezusies pēc Latvijas Mūzikas akadēmijas un gadiem, ko Rīgā pavadījusi kā džeza un populārās mūzikas skolotāja.

Kuldīgas novada muzejā 19.IX 12.00 jaunais ģimeņu ekspedīciju cikls Pils leģendas. Tiks pētīta senās Goldingenas pils vēsture. 21.IX 16.00 grāmatas Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā atklāšana.

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā līdz 26.IX rotu mākslas biedrības izstāde Dienasgrāmata.

Kuldīgas vecajā rātsnamā līdz 20.IX Agneses Veinbergas gleznas.

Līvijas Rezevskas izstāžu zālē līdz 2.X Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas studenšu Martas Romanovskas un Renātes Zeimules darbu izstāde Neviens.

Estrādes parkā 11.IX 20.00–24.00 septītais mākslas festivāls Uguns (un) nakts.

Pilsētā 13.–19.IX otrais ielu mākslas festivāls.

 
KULDĪGAS NOVADĀ

ALSUNGĀ

24.–26.IX Miķeļsvētki.

Piektdien 17.00 skolas pagalmā mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi, 19.00 kultūras namā Antras Stafeckas un Ata Ieviņa koncerts. Sestdien 7.00–11.00 makšķerēšanas sacensības Alsungas ezerā, brokastu laiku pieskandinās Suitu muzikanti, pils pagalmā no 10.00 tirgus ar dziedāšanu un kumēdiņiem, 15.00 Ēdoles amatierteātra izrāde Dūdene zina, 17.00 ansamblis Stiprās sievas (vad. Igeta Ozoliņa), vakarpusē dziesmas un ģitāras skaņas, pēc saulrieta pili ieskaus gaisma un mūzikas, 22.00 balle ar grupu Bruģis. Rijā tērpu un trauku izstāde, pilī varēs apskatīt ābolus no Saldus Muceniekiem un dzirdēt dārzkopes Ligitas Rezgales padomus. Svētdien pie kultūras nama Suitu tirgus.

 
ĒDOLĒ

Kultūras namā 13.IX 13.00 leļļu teātris Tims ar izrādi bērniem No pasakas ar dziesmu.

13., 22., un 29.IX 18.00 bezmaksas aerobika pie treneres Unas Vainovskas (tālr. 26100344). 25.IX 19.00 Rīgas aktieru teātra komēdija Silvija pēc Alberta Ramsdela Henrija lugas motīviem.

Pie kultūras nama 15.IX vēlā pēcpusdienā Guntara Rača dzeja Mīlestība maina visu Ēdoles amatierteātra izpildījumā. Iedzīvotāji aicināti veidot ziedu upi.

 
GUDENIEKOS
Līdz 15.IX pensionāri var pieteikties ekskursijai (tālr. 29266724).

KABILĒ
Centrā pie dīķa 11.IX 10.00 mājražotāju tirdziņš un radošas darbnīcas.
Saieta namā Sencis 25.IX 19.00 koncerts Dziesmas no latviešu teātra un kino dzīlēm: aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Mārtiņš Egliens, Jānis Strazds (taustiņinstrumenti), Māris Kupčs (ģitāra).

 

KURMĀLĒ
Priedaines bibliotēkā Jāņa Krasta fotoizstāde Panorāmas.
Izstāžu zālē Vilgālē līdz 30.IX Kuldīgas paletes darbu izstāde.
Vilgāles bibliotēkā 18.IX 11.00 pastaiga Lirikas pieskāriens rudens lapu zeltam.

LAIDOS
Muižā 26. IX 14.00 Vaiņodes amatierteātris Kuratieši ar Danskovītes lugu Sievasmātes bizness.

NĪKRĀCĒ
Bibliotēkā no 16.IX Māra Mihailova fotogrāfijas Ūdenskritumi un Renātes Mihailovas pašdarinātās apsveikumu kartītes.

PADURĒ
Bibliotēkā 15.IX 18.00 dzejas pasākums Caur puķēm un…, piedalīsies rakstniece Dace Priede, spēlēs Kristīne Afanasjeva (taustiņinstrumenti).

PELČOS
Tautas namā no 15.IX trešdienās 19.00 ansambļa Avots mēģinājumi. Gaida jaunus dalībniekus visās balsu grupās.

RAŅĶOS
Estrādē 11.IX 14.00 Laidu amatierteātra atklātais mēģinājums: Ritas Misūnes luga Nopietni kā anekdotē.

RENDĀ
Pie pagasta pārvaldes 18.IX 12.00–15.00 rudens gadatirgus, jāpiesakās pa tālr. 26181470.
Kultūras namā 18.IX 16.00 pasākums senioriem Iedejosim rudenī ar muzikantu Ati Arāju no Ventspils. Piedalīsies Rendas deju kolektīvs un Ēdoles amatierteātris. Pieteikties līdz 13.IX.

RUDBĀRŽOS
Bibliotēkā Māra Mihailova fotoizstāde Putni.
 
SKRUNDĀ
Pie kultūras nama 25.IX 11.00 Rudens triatlons: velobrauciens ar uzdevumiem maršrutā Skrunda–brīvdienu māja Ventlejas Jaunmuižā, pārgājiens uz Gobdziņu klintīm un izklaide. Pieteikties pa tālr. 26121374 vai e-pastā: tuac@skrunda.lv.

SNĒPELĒ
Kultūras namā līdz 1.X aicina pieteikties (tālr. 27843792) tradicionālajai dziedāšanai savam pagastam, kas notiks 9.X. Pasākums norit 19. reizi, šogad atkal skanēs R.Paula dziesmas.

TURLAVĀ
Bibliotēkā saldenieces Ilonas Lases austie, šūtie darbi un adījumi izstādē Rokas darba nebijās, Vladislava Kundziņa fotogrāfijas no albuma Āfrika.
Dižgaiļu parka estrādē 24.IX 13.00 Miķeļdienas tirgus.

VĀRMĒ
No Kārļa laukuma 12.IX 12.00 velobrauciens uz zemnieku saimniecību Rāznieki. Pieteikties pa tālr. 26568767.
Liepu birzī 18.IX 10.00 rudens gadatirgus. Pieteikšanās pa tālr. 29820429 vai e-pastā: ilze.jumike@kuldiga.lv.
Parkā pie bibliotēkas 20.IX 18.00 dzejas pasākums Caur puķēm un… ar Daci Priedi un Kristīni Afanasjevu.
______________________________________________________________________________
Mazsāliju Gunita starp īstajām saimniecēm

Ceturtdienās 21.05 LTV 1 sāk rādīt šovasar filmēto raidījumu Īstās latvju saimnieces – starp septiņām Latvijas pārstāvēm kulināro meistarību un viesmīlību rādīs arī Kuldīgas novada Snēpeles pagasta Mazsāliju saimniece Gunita Štorha.

Visas cīnās par pārējo atzinību, lai iegūtu galveno balvu. Kurzemi pārstāvēs arī Kitija Švīgere, kura saimnieko Kandavā, Zemgalē viesus uzņems Sandra Icaka Īslīces upes krastā, Latgalē – Vija Kuļša atjaunotajās Rekavas dzirnavās netālu no Krievijas robežas un kādreizējā rīdziniece Viola Anna Bīriņa, kura tagad saimnieko Rēzeknes podnieku darbnīcā Cukrasāta. Vidzemē godus rīkos Rūta Beirote Krimuldas pusē un Līga Lieplapa Madonas novadā. Kā ierasts, pēc viesībām pārējās vērtēs namamātes prasmi pārsteigt gan ar ēdienu, gan izklaidi. Šajā sezonā gaidāms pārsteigums – beigās skatītāji varēs ielūkoties raidījuma aizkulisēs.

G.Štorha Kurzemniekam pastāstīja, ka aizņemtības dēl televīziju skatīties iznāk maz. Par Īstajām latvju saimniecēm gan zinājusi, taču pašai nav ne prātā ienācis pieteikties, lai gan savas kulinārijas prasmes ir rādījusi, tostarp tūrisma gadatirgos, Latvijas Lauku konsultāciju centra pasākumā Novada garšas utt. Iedrošinājusi pirmā īstā latvju saimniece Ilze Briede no Smiltenes novada Donām (tagad viņa saimnieko Brantu muižā). Šī sezona bijusi karsta gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Filmēts jūlijā, kad temperatūra bija ap +30 un vairāk.

Vienlaikus rosīgs bija darbs Gunitas pārvaldītajā saimniecībā un viesu namā Mazsālijas (tūristi brauc un svinības notiek joprojām). Arī citu ierasto darbu netrūka. Mazliet žēl, ka, izpildot šova uzdevumus, pietrūcis laika līdz galam izbaudīt katras vietas smeķi. Tas būšot jāatgūst mierīgā laikā, atkal ciemojoties vienai pie otras. ,,Mēs nezinām rezultātu, kā viss samontēts, un to varēsim vērot reizē ar citiem,” teic Gunita. ,,Patīkamākā daļa bija satikšanās, saimniecību iepazīšana no virtuves puses. Iegūts liels pozitīvais lādiņš. Man visgrūtākā bija pārējo vērtēšana. Es to labprātāk būtu uzticējusi citam. Manā skatījumā šoreiz dāmas izcēlās ar ekstrēmu izklaidi, bet to varēs redzēt raidījumos.”

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzelzceļš kā mantojums

No 17. līdz 19. septembrim Eiropas kultūras mantojuma dienas aicina iepazīt industriālo mantojumu – vēsturiskos dzelzceļa objektus.

Industriālais mantojums ir mūsu kultūras mantojuma daļa, kas stāsta par tehnoloģiju attīstību, darba metodēm un apstākļu maiņu. Tāds tūrisms ļauj iepazīt dzirnavas, izbijušus dzelzceļus, rūpnīcas, bākas un ūdenstorņus. Šis Eiropas Savienībā pasludināts par dzelzceļa gadu, tāpēc uzmanība tiks pievērsta sliežu satiksmei un tās objektiem.

No ievērojamākajiem objektiem mūspusē ir

bijusī Airītes dzelzceļa stacija, kurā pēdējais vilciens pieturējis 1993. gadā. Tā atrodas starp Saldu un Skrundu uz Rīgas–Liepājas dzelzceļa līnijas. Airītes stacija iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Nesen izveidotajā ekspozīcijā var iejusties 30. gadu noskaņā, kad stacijas bija centri, kuros ritēja aktīva sabiedriskā un ekonomiskā dzīve. Šajā līnijā nozīmīgs objekts ir Skrundas dzelzceļa tilts pār Ventu.

Vēl Kurzemē vērts apskatīt Paplakas staciju Priekulē, kā arī mazbānīti Ventspils Piejūras dabas parkā – tas ir Baltijā vienīgais 600 mm šaursliežu dzelzceļš, kas saglabāts kā kultūrvēsturisks objekts un ir unikāls ar to, ka ir gan militārais, gan industriālais mantojums.

Visus objektus var apskatīt tūrisma kartē www.industrialheritage.travel/lv/map.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā