Aizvērt

Gaidot saulīti gada īsākajā naktī

2017. gada 14. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Aiga Blumberga
Gaidot saulīti gada īsākajā naktī
Foto: Aivars Vētrājs
Šogad vasara sākas 21. jūnijā 7.24. Saulgriežos var smelties senču zināšanas, izjust piederību dabai un gūt enerģiju vasarai un visam gadam. Tos svinēs arī mūspusē.
Kuldīgas ielās un laukumos 12.00 Jāņu dziesmas, siers, alus, pīrāgi, gudrības un ticējumi.

Laidu pagasta Rudes muižā 19.00 rīkotāji aicina ņemt līdzi līksmu prātu, mūszemes sēkliņas un vecos vainagus ziedošanai ugunskurā, salasīt trejdeviņu zāļu pušķus, sarūpēt cienastu pašu vēderam un atbilstošu drēbju kārtu. Muižas apkārtnē varēs celt teltis.

Sudmalnieku birzī Raņķos 20.00 pasākums Līgo, līgo: tautiski rituāli, dziesmas un rotaļas, ugunskura degšana kopā ar Rudbāržu un Raņķu folkloras kopām. Līdzi ņemt ziedojumu ugunij: graudus, sēklas, pagājušā gada vainagus.

Jūrkalnes Ugunspļavā 20.20 Ventspils novada folkloras kopu, suitu un citu viesu kolektīvu koncerts – gatavošanās festivālam Baltica 2018. 21.30 ugunskura iedegšana, dziesmas un dejas, pēc tam pie jūras – sadziedāšanās un saules rata laišana ūdenī. 23.00 Ugunspļavā uzstāsies koklētāja, dziedātāja Biruta Ozoliņa un trompetists Magnuss Bauģis, mūziķis Igo un draugi, vēlāk būs danči kapelas Strops pavadībā.

Cīravas pils parkā 21.00 Saulgriežu rituāls: brīvās balss improvizācijas vokāliste Dana Indāne un Arvis Kantiševs, koklētāja Laima Jansone, dīdžejs Monsta, mugam dziedātāja Leila Alijeva, grupa Zāle, pusnaktī uguns rituāls kopā ar Ernestu Medeni.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi