Aizvērt

Plašajā dzīru piedāvājumā – īpašais

2017. gada 12. jūlijā, 01:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Plašajā dzīru piedāvājumā – īpašais
Par šīgada festivāla "Dzīres Kuldīgā" epicentriem stāsta kultūras centra direktore Inta Burnevica.
„Pilsētas laukums būs vieta aktuālai, jauniešu iecienītai mūzikai. Rātslaukuma skatuve vairāk atvēlēta profesionālajai mākslai, lai gan būs arī pašdarbības kolektīvi. No svētku kņadas varēs atpūsties pie skatuves Chill Strautu ielas skvērā. 1905. gada parks atvēlēts ģimenēm ar bērniem, tur būs izzinošas spēles un atrakcijas.”


CETURTDIEN

 „Ceturtdienas vakarā svarīgākā ir atklāšanas parāde Teiksmainā okeāna dzelme, kas sāksies 22.30. Dalībnieki nāks pa Piltenes ielu, apmetīs loku ap Pilsētas laukumu un dosies uz estrādi, kur 23.20 būs koncerts Satikšanās. Jauniešu teātris Focus, kas šogad svin 20 gadus, ciemos uzaicinājis draugus. Viņu vidū jau titulēti baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Alise Prudāne, Anna Russke un Aleksandrs Osadčijs, kuri kā bērni skatuves gaitas sākuši teātrī Focus. Piedalīsiess arī vadošie baleta mākslinieki Viktorija Jansone un Raimonds Martinovs un aktieris Jurģis Spulenieks.

Bet arī līdz atklāšanai ir, ko redzēt. Rātslaukumā 17.00 būs sitamo instrumentu ansamblis Perpetum Ritmico. 19.00 koncertā Ceļojums uz Dixi-ilendu jeb Mūžam jaunais džezs spēlēs diksilends Sapņu komanda, dziedās Kristīne Prauliņa un vokālā grupa Neaizmirstulītes. Vadīs Mūzikas akadēmijas džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners. Tas ir mūsu projekts, ko SIA Latvijas koncerti iekļāvusi savā programmā, to rādīsim arī citviet. Pilsētas laukumā būs grupas Edavārdi, Bad Habits, Crazy Dolls, vakarā Mākoņu stūmēji

Programmas sakārtotas tā, ka no 19.00 sākas vakara daļa. Vecākiem vajadzētu paskatīties, vai pie pasākuma nav piebilde, ka līdz 12 gadiem to neiesakām. Tādas ir divas izrādes 1905. gada parkā: ceturtdien 20.00 Kuldīgas amatierteātra uzvedums Ne gluži kā pasakās, piektdien 20.30 Jelgavas Latviešu biedrības teātra monoizrāde Sprīdis mežā.”


PIEKTDIEN

 „Uz Rātslaukuma skatuves 18.30 būs Elza Rozentāle un etnodžeza grupa Bur mani, 20.00 ekoloģiskās mūzikas orķestris Ducele. Pilsētas laukumā 16.00 meiteņu poproka grupa Piparmētra, 17.30 Misters, Noitro un Edgars Zilberts, kuri spēlē folkhiphopu, 19.00 Baltā klints – oriģinālmūzika ar latviešu dzejnieku tekstiem, izmantojot Hamonda ērģeles un citu veclaiku tehniku. 20.30 grupa Bastards, vienos naktī – Montana ar programmu Lecam āzī.

Estrādē Jāņa Petera teātra dziesmu koncertprogramma Bez teātra mēs nevaram ir vienīgais maksas pasākums svētkos, protams, izņemot atrakcijas.”


MŪSĒJIE

 „Centāmies uzaicināt mūsu jauniešus, kuri jau aizgājuši pasaulē un radoši darbojas. Piemēram, ceturtdien 20.00 Annas baznīcā muzicēs ģitārists Kaspars Zemītis, dziedās Daumants Kalniņš, spēlēs arī Kuldīgas mūzikas skolas absolventi, kā pianists Toms Mikāls un citi. Mūsējā ir arī Madara Dzintara ar akustisko koncertu Elpo viss piektdien 18.00 uz čilauta skatuves Strautu ielas skvērā u.c. Līvijas Rezevskas izstāžu zālē (atklāšana piektdien 18.00) izstādē Mode. Dizains. Ilustrācija piedalās novadnieces Marika Ziediņa (modes māksliniece) un Baiba Bogdane (dizainere).”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi