Aizvērt

Teātris atkal būs visur

2017. gada 11. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Teātris atkal būs visur
21. un 22. oktobrī Kuldīgā notiks otrais starptautiskais skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur". Šogad īpaša uzmanība pievērsta mazajiem skatītājiem, bet būs arī jau pērn iepazīti un vēl neredzēti viesmākslinieki no Rīgas, Maskavas un Ņujorkas.
NO KRIEVU VALODAS NEBAIDĀS

Festivāla direktore, M.Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise, nodibinājumu SMP fonds un OTZI fonds valdes locekle Dana Bjorka stāsta: „Turpinām sadarbību ar Maskavas Mazās Bronnajas dramatisko teātri. Šogad viņi rādīs Kņazi Marju pēc Ļeva Tolstoja romāna Karš un miers. Šī būs iespēja ne tikai redzēt spēcīgu aktierspēli, bet arī izglītoties tiem, kuri biezo romānu nav lasījuši. Otri ārzemju viesi būs no Ņujorkas – Braitonbīčas muzikāli poētiskais teātris, ko izveidojis Rustems Gaļičs. Viņi atvedīs stāstu par krievu dzejnieku Jeseņinu. Rustems braukā pa visu pasauli, katrā vietā sadarbojoties ar vietējiem mūziķiem, un Latvijā tas ir teātris Etīde. Šī būs bezmaksas izrāde.”


BĒRNIEM – DARBNĪCAS UN IZRĀDES

„Festivāls nesāksies ar svinīgām uzrunām, bet ar smieklīgu bezmaksas izrādi bērniem un vecākiem Grants ielas 29. nama pagalmā. Galvenajā lomā – no seriāla Ugunsgrēks pazīstamā aktrise Jekaterina Frolova. Pirms tam no 9.00 muzejā būs zīmēšanas darbnīca bērniem. Katrs saņems balviņu, bet labāko darbu autori – ielūgumu uz leļļu teātra izrādi Bruņinieks, kuram sāpēja zobi. Zīmējumi tiks izlikti izstādē muzejā, lai festivāla viesi un kuldīdznieki var apskatīt, ko bērni un jaunieši domā par teātri.”


NEPARASTAS PUSDIENAS UN FILMA

Par vēl vienu odziņu D.Bjorka sauc Teatrāli maģiskās pusdienas restorānā Bangerts: „Pusdienās būs programma ar Jeļenas Paļčevskas mikromaģijas šovu, arī ēdiens, kas iekļauts biļetes cenā, un dzīvā mūzika.”

Ļoti pieprasīts pērn izrādījās Karaliskais improvizācijas teātris. Interese bija tik liela, ka telpu nācās mainīt pret lielāku. D.Bjorka brīdina: „Šogad tā nedarīsim. Biļetes jau ir pārdošanā, tādēļ aicinu tās iegādāties laikus. Improvizatori izvēlējās uzstāties Kuldīgas Jauniešu mājā.”

Radošajā nakts pasākumā D.Bjorka aicina doties uz restorānu Bangerts, kur varēs klausīties grupu Montana, un kafejnīcu Tilts, kur notiks Latvijas Kultūras akadēmijas bakalauru un maģistru labāko īsfilmu skate. Pirms vakara izrādēm kultūras centrā kinozālē tiks rādīta īsfilma Teātris ir visur. Tā filmēta pērn, un galvenajās lomās iejutušies kuldīdznieki.


Biļetes www.bilesuparadize.lv, Biļešu paradīzes kasēs, arī Kuldīgas kultūras centrā.
Galerijā - festivāla programma.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi