Aizvērt
Makšķernieka stāsts. Pelde pret paša gribu

Makšķernieka stāsts. Pelde pret paša gribu

Ikvienam kārtīgam copmanim bijis gana daudz priecīgu, bēdīgu un kuriozu atgadījumu. Šoreiz "Kurzemnieks" lūdz, lai ar savu stāstu padalās makšķernieks, copmaņu lietu tirgotājs, kuldīdznieks Adrians Žerebcovs, cilvēks, kuram pēc vārda kabatā nav jālien.
2020. gada 17. maijā, 08:39
Nākamajā numurā piektdien, 5. jūnijā
  • Eksāmenu laiks sācies.
  • Kuldīgas novada muzeja krājums jaunās telpās.
  • Literatūras gada balva dzejā Jānim Vādonam.
  • Kā klājas Vārmes "Ezergaļos".
Drukātās avīzes e-versija Nr. 44
Drukātās avīzes e-versija Nr. 44 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Reportāža. Spiningo pilnā sparā

Reportāža. Spiningo pilnā sparā

2020. gada 4. maijā, 09:08
1. maiju ar nepacietību gaida tie, kuriem patīk spiningot, jo tad ir ļauts sākt to darīt arī no laivas. Kā makšķernieki ievēro noteikumus, to "Kurzemnieks" devās lūkot kopā ar Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes galveno inspektoru Jāni Sprugevicu un vecāko inspektoru Viesturu Cimermani.
Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

2019. gada 14. oktobrī, 00:00
Nomas tiesības uz rūpniecisko zveju Vilgāles ezerā šogad sadalītas starp mednieku klubu "Kurmāle", Snēpeles uzņēmumu "ROOC" un Uģi Hildebrantu no Rumbas pagasta. Šo jomu reglamentē Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.796 "Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos". Vilgāles ezerā zvejas tīklu limits ir 750 m, un nomas tiesības piešķir Kuldīgas novada dome. U.Hildebrantam piešķirts viens 30 m murds uz gadu, uzņēmumam "ROOC" atvēlētas tiesības uz trim gadiem un tīklu limits šim gadam – 370 m. Pārējais tīklu limits nodots mednieku klubam "Kurmāle".
Baltijas lašu un taimiņu ceļojums

Baltijas lašu un taimiņu ceļojums

2019. gada 13. oktobrī, 00:00
Kalendārā oktobris, ūdens temperatūra Ventā ir 9–100C, un tas nozīmē, ka Baltijas laši un taimiņi sāk gatavoties nārsta migrācijai.
Cīnās ar gājputnu tūkstošiem

Cīnās ar gājputnu tūkstošiem

2019. gada 12. oktobrī, 00:00
Zivsaimniecība "Skrunda" arī šoruden izmanto gāzes lielgabalus, lai dīķus pasargātu no negausīgajiem gājputniem. Apkārtējie iedzīvotāji ar šāvienu troksni nav mierā, taču tas ir vienīgais efektīvais līdzeklis, turklāt Ministru kabineta noteikumi prasa, lai zivsaimnieks nodrošinātu kādu aizsardzību, citādi kompensāciju par migrējošo putnu postījumiem nevar saņemt.
Teniss ar pīli

Teniss ar pīli

2019. gada 11. oktobrī, 00:00
Kuldīdznieks Arnis Hercs ir daudz pieredzējis makšķernieks, jo, kā pats smejas, dzimis ar makšķeri rokā. Tiklīdz iemācījies staigāt, tā uz copi prom.
Kā klājas vēžaudzētājiem

Kā klājas vēžaudzētājiem

2019. gada 20. septembrī, 00:54
„Šovasar vēžu raža tāda vidēja, jo šiem dzīvniekiem nepatīk krasas ūdens temperatūras svārstības, kad dienā karsti, bet aktīvākajā darbības laikā – naktī – nokrīt pat zem plus desmit grādiem,” saka zivaudzētājs Valdis Austers no Pelču akvakultūras uzņēmuma "Anzāģes".
Kā būs ar zušiem?

Kā būs ar zušiem?

2019. gada 9. septembrī, 00:00
Arī šogad Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos no novembra trīs mēnešus būs aizliegta Eiropas zušu zveja, makšķerēšana un zemūdens medības. Bet šis aizliegums neattiecas uz iekšējiem ūdeņiem, tostarp Usmas ezeru, kas savulaik izpelnījies zušu ezera godu. Savukārt Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina jau tagad šīs zivis nepirkt un zveju aizliegt pilnībā.
Padomi laivas izvēlē

Padomi laivas izvēlē

2019. gada 8. septembrī, 00:00
Laivas izvēle atkarīga gan no makšķernieka pieredzes, gan no ūdenstilpes, skaidro Ernests Bušers, Rendas "Zāgkalnu" īpašnieks.
Mazāk lietot antibiotikas

Mazāk lietot antibiotikas

2019. gada 7. septembrī, 00:00
Plašā antibiotiku izmantošana medicīnā un veterinārijā pēdējos gados paātrinājusi pret antibiotikām nejutīgo (rezistento) mikroorganismu rašanos un izplatību.
Zivju ēdieni

Zivju ēdieni

2019. gada 6. septembrī, 00:00
Receptes piedāvā uztura speciāliste Katrīna Spuleniece-Aišpure.
Ko sargāt Riežupē

Ko sargāt Riežupē

2019. gada 26. augustā, 00:00
„Pirmais pārsteigums – Riežupē lašveidīgo ir maz, otrs – daži atrastie īpatņi ir tieši lašu sugas. Tomēr kopumā fauna saglabājusies,” tā pēc zivju resursu izpētes atzīst zinātniskā institūta "Bior" ihtiologs Kaspars Abersons.
Kas tu tāds?

Kas tu tāds?

2019. gada 25. augustā, 00:00
Reiz sen senos laikos... Pag, stop! Nebūs pareizi! Labāk sākšu tā – tas bija tajos laikos, kad Latvijā ļoti aktīvi darbojās vides inspektoru brīvprātīgie palīgi – sabiedriskie inspektori, kuri uzraudzīja, lai ūdeņos būtu kārtība. Tā kā arī man bija gods par to būt, reiz kopā ar vēl pāris tādiem trakajiem nolēmām, ka nakts pavadāma nevis mīkstās cisās, bet gan kādos ūdeņos.