Aizvērt
Saskatīt skaistumu, ne vien lomus

Saskatīt skaistumu, ne vien lomus

Venta pavasarī visos laikos vilinājusi makšķerniekus gan no visas Latvijas, gan tuvākajām kaimiņzemēm. Kā nu ne, ja tā ir viena no upēm, kurā atļautajā laikā var tikt gan pie kārtīgas lašveidīgās zivs, gan izslavētajām Ventas vimbām. Bet, kad šo zivju aktīvā sezona beigusies, iestājas klusums.
2020. gada 30. jūnijā, 08:45
Nākamajā numurā otrdien, 7. jūlijā
  • Skolēni nopelna pirmo algu.
  • Kā glābt slīcēju.
  • Šķirot atkritumus nav grūti.
  • Vai eksports mazinājies.
  • Nepiekrīt novadu reformai.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 52
Drukātās avīzes e-versija Nr. 52 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
SAVĀ ARODĀ. Dzejnieks ar protokoliem azotē

SAVĀ ARODĀ. Dzejnieks ar protokoliem azotē

2020. gada 16. jūnijā, 09:35
Nu jau kādu laiku Kuldīgā atkal ir divi Valsts vides dienesta (VVD) zivju inspektori, jo ilggadējam upju, ezeru un dīķu uzraugam Jānim Sprugevicam ūdens resursu uzraudzībā nu palīdz kuldīdznieks VIESTURS CIMERMANIS. Reti kurš nojauš, ka aiz nopietnās sejas izteiksmes patiesībā noslēpies gādīgs ģimenes galva, motociklists un dzejnieks vienā personā.
Makšķernieka stāsts. Pelde pret paša gribu

Makšķernieka stāsts. Pelde pret paša gribu

2020. gada 17. maijā, 08:39
Ikvienam kārtīgam copmanim bijis gana daudz priecīgu, bēdīgu un kuriozu atgadījumu. Šoreiz "Kurzemnieks" lūdz, lai ar savu stāstu padalās makšķernieks, copmaņu lietu tirgotājs, kuldīdznieks Adrians Žerebcovs, cilvēks, kuram pēc vārda kabatā nav jālien.
Vērtīgā līdaka

Vērtīgā līdaka

2020. gada 17. maijā, 04:26
Pašmāju zivs ar augstu uzturvērtību – tāda ir līdaka, tādēļ, ja pieejama, noteikti der izmantot veselīgā maltītē.
Speciālista komentārs. Cīņa ar parazītiem

Speciālista komentārs. Cīņa ar parazītiem

2020. gada 9. maijā, 09:30
Neparasti siltās ziemas dēļ nojuka bioloģiskais ritms ne tikai sauszemes dzīvniekiem un augiem, bet arī ūdens iemītniekiem, tajā skaitā zivju parazītiem. Jau februārī no zivju audzētājiem saņemtas sūdzības par karpu un lašu dzimtas zivju saslimšanu ar parazītu izraisītām slimībām. Siltie laika apstākļi ir radījuši labvēlīgu vidi parazītu un kaitēkļu izplatībai, kas skars ne tikai zivju audzēšanu, bet arī citas nozares.
Lai Ventā zivju būtu vairāk

Lai Ventā zivju būtu vairāk

2020. gada 7. maijā, 18:42
Katru pavasari upēs visā Latvijā, arī Ventā, tiek ielaisti tūkstošiem zivju mazuļu, kas iegūti zinātniskā institūta Bior zivaudzētavās. Vai šāda resursu atjaunošana nes augļus? Kā liecina statistika – jā.
Makšķernieku kontrole sevi attaisno

Makšķernieku kontrole sevi attaisno

2020. gada 6. maijā, 09:23
Vieta, kur Ventā ielaist zivju mazuļus, tiek izvēlētā kopā ar Valsts vides dienestu, un, kā saka Liepājas reģionālās vides pārvaldes galvenais inspektors Jānis Sprugevics, ir déjà vu sajūta, jo tas notiek katru pavasari.
Reportāža. Spiningo pilnā sparā

Reportāža. Spiningo pilnā sparā

2020. gada 4. maijā, 09:08
1. maiju ar nepacietību gaida tie, kuriem patīk spiningot, jo tad ir ļauts sākt to darīt arī no laivas. Kā makšķernieki ievēro noteikumus, to "Kurzemnieks" devās lūkot kopā ar Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes galveno inspektoru Jāni Sprugevicu un vecāko inspektoru Viesturu Cimermani.
Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

Vilgāles ezerā pagaidām lomi mazi

2019. gada 14. oktobrī, 00:00
Nomas tiesības uz rūpniecisko zveju Vilgāles ezerā šogad sadalītas starp mednieku klubu "Kurmāle", Snēpeles uzņēmumu "ROOC" un Uģi Hildebrantu no Rumbas pagasta. Šo jomu reglamentē Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.796 "Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos". Vilgāles ezerā zvejas tīklu limits ir 750 m, un nomas tiesības piešķir Kuldīgas novada dome. U.Hildebrantam piešķirts viens 30 m murds uz gadu, uzņēmumam "ROOC" atvēlētas tiesības uz trim gadiem un tīklu limits šim gadam – 370 m. Pārējais tīklu limits nodots mednieku klubam "Kurmāle".
Baltijas lašu un taimiņu ceļojums

Baltijas lašu un taimiņu ceļojums

2019. gada 13. oktobrī, 00:00
Kalendārā oktobris, ūdens temperatūra Ventā ir 9–100C, un tas nozīmē, ka Baltijas laši un taimiņi sāk gatavoties nārsta migrācijai.
Cīnās ar gājputnu tūkstošiem

Cīnās ar gājputnu tūkstošiem

2019. gada 12. oktobrī, 00:00
Zivsaimniecība "Skrunda" arī šoruden izmanto gāzes lielgabalus, lai dīķus pasargātu no negausīgajiem gājputniem. Apkārtējie iedzīvotāji ar šāvienu troksni nav mierā, taču tas ir vienīgais efektīvais līdzeklis, turklāt Ministru kabineta noteikumi prasa, lai zivsaimnieks nodrošinātu kādu aizsardzību, citādi kompensāciju par migrējošo putnu postījumiem nevar saņemt.
Teniss ar pīli

Teniss ar pīli

2019. gada 11. oktobrī, 00:00
Kuldīdznieks Arnis Hercs ir daudz pieredzējis makšķernieks, jo, kā pats smejas, dzimis ar makšķeri rokā. Tiklīdz iemācījies staigāt, tā uz copi prom.
Kā klājas vēžaudzētājiem

Kā klājas vēžaudzētājiem

2019. gada 20. septembrī, 00:54
„Šovasar vēžu raža tāda vidēja, jo šiem dzīvniekiem nepatīk krasas ūdens temperatūras svārstības, kad dienā karsti, bet aktīvākajā darbības laikā – naktī – nokrīt pat zem plus desmit grādiem,” saka zivaudzētājs Valdis Austers no Pelču akvakultūras uzņēmuma "Anzāģes".
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi