Aizvērt

Zivkopja kalendārs maijā un jūnijā

2018. gada 28. maijā, 01:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Zivkopja kalendārs maijā un jūnijā
Kas zivkopjiem darāms maijā un jūnijā, stāsta Valsts lauku tīkla sekretariāta zivsaimniecības eksperts Raivis Apsītis.
No aprīļa vidus līdz maija beigām aktualitāte ir zandartu nārsts.

Maijā jāmēra ūdens temperatūra. Sasniedzot +10°, var sākt barot foreles; ja tā sasniedz +15°, var sākt piebarot karpas; no +20° intensīvāk sāk darboties zālēdājzivis: amūri un platpieri. Barot vēlams agrās rīta stundās, nemainot vietu. Laiku pa laikam jāpārbauda, vai netiek dots par daudz – vai barība nepaliek pāri un uz dīķa gultnes nesāk bojāties. Intensīvai karpu audzēšanai optimālā temperatūra ir 20–25°, varavīksnes foreles jāpārtrauc barot, ja ir +20°. Bet lašveidīgās un karpu dzimtas zivis vienā dīķī parasti netur.

Jūnijā, ūdenim kļūstot siltākam, zivis jābaro intensīvāk, jo notiek līņu un karpu nārsts. Mēneša beigās var rīkot pirmo kontrolzveju, lai pārliecinātos par pieaugumu un fizisko stāvokli. Nosverot noķertās un izrēķinot vidējo svaru, barības daudzumu viegli var koriģēt. Kontrolzveja ieteicama ik pēc divām – četrām nedēļām.

Jāskatās, vai dīķi neapmeklē ienaidnieki: zivju gārņi, ūdri, ūdeles, jūras kraukļi, retāk zivju ērgļi. Tie spēj krājumus samazināt diezgan būtiski.


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi